reklama
CNN Prima News politická strana

politická strana

Výpis příspěvků ke štítku „politická strana“

Romové, běžme k volbám, ať zastavíme Okamuru, vyzývá romský vajda

6. října 2021 05:47

Politici před volbami přemýšlejí pragmaticky, proto na kandidátkách chybí zástupci z řad Romů. Alespoň si to myslí přední vajda, tedy představený olašských Romů, Josef Stojka (55). Ten Romy zastupuje i v Radě vlády pro národnostní menšiny. „Politické strany a hnutí se bojí nasazovat Romy na volitelná místa kandidátek. O důvodech se přitom nahlas nikde nemluví, ani v médiích,“ říká Stojka v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Podle něho strany opět záměrně obešly třistatisícovou romskou menšinu.

Svoboda: Hrozba migrace je uměle vytvořené téma, má ale reálný základ a může nastat

13. září 2021 19:46

Kampaně gradují a podle bývalého předsedy KDU-ČSL a exministra zahraničí Cyrila Svobody nyní strany cílí na emoce. „Většina lidí se totiž rozhoduje, koho bude volit podle momentální nálady v den voleb. Může se tak stát, že vyhraje někdo, kdo by nevyhrál, kdyby se do rozpoložení voliče v daný den netrefil,“ pronesl v pořadu Interview. Uvedl také, že migraci považuje za uměle vytvořené předvolební téma.

Facebook si posvítí na volby v ČR. Chce ochránit politiky, lidem dovolí skrýt reklamu

27. srpna 2021 06:38

Na podzimní volby do Poslanecké sněmovny v České republice se připravuje i sociální síť Facebook. S kandidujícími stranami pořádá školení, uživatelům zase dovolí přizpůsobit politické reklamy tak, aby se jim zobrazovaly méně. Stejně tak si mohou zkontrolovat, kdo a kolik utratil za politickou reklamu. Čeští zástupci Facebooku uvedli, že zatím nezaznamenali koordinovaný útok ze zahraničí, který by měl ovlivnit nadcházející sněmovní volby.

Chceme na hrad krále, zní z řad monarchistické Koruny České

11. srpna 2021 14:30

Návrat krále, zemské zřízení a revize právního řádu. To jsou priority monarchistické strany Koruna Česká. Ta se po neshodě s koalicí Spolu rozhodla jít letos po osmi letech do voleb samostatně. Své cíle představila na zahájení předvolební kampaně v Michnově paláci na pražské Malé Straně.

Do Sněmovny kandiduje 22 stran a hnutí. Největší výběr bude v Praze a na jižní Moravě

3. srpna 2021 17:41

K letošním volbám do Sněmovny předložilo kandidátní listiny 22 volebních seskupení. Je jich zhruba o třetinu méně než při minulých volbách před čtyřmi roky. Tehdy dodalo kandidátky 31 stran a hnutí. Vyplývá to z informací od krajských úřadů a pražského magistrátu. Lhůta pro nominace skončila v úterý v 16:00. Podobně jako v minulých letech ne všechna seskupení přihlásila své adepty na poslance ve všech krajích.

Hitler se stal před sto lety šéfem NSDAP. Zemřelo kvůli němu 21 milionů lidí

29. července 2021 08:05

I přesto, že byl Adolf Hitler zvolen předsedou Nacionálně socialistické dělnické strany Německa (NSDAP) už před sto lety, jeho osobnost a činy společností stále rezonují. Charismatu zdatného řečníka a idejím o budování nového národního společenství propadla i značná část jednoho z nejcivilizovanějších národů. To vše vedlo k druhé světové válce a úmrtí milionů lidí.

PŘEHLEDNĚ: Jak se stát členem volební komise a jak vysoká je finanční odměna

11. června 2021 23:43

V pátek 8. října a v sobotu 9. října 2021 se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny. Mimo kandidátů a voličů mají důležitou roli i členové volebních komisí. Kromě sčítání hlasů mohou dostat volno v práci a finanční odměnu. Jak se do volební komise dostat a jak vysokou částku můžete získat? Redakce CNN Prima NEWS vám přináší přehled základních povinností.

reklama