CNN Prima News politická strana

politická strana

Výpis příspěvků ke štítku „politická strana“

Svoboda emotivně o konfliktu u lidovců: Máme s Hladíkem oba telefony. Proč mi nezavolal?

Nikdo mi neřekl, jakými názory poškozuji KDU-ČSL. O vnitřním sporu u lidovců to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl bývalý předseda lidovců Cyril Svoboda. Představitelům strany vyčetl, že ho o návrhu ohledně jeho vyloučení neinformovali. „Stejně jako já má i místopředseda Petr Hladík telefon, proč mi nezavolal?“ podivil se. Podle politologa Jana Kubáčka však Svoboda v celém sporu spíše „dělá polomrtvého brouka“.

Nebyl jsem Zemanův služebník, ale přítel. Prezidenta Pavla je mi líto, říká Ovčáček

Bývalý hradní mluvčí Jiří Ovčáček se v rozhovoru pro web CNN Prima NEWS rozpovídal o spolupráci s Milošem Zemanem a vztahy s první dámou Ivanou nebo jejich dcerou Kateřinou označil za hezké. Ke kritice a posměchu od části veřejnosti nebo slavných českých umělců byl shovívavý a jednotlivá parodická díla sbíral. Kde je poté vystavoval a jak se mu na Pražském hradě zamlouvá Petr Pavel? Nejen o tom promluvil mnohými vysmívaný a parodovaný mluvčí bývalé hlavy státu, který slaví 45. narozeniny.

Kalousek neřekl poslední slovo. Do eurovoleb ještě může výrazně zasáhnout, říká politolog

Uvnitř vládní TOP 09 panuje aktuálně velké pnutí. Bývalí šéfové strany Miroslav Kalousek ani Jiří Pospíšil se nedostali na evropskou kandidátku koalice Spolu a zdá se, že odmítnutí ze strany výkonného výboru může mít ještě dohru. Třeba vznik nové strany a návrat zkušeného politického matadora do hry. Kalouskovy šance na úspěch navíc nejsou zdaleka nulové, shodli se experti oslovení redakcí CNN Prima NEWS. Má na to vhodné podmínky a jeho popularita roste, třebaže tomu bylo ještě před pár lety naopak.

Mohl změnit zemi, míní Czernin o Schwarzenbergovi. Kinský ocenil prvorepublikovou češtinu

Kdyby se Karel Schwarzenberg stal prezidentem, celé Česko by bylo jiné. Myslí si to místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS se vrátil do dětství, kdy bývalému ministru zahraničí říkával strýčku a vedl s ním dlouhé rozhovory. Na pouto se Schwarzenbergem zavzpomínal také František Kinský. Prozradil, že se mu na jeho příbuzném líbila prvorepublikové čeština, která podle něj byla brilantní.

Zeman: Jednu pitomou ideologii jsme nahradili druhou. Babiš to ale s „novou totalitou“ přehání

Jednu pitomou ideologii jsme nahradili druhou. Ta zelená je v podstatě také totalitní, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS bývalý prezident Miloš Zeman. Zároveň prohlásil, že to Andrej Babiš (ANO) s takzvanou „novou totalitou“ přehání. V exkluzivní debatě se svým předchůdcem na Pražském hradě Václavem Klausem také zkritizoval současné politické strany. Nejednoznačnost jejich rozlišení nazval politickým eintopfem.

Ženy coby nevinné oběti i kriminálnice. Jak třaskavé téma potratů ovlivní polské volby?

Od roku 2021 je v Polsku podstoupit interrupci takřka nemožné. Legálně mohou potrat požadovat pouze ženy, jejichž život by s těhotenstvím byl ohrožen, či v případě, že se staly oběťmi trestného činu znásilnění. Takzvaná „potratová turistika“ je na vzestupu, mnohé Polky za přerušením těhotenství míří i do Česka. Dle výsledku parlamentních voleb, které se u sousedů na severu konají 15. října, se může rozhodnout o tom, jak bude se ženami, které si z různých důvodů nepřejí dítě donosit, naloženo. Už nyní se mnohdy cítí jako kriminálnice, jak líčí ze svých zkušeností.

Klíčové volby na Slovensku: Spočítejte si pomocí kalkulačky, komu byste dali hlas

Již koncem září se na Slovensku uskuteční předčasné volby do Národní rady. O přízeň voličů se budou ucházet jak dobře známé, tak nově vzniklé politické subjekty, které se v mnohém liší. Která strana by se svým programem získala váš hlas? Pomůže vám volební kalkulačka, již připravil spolek KohoVolit.eu. Vaše názory srovná se všemi kandidujícími subjekty. CNN Prima NEWS v samotný den voleb nabídne komplexní zpravodajský servis srovnatelný s volbami v Česku. Diváky čeká speciální volební studio od sobotních 20:15 do nedělních 6:00, kdy by mělo být rozhodnuto o vítězi. Dění přímo na Slovensku bude sledovat pět reportérů. Z Prahy diváky volební nocí provedou moderátoři Terezie Tománková, Petr Suchoň, Petr Převrátil a Libor Bouček.

Šimečka: Ficovi jde o vlastní svobodu. Když vyhraje, mnozí Slováci ze země odejdou

Slovenský expremiér Robert Fico a jeho Směr-SD šíří ruský narativ a kdyby vyhrál, mnozí Slováci ze země odejdou. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl šéf strany Progresivní Slovensko a místopředseda Evropského parlamentu Michal Šimečka. Muž, který se označuje za Slováka s českými kořeny, je podle průzkumů de facto hlavní vyzyvatel bývalého několikanásobného předsedy slovenské vlády. Šimečka dodal, že pro Ficovu porážku udělá všechno.

Volby v Řecku vyhráli konzervativci expremiéra Mitsotakise. Získali přes 40 procent hlasů

Aktualizováno

Konzervativní strana Nová demokracie (ND) expremiéra Kyriakose Mitsotakise drtivě vyhrála nedělní parlamentní volby v Řecku a zajistila si většinu, ukazují téměř kompletní oficiální výsledky. Její zisk se i po započítání výsledků z 90 procent volebních okrsků držel těsně nad 40 procenty, což by vzhledem k ziskům ostatních stran stačilo na 158 křesel ve 300členném legislativním sboru. Mitsotakis v povolebním projevu slíbil ekonomický růst a reformy, například ve zdravotnictví, napsala agentura Reuters.

Šmarda: Sociální demokracie je alternativa mezi asociály a bolševiky. Zaměříme se na mladé

Občané si nemusí vybírat mezi asociální pravicí a normalizačním bolševikem. Sociální demokracie pro ně představuje alternativu, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS znovuzvolený předseda strany Michal Šmarda. Partaj se podle něj hodlá více zaměřit na mladé voliče a vyzdvihnout nové tváře. Rozpovídal se také o tom, jak sociální demokraté hodlají získat peníze na kampaň do dalších voleb a jakou roli v jeho plánech hrají sponzoři v podobě miliardářů.