CNN Prima News politická strana

politická strana

Výpis příspěvků ke štítku „politická strana“

Kýble špíny aneb Lidstvo potřebuje zápasu, proto si vymyslelo obecní volby

29. srpna 2022 07:33

Dokud jsem u vesla, ať z toho něco mám! Přesně tak se podle brněnského deníku Rovnost z roku 1907 chovala většina starostů i pánů radních, jakmile je komunální volby vynesly do čela měst a obcí. Obecní volby čekají tuzemské voliče už 23. a 24. září a předvolební kampaň je leckde vyhrocená. V minulosti tomu nebylo jinak, kandidáti na sebe lili celé kýble špíny.

Birke: Značku ČSSD schovávám, je komplikací. Nemáme nic, začali jsme být směšní a zbyteční

20. července 2022 05:11

Značku ČSSD letos v komunálních volbách schovávám, není přítěží, ale komplikací, přiznal v rozhovoru pro CNN Prima NEWS starosta Náchoda a někdejší poslanec Jan Birke. V září jde k volbám se svým uskupením Jan Birke pro Náchod. Dlouholetý sociální demokrat se rozpovídal i o tom, jak na tom více než devět měsíců po prohraných sněmovních volbách partaj je, o vedení strany i o tom, jak by se ČSSD mohla postavit znovu na nohy.

Linie je poseta mrtvolami ruských vojáků, říká Zelenskyj. Pohrozil i některým politikům

20. března 2022 07:29

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přednesl další projev k občanům své země. Ačkoliv přiznal, že ruská armáda je silná, vyzdvihl odstrašování nepřítele ve všech hlavních oblastech. „V místech obzvláště urputných bojů je přední linie naší obrany jednoduše poseta mrtvolami ruských vojáků,“ řekla ukrajinská hlava státu. Zelenskyj také sdělil, že se na určitou dobu pozastavuje činnost některých politických stran na Ukrajině.

List Jaromíra Soukupa se kvůli prohřeškům stane minulostí. Hnutí chce vláda rozpustit

22. ledna 2022 10:57

Vláda ve středu projedná návrh na rozpuštění hnutí List Jaromíra Soukupa. Nejvyšší správní soud (NSS) pozastavil činnost hnutí v listopadu 2020, protože v půlroční lhůtě neustavilo své orgány, čímž nesplnilo svou zákonnou povinnost. Hnutí pak mělo rok na nápravu pochybení, podle materiálu vlády, který je k dispozici, tak ale neučinilo. Zároveň hnutí nepředložilo výroční finanční zprávy za rok 2019 a 2020.

Prioritou je stabilizace strany ve vládě. Bartoš bude obhajovat funkci předsedy Pirátů

16. prosince 2021 13:06

Předseda Pirátů Ivan Bartoš bude na lednovém celostátním fóru strany obhajovat svou funkci v čele strany. Informoval o tom na stranickém diskusním fóru. Za své priority označil stabilizaci strany ve vládní roli, ale také profesionálnější politickou i mediální strategii. Výsledek říjnových sněmovních voleb označil v příspěvku za neúspěch, ke kterému se staví čelem. Kandidaturu na předsedu již oznámil senátor Lukáš Wagenknecht.

ANO, vytrollíme europarlament i Soukupův List. Úřad navrhl pozastavit činnost 26 stran

18. října 2021 09:09

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí podal vládě podnět na pozastavení činnosti 26 stran a hnutí, informovala mluvčí úřadu Luisa Divišová. Důvodem je, že nesplnily povinnost předložit úplnou výroční finanční zprávu za rok 2020. U dalších tří subjektů s pozastavenou činností úřad navrhuje rozpuštění.