CNN Prima News politička

politička

Výpis příspěvků ke štítku „politička“

Ruská senátorka proti invazi: Přežili jen čtyři vojáci ze sta. Těla okusují toulaví psi

7. března 2022 17:52

Ruská senátorka Ljudmila Narusová jako jedna z mála ruských politiků otevřeně vystupuje proti invazi na Ukrajině. Své kolegy chtěla na skutečné dění upozornit mimo jiné příběhem ruské vojenské roty o sto vojácích, ze které se z bojiště vrátili pouze čtyři. Šlo podle ní navíc o vojenské nováčky, kteří v armádě často ani nebyli dobrovolně. Byli k tomu buď donuceni, nebo smlouvy o narukování podepsal někdo za ně.

Nahrávka, ze které mrazí: Mám už dohráno, četla Šafránková poslední vzkaz Horákové

27. června 2021 22:46

V neděli 27. června uplynulo již 71 let od popravy odpůrkyně komunistického režimu Milady Horákové. Před svou smrtí významná právnička a politička napsala dojemný dopis, který o více než šedesát let později spojil životy dvou významných žen české historie. Vzkaz na rozloučenou totiž načetla nedávno zesnulá herečka Libuše Šafránková. V mnohých pasážích má však posluchač pocit, že se loučí právě legendární česká Popelka.

Cichanouská už je v Praze. Šéfka běloruské opozice promluví v Senátu, přijme ji i Babiš

6. června 2021 18:54

Na pozvání předsedy Senátu Miloše Vystrčila přijela do Prahy význačná představitelka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská. Během své návštěvy se sejde také s prezidentem Milošem Zemanem, premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem zahraničí Jakubem Kulhánkem (ČSSD). V Česku zůstane do čtvrtka 10. června. Štáb CNN Prima NEWS bude u toho a o její návštěvě bude podrobně informovat.