CNN Prima News popelnice

popelnice

Výpis příspěvků ke štítku „popelnice“

V popelnici na Liberecku našli mrtvou fenu. Nevěděl jsem, kam s jejím tělem, hájí se majitel

Překvapivý nález učinil bezdomovec v České Lípě. Při prohledávání kontejneru našel v plastové tašce velkého mrtvého psa. S nálezem se svěřil kolemjdoucímu muži, který okamžitě zavolal městskou policii. Strážníci pomocí čipu v těle zvířete vypátrali majitele. Ten se hájil, že prý nevěděl, co si s mrtvým zvířetem počít. Teď mu hrozí pokuta.

Odpadky zaplavily Paříž. Popeláři se připojili k důchodové stávce, která je cítit

Stávka, která je cítit. Francouzští popeláři se přidali k mobilizaci proti reformě důchodů. Právě na ně totiž těžce dopadne. Patří k takzvaným speciálním režimům, jako třeba ošetřovatelé nebo celníci, a mohou jít do důchodu i v 57 letech. Podle nové reformy na to mohou zapomenout. Proto už čtvrtý den nevyvážejí odpad. Například v Paříži je to znát.

Černé skládky, nešvar Česka! Založíte je i prostým odložením věcí u popelnic

Černé skládky. Problém, který se i přes výraznou ekologickou osvětu v Česku nedaří zcela vymýtit. Najít se dají v lesích, podél silnic i uprostřed měst a obcí. Obvykle je zakládají ti, kteří si nechtějí dát práci s odvážením odpadu do sběrných dvorů, případně se jim za něj nechce platit, pokud nemají nárok na jeho odevzdání zdarma. Dohledat zakladatele černé skládky se bohužel podaří málokdy. Pokud se to ale povede, pokutě se obvykle nevyhne. Mimochodem, víte, co všechno se dá za černou skládku považovat a zda jste se na jejím založení někdy sami nepodíleli?

Recyklujte staré spotřebiče, je to dobrá věc! Poradíme vám jak na to

Dosloužila vám pračka nebo lednička a poohlížíte se po nové? Kromě zjišťování novinek na trhu elektro spotřebičů byste si také měli zjistit jak naložit s tím starým. Možností jak se ho zbavit správným způsobem je vícero. Sepsali jsme vám je. A radost budou mít především ti, kteří se potřebují zbavit staršího přístroje, ale nechtějí přitom nikam jezdit. Poradíme vám jak spotřebič gratis odevzdat z pohodlí domova. V následujícím článku se navíc dozvíte, co se se spotřebiči děje po odevzdání k recyklaci.

BIO je v kurzu! Třídění bioodpadu šetří životní prostředí i peněženku

Snížit množství komunálního odpadu v popelnicích? Jde to. Kromě barevných kontejnerů na plast, papír, sklo či nápojové kartony jsou v ulicích Českého Těšína, Prostějova, Znojma, Českých Budějovic a dalších českých měst k vidění i hnědé popelnice na bioodpad. Tam všude služby odpadového hospodářství zajišťují firmy FCC v ČR. Obyvatelé hnědé nádoby je poctivě využívají a odkládají do nich bioodpad ze zahrad i domácností.