CNN Prima News potápění

potápění

Výpis příspěvků ke štítku „potápění“

Žralok mu ukousl část nohy, mladík boj o život natočil. Bál jsem se, že mě dostane, přiznal

Boj o život má za sebou dvacetiletý student Matteo Mariotti poté, co se šel potápět u pobřeží Queenslandu v Austrálii. Ve vodě na něj zaútočil žralok a vážně mladého muže poranil na noze. Lékaři mu museli později část nohy amputovat. Mariotti útok predátora zaznamenal na kameru, Ital totiž v Austrálii studuje mořskou biologii. Matteo popsal, jak se ho žralok pokoušel stáhnout pod hladinu a jak ho zachránil jeho přítel. O incidentu informoval web The New York Post.

Záhadná smrt slovenské influncerky: Rodina tají výsledky pitvy, podle ní se neutopila

Lidé stále oplakávají smrt oblíbené influencerky a instruktorky jógy s vietnamskými kořeny Diany Hô Chí. Na chorvatském ostrově Korčula trávila čas se svým novým přítelem, kde se společně věnovali potápění. Právě on údajně našel její bezvládně tělo na vodní hladině, načež následoval zběsilý transport do zátoky, kde přivolaní záchranáři zkoušeli dlouhou resuscitaci, ovšem bez výsledku. S příčinami jejího skonu byla po pitvě seznámena rodina, která ale tvrdí, že se Diana neutopila, což vyvolává další otázky. Detaily ohledně jejího úmrtí přinesl web Nový čas.

Dodnes tam straší duch vojáka wehrmachtu. Jak získaly lomy Malá a Velká Amerika své jméno?

Malá Amerika, Velká Amerika, Mexiko. Tři nejznámější vápencové lomy ve Středočeském kraji nedaleko hradu Karlštejn. Obdivovat je můžete především z výšky, i když díky naší reportáži uvidíte i pár záběrů z vody. A štolou projdeme až k legendárnímu „Hagenovu gongu“. Povídá se, že kdo na něj třikrát po sobě zazvoní, pro toho si duch německého vojáka Hagena do roka a do dne přijde.

OBRAZEM: Respekt budil ve vzduchu, teď ikonický letoun fascinuje potápěče na dně moře

Úžasné. Tak potápěč a fotograf Brett Holzer popisuje ikonický americký letoun Lockheed Martin L1011 Tristar na dně Rudého moře. Stroj, který leží v hloubce 15 až 28 metrů s ocasem letadla na nejhlubším konci, není pozůstatkem žádné letecké katastrofy. Jordánské úřady ho nechaly v roce 2019 úmyslně potopit za účelem přilákání podvodních nadšenců. A jak se zdá, tato neobvyklá atrakce funguje.