CNN Prima News potápění

potápění

Výpis příspěvků ke štítku „potápění“

Dodnes tam straší duch vojáka wehrmachtu. Jak získaly lomy Malá a Velká Amerika své jméno?

17. září 2022 19:21

Malá Amerika, Velká Amerika, Mexiko. Tři nejznámější vápencové lomy ve Středočeském kraji nedaleko hradu Karlštejn. Obdivovat je můžete především z výšky, i když díky naší reportáži uvidíte i pár záběrů z vody. A štolou projdeme až k legendárnímu „Hagenovu gongu“. Povídá se, že kdo na něj třikrát po sobě zazvoní, pro toho si duch německého vojáka Hagena do roka a do dne přijde.

OBRAZEM: Respekt budil ve vzduchu, teď ikonický letoun fascinuje potápěče na dně moře

31. července 2022 14:17

Úžasné. Tak potápěč a fotograf Brett Holzer popisuje ikonický americký letoun Lockheed Martin L1011 Tristar na dně Rudého moře. Stroj, který leží v hloubce 15 až 28 metrů s ocasem letadla na nejhlubším konci, není pozůstatkem žádné letecké katastrofy. Jordánské úřady ho nechaly v roce 2019 úmyslně potopit za účelem přilákání podvodních nadšenců. A jak se zdá, tato neobvyklá atrakce funguje.

Ryby z obřího akvária v Hradci krmí potápěč i z vlastních úst. Jsou mezi nimi i piraně

26. dubna 2022 06:46

Procházku po pralese nebo dokonce pod vodní hladinou nabízí obří akvárium v Hradci Králové. Další místo, kam se můžete vydat v rámci pořadu Prima Česko. V nádrži jsou k vidění stovky sladkovodních ryb, mimo jiné i piraně. A mezi ně se pravidelně spouští potápěč, který ryby krmí, a to dokonce z vlastních úst. Obří akvárium pak nabízí i další raritu – odchovali tady sladkovodní rejnoky, což je světový unikát.

V Blansku sjelo auto do vody. Posádka odešla, potápěči po ní pátrali v řece

30. ledna 2022 17:52

Hasiči a policisté zasahovali v neděli v Blansku, kde sjelo osobní auto do řeky Svitavy. Podle prvotních informací v něm cestovali čtyři lidé, ale všichni se včas dostali na břeh. Řekl to policejní mluvčí Petr Vala, podle kterého však posádka z místa odešla a nikomu nic neohlásila. Auto dostala z vody speciální hasičská technika. Policisté se událostí zabývají.