CNN Prima News Praha 9

Praha 9

Výpis příspěvků ke štítku „Praha 9“

V kauze korupce poslal soud do vazby oba ředitele nemocnic i známého podnikatele

Aktualizováno

Soud ve středu poslal do vazby ředitele Nemocnice Jihlava Lukáše Veleva. Je pátým z deseti obviněných, pro které státní zástupce žádal vazbu. Soud všem jeho žádostem vyhověl. Do vazební věznice kromě Veleva putoval také bývalý generální ředitel ústecké Krajské zdravotní Petr Malý, podnikatel Tomáš Burian, Miroslav Hůserka a Jan Mára. Podle informací Deníku N organizovanou skupinu ovlivňující veřejné zakázky v krajských nemocnicích řídil Burian.

Strach v pražských lesoparcích. Brutálního útočníka mohla inspirovat střelba na fakultě

Zadržený muž, který se přiznal k útokům v Kunratickém lese, v Hostavicích i k vraždě v Kyjích, měl mít problémy se zákonem již dříve. Na základě svých zdrojů o tom informovala MF DNES. Policie potvrdila, že domnělého agresora již znala. Fakt, že k útokům mnohdy dochází v lesích či lesoparcích, není podle exšéfa pořádkové policie Martina Hrinka náhodou, místa dle jeho slov působí jako magnet kriminality. V rozhovoru pro Lidové noviny nevyloučil ani možnou inspiraci útočníka vrahem z Filozofické fakulty UK.

Amatérský pokus pražského žháře. Skoro hodinu se snažil zapálit halu, poté spadl ze žebříku

Pražští kriminalisté pátrají po neznámém žháři, který se na konci října pokoušel zapálit výrobní halu v Praze 9. Ke svému činu si ale nevybral správné počasí. Pršelo, a tak jeho snažení trvalo téměř hodinu. Lezl i na střechu, ale cestou dolů spadl ze žebříku, uvedla ve svém vysílání CNN Prima NEWS. Přestože se plameny úplně nerozhořely, způsobily škodu za sto tisíc korun.

Chybějící místa na školách? Je to mnohem horší než na papíře, přiznávají starostové

Skutečný stav kapacit mateřských i základních škol na tom může být mnohem hůře, než tvrdí nová prognóza od Institutu plánování a rozvoje Prahy (IPR). Ačkoliv některé pražské části nyní tak tak stíhají odbavovat poptávku, situace je neudržitelná, přiznali v rozhovoru pro CNN Prima NEWS jak starosta Prahy 9 Tomáš Portlík, tak jeho kolega z Prahy 6 Jakub Stárek (oba ODS). Problémem není jen pomalá výstavba nových škol, ale také nedostatečné financování či částečně i nápor ukrajinských dětí. „Abychom stavěli školu papírově 10 let, to je za mě naprosto neuvěřitelný proces,“ podotkl Portlík.

Kam s dětmi? Nové školy vznikají pomalu, papírování trvá i deset let. Výstavba pak dva roky

Pražské školství stojí před černým scénářem. V roce 2050 bude chybět přes 12 tisíc míst v mateřských a 18 tisíc židlí na základních školách. Před hrubě nepříznivým vývojem v metropoli varuje prognóza Institutu plánování a rozvoje Prahy, kterou má redakce CNN Prima NEWS k dispozici. Řešení? Obtížné, chybí peníze. A než vznikne nová škola, může uběhnout klidně i celá dekáda. „Získat stavební povolení není dnes nic jednoduchého. Papírování trvalo přes deset let. Následná stavba dva a půl roku,“ přiblížil svou zkušenost televiznímu štábu Tomáš Portlík (ODS), starosta Prahy 9.

Honička s opilým řidičem skončila překvapením policistů. Ukázal jim řidičák na loď

S agresivním řidičem měli v sobotu co do činění policisté v Praze 9. Muž za volantem bílého osobního auta nejdříve najížděl na chodníky. Proto ho chtěla hlídka zastavit. Muž však v tu chvíli sešlápl plyn. Během honičky ohrožoval na silnici ostatní řidiče, dokonce objel i policejní zátaras. Nakonec ho policisté ale přece jen zastavili a nestačili se divit.