reklama

Bouře na Twitteru: Slovinci jsou svině, píše o prohře Slavie Vondra. Kalousek se zlobí

Silné vášně vzbudila prohra fotbalové Slavie Praha s dánským Midtjyllandem, kvůli níž český tým přišel o účast v prestižní Lize mistrů a na které mělo značný podíl rozhodnutí hlavního rozhodčího Skominy. Ten několik minut před koncem zápasu nechal na popud videorozhodčího (VAR) opakovat pokutový kop proti českému týmu poté, co první pokus brankář Slavie Ondřej Kolář chytil. Druhou penaltou se už soupeř nemýlil.

reklama

„Slavie je mi dneska upřímně líto. Zaříznul ji slovinský rozhodčí. Vždycky jsem říkal, že Slovinci dokážou být oportunistický svi*ě. Viz například chování k turistům tranzitujícím do Chorvatska. Dneska se to zas potvrdilo...,“ napsal na Twitteru bývalý ministr zahraničí či obrany Alexandr Vondra (ODS).

Reakce na jeho ostrý výrok na sebe nenechaly dlouho čekat. „Docela se ohrazuji. Žádný národ si nezaslouží takhle sprosté a paušalizující odsouzení. Jsem docela v šoku, že tohle dokáže vyslovit bývalý Havlův poradce, ministr zahraničí a ministr obrany,“ zareagoval Miroslav Kalousek (TOP 09).

Alexandr Vondra odpověděl, že se možná Kalousek bude divit, ale na slovinský oportunismus nadávali na Hradě už začátkem devadesátých let. Tehdy i s Václavem Havlem. „Ale jinak je to samozřejmě nadsázka. Kolektivní vinu neprosazuju,“ doplnil.

Do debaty dvou politiků se zapojil také režisér Jiří Strach: „Uriášku milej, nedělejme ze sportovních emocí politiku... jinak zpolitizujeme už úúúplně všechno.“

„To není politika. Jenom se zastávám slušných lidí proti bezdůvodné urážce. To dělají občas i čerti,“ odpověděl režisérovi Kalousek.

Ozvaly se i další osobnosti

„Vždy se snažím na zápasy českých mužstev koukat ‚nečeskýma‘ očima. Ale to, co předvedl Skomina, to bylo něco, za co by se ve středověku zavíralo do klády a v zimě koupalo v koši ve Vltavě. Ano, chyby Koláře a Traorého byly primární, ale italští muži od VAR i Skomina jsou zločinci,“ ozval se i známý fotbalový komentátor Jaromír Bosák.

„Už jsem toho teda viděl hodně, ale takovéhle rozhodnutí v klíčovém momentu souboje o LM, to je fakt neuvěřitelný,“ napsal mimo jiné sportovní redaktor Luděk Mádl.

„Slavia si koledovala, Dánové mi přišli nebezpečnější už v prvním zápase, ale tohle byla hrozná prasárna,“ odpověděl na jeden z tweetů i bývalý fotbalový reprezentant Jaroslav Plašil.

Naopak smířlivě se k prohře na Twitteru vyjádřil předseda představenstva SK Slavia Praha Jaroslav Tvrdík: „Děkuji, kluci, za vše. A gratulace soupeři k postupu do LM.“

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V úterý přibylo 11 984 případů nákazy koronavirem. Roušky jsou povinné venku i v autě

V úterý přibylo 11 984 případů nákazy koronavirem. Roušky jsou povinné venku i v autě

V úterý přibylo v Česku 11 984 potvrzených případů koronaviru. Je to nejvyšší přírůstek od začátku epidemie. V zemi je nyní více 113 tisíc nakažených. Počet úmrtí celkem je už 1 619. V zemi ode dneška platí povinnost nosit roušky i venku na území obcí, pokud bude člověk blíže než dva metry k jinému. Nemocnice budou nové nakažené hlásit do systému už do hodiny. Kabinet oznámí další zpřísnění.

Domácí

Velké pivovary se snaží zachránit restaurace. Na vylévání piva ale stejně může dojít

Velké pivovary se snaží zachránit restaurace. Na vylévání piva ale stejně může dojít

Celé řadě českých restaurací a hospod, které nevyužívají výdejní okénko, kvůli pandemii koronaviru a opatřením hrozí, že se jejich pivo v tancích a sudech může do znovuotevření zkazit. V takovém případě by musely pivo vylít do kanalizace. S pomocí ovšem přicházejí některé velké pivovary. Ty totiž plánují restauracím prošlé pivo kompenzovat. Pivovary zároveň chtějí restauracím pomoci i v dalších směrech – včetně těch, které k výdeji z okénka přistoupily.

Koronavirus

Postele pro polní nemocnici už jsou na cestě, pronájem Letňan má stát desítky milionů

Postele pro polní nemocnici už jsou na cestě, pronájem Letňan má stát desítky milionů

Ze želevčické společnosti Linet ve středu brzy ráno vyjely první vozy s vybavením pro polní nemocnici v Letňanech, kterou stát buduje jako záložní zařízení pro pacienty s koronavirem. Kamiony vezou zdravotnická lůžka a příslušenství. Během dne má být do Letňan doručeno celkem dvě stě lůžek, podle pracovníka expedice se jich do jednoho kamionu vejde 50. Další do domluvenéo počtu 500 kusů pak dovezou v následujících dnech.

reklama
Chceme dítě, nejsme přece blázni, slýchává psychoterapeutka kvůli umělému oplodnění
reklama
reklama
Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Nejsme tu od toho, abychom se báli. Zůstaneme s vámi až do konce, vzkazují záchranáři
Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan
Další články
reklama
reklama