CNN Prima News sociální síť

sociální síť

Výpis příspěvků ke štítku „sociální síť“

Ikonické fotografie z útoku na Trumpa: Kulka za letu, bota i snímek s pěstí, co vejde do historie

Na sociálních sítích se objevilo velké množství snímků, které vteřinu po vteřině zachycují pokus o atentát na amerického exprezidenta Donalda Trumpa. Do historie nejspíše vstoupí některé ikonické fotografie, které pohotoví reportéři pořídili přímo na místě. Když ochranka odváděla zraněného republikána z pódia, stačil zvednout sevřenou pěst, což zachytil i fotograf z agentury AP. Nejvýraznějším snímkem je však ten, na němž je zaznamenána střela letící v těsné blízkosti Trumpovy hlavy.

Čeští politici odsuzují útok na Trumpa: Fiala odmítá násilí, Babiš akt označil za šílený

Aktualizováno

Politika má být soubojem názorů, násilí v ní nesmí mít místo, odsoudil pokus o atentát na amerického exprezidenta Donalda Trumpa premiér Petr Fiala (ODS) a popřál mu brzké uzdravení. Předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš označil incident na mítinku v Pensylvánii za „šílený“ a současně exprezidentovi popřál, aby byl co nejdříve v pořádku. Útok odsoudila i předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09).

Osmileté dívky používají krémy proti vráskám, vidí to na internetu. Hazard, varují lékaři

Mezi mladými dívkami v Česku se šíří trend extrémní péče o pleť. Děvčata – a výjimkou nejsou podle lékařů ani osmileté dívky – se nechávají inspirovat videi na sociálních sítích a používají přípravky, které jsou vhodné pro starší ženy. Fotkami se pak chlubí na svých profilech. Podle dermatologů ale velmi hazardují. Mohou si tím totiž způsobit zdravotní problémy včetně trvalého poškození pleti.

Mimozemské stvoření jako z hororu: Krvavého červa našli pozorovatelé velryb, video se stalo hitem

S děsivým tvorem jako z hororového filmu se setkali pozorovatelé velryb z kalifornského města Monterey. Z mimozemsky vypadajícího stvoření, které našla skupina nadšenců v přístavišti, se nakonec vyklubal takzvaný „krevní červ“ (bloodworm), který obvykle dorůstá délky až okolo 30 centimetrů. Video bezobratlovce s chlupatými výrůstky a hlavou připomínající přísavku vzbudilo na sítích mnoho reakcí, informuje web The New York Post.

Rivalita stranou. Turka přivezl na setkání s Fialou Vondra, projížďku hájí životním prostředím

Jsou situace, kdy jde rivalita stranou. A to i ta politická. Tím se nejspíš řídilo duo europoslanců, konkrétně Alexandr Vondra (ODS) a Filip Turek (Přísaha a Motoristé sobě). Oba mířili na setkání s premiérem Petrem Fialou (ODS), který vítal nově zvolené zákonodárce do Evropského parlamentu. Ačkoliv jsou oba politici z jiných uskupení a frakcí, které v řadě věcí jdou proti sobě, Vondra nabídl Turkovi cestu ve svém autě. Na sociálních sítích za to část lidí Vondrovi spílá. On sám společnou projížďku hájí s tím, že aspoň s Turkem šetřili životní prostředí.

Miss umělá inteligence zná první vítězku v historii. Podívejte se na nejkrásnější AI modelky

Miss AI má svou historicky první vítězku – je jí Kenza Layli, marocká influencerka, která si dle svých slov přeje vnést do prostředí tvůrců AI „rozmanitost a inkluzivitu“. Z více než 1 500 přihlášených modelek ji vybrala odborná porota. Na druhém a třetím místě se umístily virtuální krásky reprezentující Francii a Portugalsko, informuje CNN.

Nečekaně zemřel člen hvězdného boy bandu Menudo. Jsem v šoku, truchlí jeho parťák

Populární hudebník a bývalý člen chlapecké skupiny Menudo Adrián Olivares v pondělí nečekaně zemřel ve věku pouhých 48 let. Zpráva o jeho smrti přišla jen týden poté, co mu lékaři diagnostikovali Crohnovu chorobu, přesná příčina úmrtí zatím ale nebyla zveřejněna. Mexický zpěvák po sobě zanechal tři dcery. Informaci přinesl deník Daily Mail.

Nehorázná smůla Moraty: Při oslavách ho nakopla ochranka, ukazují záběry. Může přijít o finále

Kapitán španělské reprezentace Álvaro Morata může přijít o finále fotbalového Eura. Po úterní výhře nad Francií mu člen ochranky při oslavách podkopl nohy poté, co se snažil chytit fanouška, který vnikl na hřiště. Po sociálních sítích se nyní šíří video, na kterém je incident zachycen. Je na něm také vidět, jak útočník Atlética Madrid kulhá.