CNN Prima News pražský městský soud

pražský městský soud

Výpis příspěvků ke štítku „pražský městský soud“

Hutka nazval Srpa udavačem StB, lhářem a zmetkem. Omlouvat se nemusí, rozhodl soud

30. září 2021 12:17

Písničkář Jaroslav Hutka se nemusí omlouvat bývalému předsedovi Jazzové sekce Karlu Srpovi za tvrzení, že Srp na Hutku donášel komunistické Státní bezpečnosti (StB). Ve čtvrtek to pravomocně potvrdil pražský městský soud, který zamítl Srpovo odvolání. Hutka své výroky uvedl v roce 2017 poté, co chtěl prezident Miloš Zeman prosadit Srpa do etické komise, která oceňuje účastníky protikomunistického odboje.

Praha má problém: Soud zrušil kolaudaci velké části tunelu Blanka

22. ledna 2021 16:21
Aktualizováno

Městský soud v Praze vyhověl žalobě spolku Holešovičky pro lidi a zrušil kolaudační souhlas pro největší část tunelového komplexu Blanka mezi Špejcharem a Pelcí-Tyrolkou. Město podle webu nesplnilo podmínky stavebního povolení, například dokončení Pražského okruhu. Věc se nyní vrátí na silniční úřad pražského magistrátu. Mluvčí Prahy Vít Hofman uvedl, že věc do doručení písemného rozsudku nemůže komentovat. Kolaudaci Blanka získala v roce 2019.

Konec roušek kvůli soudnímu rozhodnutí se nekoná. Nařízení nově platí až do odvolání

21. listopadu 2020 22:25

Za pět minut dvanáct vydalo ministerstvo zdravotnictví novou verzi opatření k nošení roušek na veřejnosti s platností od soboty 21. listopadu. To na základě rozhodnutí pražského městského soudu mělo tuto sobotu skončit. Důvodem bylo nedostatečné opodstatnění k jejich nošení na veřejnosti. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) jen den před koncem lhůty vystavil dokument, který by měl být v souladu s požadavkem soudu. Češi tak ochranu úst a nosu na veřejnosti budou muset nosit až do odvolání.

Podle obžaloby zavraždil muže a ženu kvůli vile v Bubenči, vinu ale odmítá

23. září 2020 18:22

Čtyřiadvacetiletý Tomáš Fiala, který je obžalovaný, že kvůli historické vile v pražské Bubenči zavraždil majitelku nemovitosti a jejího partnera, ve středu před pražským městským soudem svou vinu odmítl. Podle jeho výpovědi zabil dvaasedmdesátiletou ženu její o 15 let mladší partner, kterého Fiala následně usmrtil v sebeobraně. Vraždy se staly počátkem loňského června, těla dvojice našla policie po čtyřech měsících pátrání ve středočeské nádrži Švihov na řece Želivce.

Za ubodání bezdomovce dostal pět let vězení. Oběť ho podle soudu vylekala

9. září 2020 11:21

Za to, že loni v říjnu ubodal v pražských Vršovicích bezdomovce, půjde dvacetiletý Ondřej Kos na pět let do vězení. Odvolací senát mladíkovi o deset let snížil trest uložený v červenci pražským městským soudem. Jeho skutek z vraždy překvalifikoval na zabití. Kos totiž podle něj jednal v úleku a ve strachu. Muž se k činu přiznal.

Miliardovou restituční chybu úředníků soud potrestal sedmi a šesti lety vězení

9. července 2020 11:04

Státní zástupce stíhá úředníky kvůli několika rozhodnutím z let 2009 až 2012. Emilie Bednářová a v některých případech i další restituenti na jejich základě obdrželi lukrativní pozemky jako náhradu za to, že jim stát nevrátil statky ve Strašnicích a na Žižkově. V takzvaném případu restituce Bečvářova statku soud nepravomocně potrestal bývalého referenta pražského pozemkového úřadu Jana Horáka a jeho nadřízenou Evu Benešovou sedmi a šesti lety vězení. Třetímu obžalovanému, Petru Chmelíkovi, uložil roční podmínku s dvouletým odkladem. Podle verdiktu mají Horák s Benešovou navíc každý zaplatit peněžitý trest 4,5 milionu, Chmelík pak 800 000 korun.

Kauza tunelování dopravního podniku se vrací k dalšímu projednání

30. června 2020 09:28
Aktualizováno

Kauzu údajného tunelování pražského dopravního podniku bude muset znovu projednat pražský městský soud. Odvolací senát mu dnes případ vrátil. Mezi obviněnými je lobbista Ivo Rittig nebo někdejší šéf dopravního podniku Martin Dvořák. Dnešní rozhodnutí Vrchního soudu v Praze je pravomocné.