CNN Prima News představenstvo

představenstvo

Výpis příspěvků ke štítku „představenstvo“

Čeká Twitter zemětřesení? Muskovi se nelíbí podoba sociální sítě, chce ji koupit a změnit

14. dubna 2022 12:52
Aktualizováno

Miliardář a šéf automobilky Tesla Elon Musk chce koupit Twitter. V provozovateli stejnojmenné sociální sítě už má podíl 9,2 % a je tak jeho největším akcionářem. Jeho „nejlepší a konečná“ nabídka společnost podle agentury Bloomberg ohodnocuje na zhruba 43 miliard dolarů (963,4 miliardy Kč). Firma má podle něj mimořádný potenciál, který on zcela rozvine, cituje Muska Bloomberg. V oznámení americkému regulátorovi Musk uvedl, že má v plánu společnost stáhnout z burzy. Twitter uvedl, že jeho nabídku zváží.

Ve správní radě VZP nově usedne i exministr Kalousek. Piráti s návrhem nesouhlasili

26. ledna 2022 22:10

Ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) nově usedne bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, senátor Roman Kraus (ODS) či náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). O obměně členů správní a dozorčí rady největší tuzemské zdravotní pojišťovny rozhodla vláda, vyplývá z výsledků zasedání zveřejněných na webu. Proti zvolení Kalouska se v minulých dnech vyslovili Piráti.

Chráněný pracovní trh má být trampolínou či záchrannou sítí, říká šéfka nadačního fondu

14. prosince 2021 18:44

Značka Práce postižených říká, že na výrobku ze 75 procent pracovali lidé se zdravotním postižením. „Zaměstnavatel, který takové lidi zaměstnává, jim dává fér práci, férově je platí a mají férové podmínky a pracoviště přizpůsobené svému zdravotnímu postižení,“ řekla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Lenka Kohoutová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Fond je vlastníkem značky Práce postižených, která je součástí programu Česká kvalita, nad nímž má záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky.

Přednostně očkovaný Kabátek zůstává ředitelem VZP, řekla správní rada

25. ledna 2021 12:23

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek zůstane ve své funkci. Správní rada jej podpořila a shodla se na tom, že nepovažuje jeho přednostní očkování za porušení právních předpisů. Předsedkyně správní rady Věra Adámková (ANO) novinářům řekla, že ředitel se nechal očkovat po doporučení svého ošetřujícího lékaře kvůli určité diagnóze. O jakou diagnózu se jednalo, předsedkyně neupřesnila.

Nechal se přednostně očkovat, rezignace by ale podle šéfa VZP Kabátka byla nezodpovědná

21. ledna 2021 12:02

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek by považoval svou rezignaci za nezodpovědný krok. Motivy k přednostnímu očkování prý vysvětlí správní radě pojišťovny a bude respektovat její verdikt. Kabátek tak reagoval až den poté, co web iRozhlas.cz informoval, že se šéf VZP nechal přednostně očkovat, a také poté, co ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) sdělil, že jeho reakci očekává během čtvrtka.