CNN Prima News Prima SVĚT

Prima SVĚT

Výpis příspěvků ke štítku „Prima SVĚT“

Pěstování zeleniny bez zeminy: Aquaponie dobývá svět a daří se jí i v Česku

O hydroponii, tedy pěstování rostlin pod střechou, bez hlíny, v živném roztoku, jste už určitě slyšeli. Stále více se ale prosazuje také její mladší sestra aquaponie. Ta spojuje pěstování rostlin s chovem ryb. Právě s touto technologií se teď Češi poprvé vydali prosadit na největším veletrhu moderních farmářských technologií v Amsterodamu a byl tam s nimi i náš štáb.

Soutěžte o 2 rodinné balíčky se vstupem do BRuNO family park

Prima Svět si společně s BRuNO family park pro vás připravili soutěž o 2 rodinné balíčky se vstupem do zábavního parku BRuNO family park. Součástí balíčku je i ubytování a výborná snídaně s večeří v hotelu Vista. Děti v zábavním parku ocení 40 unikátních atrakcí, 14 patrový herní labyrint, plovoucí lodičky nebo autíčka. Dospělí můžou oddychovat v tiché zóně nebo se přidat k dětské zábavě. BRuNO family park je od hotelu Vista vzdálený 20 minut autem, takže den plný zábavy máte na dosah!

Vyhrajte voucher na ubytování ve Falkensteiner Hotel Park Punat

Přemýšlíte o tom, kam letos vyrazit na letní dovolenou? Měli bychom pro vás zajímavý tip! Vůně slaného moře a zeleného borového lesa, zvuk vln se zpěvem racků a okouzlující scény malých člunů houpajících se v přístavu. To vše nabízí Falkensteiner Hotel Park Punat s výhledem na Jaderské moře. Říkáte si, že to zní jako vaše vysněná dovolená? Zúčastněte se soutěže, kterou jsme si pro vás připravili s hotely Falkensteiner, a vyhrajte voucher na ubytování na 4 noci v pokoji Family Room Comfort pro 2 dospělé a 2 děti.

Soutěžte o nabitý cyklistický balíček od ORLEN Benzina

Prima Svět si společně s ORLEN Benzina připravil soutěž pro všechny milovníky cyklistiky. V případě, že se chystáte přihlásit na závod ORLEN Nations Grand Prix v Loučné nad Desnou, který se koná 21. 5., tak vás dnešní výhra může posunout blíže k vítězství. Vyhrát totiž můžete cyklistický dres, polstrovanou taštičku, zámek a zvonek na kolo, sadu světel, vzduchovou pumpu, a dokonce i Tankartu v hodnotě 500 Kč na pohonné hmoty ORLEN. Stačí odpovědět na soutěžní otázku a třeba se štěstí usměje právě na vás.

Prima společně s partnery sází budoucnost na oblíbeném místě Bedřicha Smetany

Skupina Prima v rámci komunitního projektu Prima SVĚT realizovala další úspěšný projekt podporující místní komunity ve vytváření a zatraktivňování veřejných prostranství. Zaměstnanci televize Prima a firmy Tipsport společně sázeli budoucnost v obci Obříství, kde Bedřich Smetana přesně před 155 lety složil svou legendární Prodanou nevěstu. Projekt podpořily také známé tváře hobby pořadů – Láďa Hruška, Pepa Libický i Pavel Zeman.

Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy

Skupina Prima v rámci projektu Prima SVĚT za podpory herců ze seriálu Sestřičky, České asociace sester a Českého červeného kříže založila iniciativu Sestřičky sestřičkám. Ta podporuje sestry v první linii, které jsou denně v kontaktu s covid pozitivními pacienty, neúnavně o ně pečují a mnohdy tak samy riskují své zdraví. Cílem této iniciativy je finančně podpořit sestry v nemocnicích s nejvyšším počtem pacientů, přiblížit veřejnosti jejich usilovnou práci a především poděkovat za jejich náročné pracovní nasazení, díky kterému se daří poskytovat pacientům v nemocnicích tolik potřebnou péči.