reklama

KO roku! Frajere, jsi jako lavina. Svět MMA žasne nad výkonem Procházky v UFC

Sobotní vítězství Jiřího Procházky ve smíšených bojových uměních (MMA) nad Dominickem Reyesem, které Čech získal knockoutem, uhranulo MMA komunitu. Jeho výkon označují novináři i jeho sokové za knockout roku, souboj za zápas roku a v Procházkovi vidí potenciální hvězdu MMA, valící se lavinu a borce se skvělými instinkty.

reklama

Díky výhře nad Američanem Reyesem se nejlepší český MMA zápasník výrazně posunul k možnému souboji o titul. Ten v polotěžké divizi aktuálně drží Polák Jan Blachowicz, jehož vyzyvatelem číslo jedna je Brazilec Glover Teixeira, s nímž má šampion domluvený zápas na turnaji UFC 266, který proběhne 4. září.

Nejžhavějším kandidátem na souboj s vítězem tohoto střetu je po dechberoucím sobotním výkonu právě Procházka. Prezident UFC Dana White totiž už dříve před zápasem avizoval, že příští možnost možná dostanou Reyes nebo Procházka.

Chvála ze strany soků i novinářů

Pro Procházku může hrát i fakt, že sám Blachowicz si o něj řekl na sociálních sítích. Samozřejmě však za podmínky, že Blachovicz zářijový souboj vyhraje. „Já proti tobě v Těšíně. Polský Princ vs. český Samuraj. Meč vs. katana,“ napsal stávající mistr UFC na Twitteru a označil Jiřího Denisu Procházku.

Procházka uhranul i některé hvězdy MMA, ať už současné, nebo bývalé.

„Šokoval's svět, kámo!“ napsal česko-uzbecký profesionální bojovník MMA Machmud Muradov.

„Tenhle frajer Procházka je jako lavina letící z kopce,“ napsal na Twitteru rovněž bývalý šampion MMA Daniel Cormier. „Používá své kardio jako zbraň, má fantastickou bradu a skvělé zakončující reflexy. Jsem z tohoto frajera velice nadšený!“

Chvály nebyl Procházka ušetřen ani ze strany novinářů zabývajících se bojovými sporty.

„Zápas roku. Knockout roku. Váš nový klubový lídr v obou kategoriích,“ napsal přední kanadský novinář zaměřující se na bojová umění.

„UFC má v Procházkovi potenciální hvězdu. Takový divoch!“ reagoval v jednom ze svých tweetů také novinář sportovní televize ESPN Ariel Helwani, který se zaměřuje zejména na MMA.

„Dnešní noc patří jednomu a pouze jedinému muži,“ sdílela na svém oficiálním účtu UFC, americká společnost, která profesionální soutěž v MMA provozuje.

Sám Jiří Procházka na svém Twitteru už stihl poděkovat všem fanouškům za podporu.

„Zdravím všechny. Děkuji za podporu, za nádhernou podporu z Česka a vůbec odevšad. Vítězství je doma. Jedeme dál. Společně se posunujeme,“ uvedl v po zápase nahraném videu v českém i anglickém jazyce.

Tagy:

Hlavní zprávy

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní
360°

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Klid před bouří. Omikron nejdříve zasáhne mladé, pak zranitelné, předpovídá infektolog

Klid před bouří. Tak označil aktuální pandemickou situaci v Česku infektolog a přednosta kliniky infekčních nemocí ve Fakultní nemocnici Brno Petr Husa. Nejdříve podle něj onemocní omikronem mladí, ti ale péči v nemocnicích ve velké míře potřebovat nebudou. Pak se bude situace zhoršovat, varoval. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) už tvoří v Česku omikron 80 % případů nákazy COVID-19.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Náklady na Green Deal se rovnají pěti českým rozpočtům. Na to nemáme, říká Středula

Náklady na přeměnu české ekonomiky podle evropské Zelené dohody budou astronomické. Podle odhadů se rovnají pěti českým rozpočtům, řekl předák Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula (ČSSD). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že by přesnější účinek Green Dealu na Českou republiku přinesla dopadová studie, ta ale i přes opakované výzvy politických elit stále neexistuje.

Princ Charles touží poznat Lilibet, přišel s gestem smíru. Harry ho ale zřejmě odmítne

Princ Charles, otec Harryho a Williama, miluje roli dědečka. Podle zdrojů z Buckinghamského paláce ho proto velmi trápí, že od června neměl možnost vidět svou vnučku Lilibet. Svého mladšího syna tak pozval i s manželkou Meghan a oběma dětmi k sobě domů do Británie. Podle britských médií je to velmi velkorysé gesto. Jeho mladší syn je ale na pochybách a kvůli problémům s ochrankou na území Británie zřejmě odmítne.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama

Domácí zpravodajství

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

reklama