CNN Prima News bojovník

bojovník

Výpis příspěvků ke štítku „bojovník“

Vémola chválí odvahu Piráta: Dořeším nevyřízené věci. Musím si dát pozor i na Attilu

Původně vyzýval Patrika Kincla, nakonec se ale Karlos Vémola v prosinci popasuje se slovenským rivalem Samuelem „Pirátem“ Krištofičem. S ním už měl mít jednou zápas, kvůli zranění do něj ale nemohl nastoupit. Nyní tak budou moci oba bojovníci vyrovnat staré účty. „Budu moct mít šanci dořešit nevyřízené věci, protože přece jenom mezi námi v minulosti nějaký řeči proběhly,“ říká Vémola pro CNN Prima NEWS před československou bitvou.

Českých bojovníků na Ukrajině ubývá: Rusy nenávidí, viděli strašné věci a válka je semlela

Válka není pro každého – a ideálně by neměla být pro nikoho. Tak komentují čeští bojovníci na Ukrajině už více než rok a půl trvající konflikt s ruskými okupanty. Řady krajanů ve zbraní podle nich prořídly, část z nich odjela v tichosti domů. „Válka je semlela. Rusy nenávidí do krve, ale není to jen o tom. Možná se vrátí po Vánocích,“ dodal „Matouš“ z jižní fronty v Záporoží, kde probíhala velká snaha o průlom v ruských obranných liniích. Společně s dalšími je mu prý smutno z toho, jak internet komentuje ukrajinskou ofenzivu. „Není to věc, která by se vyřešila za jediný večer. Lidi znají válku jen z Call of Duty,“ rýpl si do nejen českých diskutérů.

Bývalý český bojovník na Ukrajině: Na frontě jsem se pokálel. Vojákem jsem byl omylem

Nic jsem neuměl, přesto jsem skončil na několik měsíců v zákopech a prožil bitvu o Bachmut. Na frontě jsem se vyloženě pokálel, nejsem žádný válečný hrdina, řekl redakci CNN Prima NEWS bývalý český bojovník na Ukrajině vystupující pod přezdívkou Dědek. Restauraci na Kanárských ostrovech opustil loni v březnu, návrat domů zatím neplánuje, třebaže zbraň nakonec odložil a nyní pomáhá jako humanitární pracovník a medik. „Jsem stařec, není to pro mě,“ řekl reportérovi o účasti v bojích.

Kdo jsou Češi bojující na Ukrajině? Idealisté i lidé, co utíkají před problémy a chtějí do Afriky

Vášniví odpůrci Ruska, úspěšní manažeři či bývalí armádní příslušníci. Na Ukrajině působí přibližně dvě stovky Čechů z nejširšího spektra tuzemské společnosti. Mnozí z nich následují ušlechtilé cíle a věří ve spravedlivý výsledek konfliktu, zatímco jiní vnímají válku jako nekonečný zdroj adrenalinu do žil. A pro některé jde o pestré doplnění životopisu. Oficiálně za ukrajinskou armádu bojuje okolo 140 českých občanů, ne všichni si ale zažádali o povolení narukovat do cizí armády.

Zachoval se jako tupé hovado. Na novináře se nesahá, říká Müller o kauze videa s Růžičkou

Reportér a moderátor Krimi zpráv Michal Janotka čelí výhrůžkám a nenávistným zprávám kvůli jedné z reportáží, ve které ukazoval video ze sociálních sítí. Je na něm bezvládně ležící muž a druhý, který ho fackuje a nadává mu. Útočníkem má být známý bojovník MMA Tadeáš Růžička. Chování zápasníka v rozhovoru pro CNN Prima NEWS zkritizoval i elitní rozhodčí Jakub Müller.

Nová vzpoura na obzoru? Čekejte na náš signál, prohlásili běloruští bojovníci na Ukrajině

Připravte se, blíží se podmínky pro zničení diktatury a čas svobody. Čekejte na náš signál, vyzvali běloruští bojovníci na Ukrajině své krajany ve zbrani v Bělorusku. Naznačili tím chystaný boj proti režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. S výzvou přišel Pluk Kastuśe Kalinoŭského, který od začátku ruské invaze na Ukrajinu bojuje po boku obránců. Své video zveřejnil pluk v momentě, kdy se žoldnéři z Vagnerovy skupiny vydali v koloně směrem na Moskvu, než jim pochod rozmluvila právě běloruská hlava státu.

Na jednoho Ukrajince pět padlých Rusů. Vydržíme tři týdny, řekl Prigožin s obavou z protiútoku

Místo jednoho mrtvého jich při útoku na budovu máme pět. Nejsou granáty, nikdo nám nedává munici. Tak hodnotil situaci na frontě ve zvukové zprávě zveřejněné na Telegramu šéf Vagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin. Otevřeně přiznal, že počet členů skupiny žoldnéřů „vysychá“ a bez další podpory bojovníci vydrží maximálně tři týdny. Obavy mu dělá i blížící se ukrajinská protiofenziva, kterou spolu s dobře vycvičenými jednotkami očekává po 2. květnu.

Český bojovník exkluzivně: Drtí nás tu děla i korupce. Bulíř je idiot a jeho fandové bezmozci

Už rok působí „Matouš“ na ukrajinské frontě. Za tu dobu potkal nové přátele, ale také spolubojovníky, za které by upřímně nerad položil svůj život. Redakci CNN Prima NEWS exkluzivně vylíčil, že ne všichni vojáci mají nejčistší srdce a proč to v sobě musí potlačovat, aby měl důvod dále bojovat za jejich svobodu. Na konto jiného českého bojovníka Matouše Bulíře, který šířil nepravdy o situaci na Ukrajině, uvedl, že je to „prospěchář a idiot“. „Je to lhář a všichni, kteří mu to žerou, jsou bezmozci. Totální,“ svěřil se redakci.