CNN Prima News bojovník

bojovník

Výpis příspěvků ke štítku „bojovník“

OBRAZEM: Nový nejmodernější tank. Název má po německé ikoně druhé světové války

18. června 2022 06:34

Jeden z nejvýkonnějších kanónů současnosti, moderní ochrana proti dronům či kybernetickým útokům i vysoká mobilita. Těmito přednostmi se chlubí nově představený německý tank, který podle mateřského zbrojařského koncernu Rheinmetall změní pravidla hry na bojišti. Bojový kolos KF51 Panther nese název po ikonickém druhoválečném tanku, jenž dělal vrásky na čele spojeneckým obrněným brigádám na západní a východní frontě. Výrobce ale podle expertů překvapivě nezveřejnil tradiční parametry tanku, jako je tloušťka pancíře.

Zpověď Muradova: Rusové ho pobodali a postřelili, život mu zachránili kamarádi i počasí

10. května 2022 15:24

V Česku se vypracoval na jednoho z nejlepších profesionálních zápasníků smíšených bojových umění. Život Makhmuda Muradova by ale už v jeho 32 letech vydal na knihu. Musel se vypořádat například s tím, že měla jeho rodina v mládí hluboko do kapsy. V Rusku ho dokonce pobodali a postřelili. Život mu zachránili kamarádi i to, že měl kvůli nízkým teplotám hodně oblečení, přiznal v rozhovoru pro Novinky.cz. Teď je finančně více než zajištěn a daří se mu i v osobním životě.

Официально не существуют, но воюют по всему миру. Путин отправил Вагнеровцев на Украину

30. března 2022 21:11

Оплачиваемых Москвой наемников, целью которых якобы является убийство президента Украины Владимира Зеленского, официально не существует. Тем не менее, группа Вагнера уже много лет сеет страх по всему миру. По словам британцев, русские перебрасывают в Украину тысячу Вагнеровцев из-за больших боевых потерь.

Zápasníka Procházku čeká životní zápas. V UFC se utká o titul s Teixeirou

22. ledna 2022 23:09

Elitní český MMA bojovník Jiří Procházka zná termín svého životního zápasu. 7. května ho čeká titulový souboj proti úřadujícímu UFC šampionovi v polotěžké váze. Tím je v současnosti Brazilec Glover Teixeira. Dějiště akce UFC 274 ještě promotér oficiálně neoznámil, galavečer by se ale měl uskutečnit v Riu de Janeiru. Teixeira by tak měl obhajovat titul v domácím prostředí.

Islámský stát přebral taktiku Tálibánu a děsí jeho bojovníky. Zabíjí je lepivými bombami

9. října 2021 05:58

Noví afghánští vůdci z řad Tálibánu svrhli před více než měsícem vládu v Kábulu podporovanou Západem, nyní ale v zemi čelí vnitřnímu nepříteli. Ten od nich přitom převzal mnoho strategií, jimiž se vyznačovalo jejich vlastní úspěšné partyzánské vojenské tažení. Jednou z nich je takzvaná městská válka, napsala dnes agentura Reuters.

Mrazivé svědectví Afghánky, která uprchla před smrtí: Tálibánci znásilňují i mrtvoly

26. srpna 2021 06:03

Strach Afghánců z Tálibánu, který se řídí extremistickým prosazováním práva šaría, je opodstatněný. Důvodem nejsou jen hrozivá slova tálibských vůdců, ale především činy válečníků, kteří se mnohdy chovají hůře než divoká zvěř. Na kontě mají hromadná znásilnění, brutální popravy a dokonce i pohlavní styky s mrtvými těly svých obětí.