reklama
CNN Prima News média

média

Výpis příspěvků ke štítku „média“

Vtrhli do barů a slavili celou noc. Britové si užívali první den bez opatření

Den svobody, jak se v Británii označuje pondělní zrušení takřka všech opatření proti šíření koronaviru, si tamní obyvatelé užili naplno. Hned po půlnoci vtrhli do barů a slavili až do brzkých ranních hodin. Debatu rozproudila i situace kolem premiéra Borise Johnsona, který nastoupil do karantény, jíž se původně snažil vyhnout. V neděli pak apeloval na veřejnost, aby rozvolnění brala zodpovědně.

Zemřel kreslíř Westergaard. Autor karikatury, která rozzuřila muslimy

V Kodani zemřel ve věku 86 let dánský kreslíř Kurt Westergaard, jehož karikatura proroka Mohameda spolu s dalšími satirickými obrázky vyvolala před lety rozsáhlé protesty v řadě muslimských zemí. V pondělí o tom informoval web BBC s odvoláním na místní média. Karikaturista podle nich zemřel po dlouhé nemoci 14. července, den po svých narozeninách.

Pouť Dánů Eurem skončila a anglická média nekriticky slaví. Už jen chodili, píší o soupeři

Anglická média oslavují své fotbalisty za postup do finále letošního Eura. Středeční výhru nad Dánskem označují jako historický úspěch, své soupeře ze severu Evropy za právem zklamané bojovníky. A co kontroverzní okamžiky, které provázely nejen samotné semifinále? Téměř nulovým cestováním, ochotným pádem Sterlinga, bučením při hymně soupeře nebo laserem v obličeji brankáře Schmeichela se deníky nezabývají. Poukazují na ně ale některé fotbalové osobnosti.

Průměrní, ale srdnatí Češi vymazali naše hvězdy. Nizozemská média píší o potupě a tvrdě kritizují

Obrovská vlna kritiky se z médií valí na nizozemskou reprezentaci. Poté, co Češi v neděli v Budapešti přehráli Oranjes bez větších problémů 2:0, píší nizozemské weby o absolutním selhání a propadu nizozemského fotbalu. Nit nezůstala suchá hlavně na kapitánovi Wijnaldumovi a trenéru De Boerovi. Naopak řada médií chválí srdnatý výkon Čechů, kteří úplně vymazali ze hry největší nizozemské hvězdy.

Neskutečný podraz a hnus. Některá média proti mně vedou džihád, stěžuje si Babiš

Poté, co se premiér Andrej Babiš (ANO) vrátil z Rady Evropy zpět do Česka, zamířil na jih Moravy. Při pětihodinovém projíždění zdevastovanými obcemi s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) jej ale vyfotila média v momentě, kdy se společně něčemu usmáli. „Žádal jsem je, aby nás nefotili, ale oni neposlechli. Bylo mi to trapné,” uvedl Babiš ve svém pravidelném pořadu Čau lidi, který zveřejňuje na Facebooku a na YouTube.

reklama