CNN Prima News média

média

Výpis příspěvků ke štítku „média“

Nejdřív Britové, nyní Američané. Zelenskyj se stal osobností roku i podle časopisu Time

7. prosince 2022 14:20

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, jehož země se od letošního února brání ruské invazi, se stal podle amerického časopisu Time osobností roku 2022. Magazín při ocenění symbolicky vzpomněl i na nezlomného ducha Ukrajiny. Už dříve Zelenského za osobnost roku označil i britský list Financial Times, který jej přirovnal k britskému premiérovi Winstonu Churchillovi, jenž stál za druhé světové války v čele odporu proti nacistickému Německu.

Médium, které rozpoutalo revoluci. Svět slaví den televize, vznikl i globální TV spot

21. listopadu 2022 05:43

Televizní společnosti po celém světě oslavují 21. listopad. Na toto datum totiž připadá Světový den televize – média, jehož kořeny sahají více než sto let zpět, a které se i přes nástup internetu těší obrovské pozornosti. V rámci každoroční iniciativy Organizace spojených národů (OSN) se bude po celém světě vysílat a sdílet třicetisekundový spot. Výjimkou samozřejmě nebude ani televizní stanice CNN Prima NEWS.

Ve slovenské televizi padají hlavy za Ficův projev. Plivnutí na demokracii, říká expremiér

19. listopadu 2022 17:26

Zpravodajská stanice :24 slovenské veřejnoprávní společnosti Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) odvysílala ve čtvrtek 17. listopadu, v den výročí sametové revoluce, slavnostní sněm opoziční strany Směr-SD. Hodinový projev někdejšího trojnásobného premiéra Roberta Fica přenášela veřejnoprávní televize živě, bez jakéhokoli komentáře či uvedení kontextu, za což v pátek přišly tresty. Generální ředitel RTVS Ľuboš Machaj odvolal šéfku sekce zpravodajství a další tři vysoce postavené členy redakce, uvedla slovenská média.

Putinovi nežádoucí. Kreml vytvořil černou listinu poslanců, kteří nesmí mluvit do médií

18. listopadu 2022 10:50

Ačkoliv pro ruskou invazi na Ukrajinu hlasovali všichni poslanci ruské Státní dumy, jsou mezi nimi i tací, kteří jsou aktuálně nežádoucí. Podle všeho nemá zajištěný přístup do médií hned několik poslanců, Kreml je totiž zařadil na černou listinu lidí, kteří by podle prezidenta Vladimira Putina či jeho spolupracovníků neměli k Rusům promlouvat. Důvodem je například kritika ruských sil a strategie na Ukrajině.

Rozpaky ruských médií: Nechci do vězení, k ústupu našich vojsk raději nic neřeknu

11. listopadu 2022 15:42

Ruská propagandistická média se potýkají s uchopením a prezentací ústupu vojsk z Chersonu. Podle jednoho z televizních moderátorů hrozí lidem podle současných zákonů vězení v případě podpory i kritiky rozhodnutí ministerstva obrany o stažení jednotek. Většina ruských zpravodajských relací se tak rozhodla porážku okupantů nekomentovat.

Expert: Babiš provedl chytrý tah. Má zase tribunu, ze které bude něco vykládat

1. listopadu 2022 17:18

Hnutí ANO několik měsíců zvažovalo, koho vyšle do prezidentských voleb. Nakonec se rozhodlo pro svého předsedu Andreje Babiše. Podle mediálního experta Jakuba Horáka to pro bývalého premiéra byla jediná možnost, jak zůstat i v následujících měsících středem mediálního zájmu. „Byl to od něj dobrý tah,“ hodnotí známý marketér pro CNN Prima NEWS.

Musk plánuje radikální změny v Twitteru. Propustit chce pět tisíc zaměstnanců

21. října 2022 08:49

Elon Musk chce zrušit 75 procent pracovních míst v Twitteru, dotklo by se to více než pěti tisíc zaměstnanců. Uvádějí to zdroje deníku The Washington Post (WP). Nejbohatší muž na světě po několikaměsíčním otálení slíbil, že jednu z nejvlivnějších sociálních sítí planety koupí za 44 miliard dolarů (1,1 bilionu korun). Firma vzápětí zaměstnance ujistila, že se žádné velké propouštění nechystá.

Kvůli Fialově výroku přijdou protestovat i další. Babišova reklama mě neuráží, říká novinář

5. září 2022 16:21

Mladá Fronta DNES a Lidové noviny spadající do expremiérova svěřenského fondu vyšly v pondělí s inzertními přebaly titulních stran, na kterých Andrej Babiš vyzývá ke sledování svého pořadu Čau, lidi. Zároveň také zpochybňuje jejich objektivitu a komplexnost zpravodajství, média obviňuje ze zatajování informací. Komentátor MF Dnes Petr Kolář v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedl, že ho tato forma inzerce na titulní straně neuráží.