CNN Prima News média

média

Výpis příspěvků ke štítku „média“

KOMENTÁŘ: Největším nepřítelem Izraele jsou lži, polopravdy a užiteční idioti na internetu

Sociálními sítěmi i světovými médii proběhla během úterý a středy zpráva, že izraelské letectvo mělo vybombardovat nemocnici Al-Ahlí v Pásmu Gazy a zabít přes 500 lidí. Kdo to tvrdil? Teroristické hnutí Hamás, jehož prohlášením lze věřit asi stejně jako zaseknutým hodinám, že zrovna ukazují správný čas. Později se ukázalo, že za výbuchem na parkovišti u nemocnice zřejmě stála raketa odpálená Islámským džihádem. Jediný, kdo se může radovat, je Hamás. Právě šíření narativu o „sionistických ďáblech“, kteří bombardují malé děti v nemocnicích, je největší zbraní islámských teroristů. Roli užitečných idiotů skvěle plní někteří evropští politici či aktivisté.

Zvyšování poplatků poškodí celý mediální trh. Nikdo s námi nediskutoval, říká ředitel Primy

Navržená velká mediální novela ministerstva kultury zásadně poškodí komerční mediální trh. Během tiskové konference, na níž vystoupili představitelé větších mediálních domů i menších vydavatelství, to řekl generální ředitel FTV Prima Marek Singer. Předmětem kritiky je vládní plán, který počítá s výrazným navýšením koncesionářských poplatků. A zároveň to, že ministerstvo kultury s mediálními domy novelu nediskutovalo. Soukromý sektor proto žádá po šéfovi resortu kultury Martinu Baxovi (ODS) odbornou debatu o roli veřejné služby. Podle ministra je finální návrh výsledkem zhruba roční práce v koalici.

Sledujte brífink k mediální novele. Co na Baxův návrh říkají soukromé televize?

Jsme znepokojeni rozpínáním veřejnoprávních médií na internetu. Ve svém hlášení to uvedli zástupci Asociace online vydavatelů (AOV). Ti se obávají návrhu „velké mediální novely“, který v září představil ministr kultury Martin Baxa (ODS). V úterý dopoledne se uskuteční tisková konference, na níž kromě AOV vystoupí také představitelé soukromých televizí a velkých vydavatelství. Svůj postoj ke zmíněné novele zákona představí i generální ředitel FTV Prima Marek Singer. Brífink můžete sledovat od 11:30 v tomto článku.

Těším se na spolupráci s vlastencem, vzkázal Ficovi Orbán. Zahraniční média však nejásají

Hádejte, kdo se vrátil. Tímto vzkazem přál Robertu Ficovi k vítězství v parlamentních volbách na Slovensku jako první ze zahraničních politiků maďarský premiér Viktor Orbán. Zdůraznil, že „vždy je dobré spolupracovat s vlastencem a již se těší“. Zahraniční média však Orbánovo nadšení nesdílejí. Opakují se slova o „nekonání liberálního zázraku“ i obavy z příklonu Slovenska ke Kremlu.

Pražák koupil Mafru. Vydavatelství patřilo deset let do Babišových svěřenských fondů

Mediální mapa v České republice výrazně mění svou podobu. Majitel holdingu Kaprain Karel Pražák koupil vydavatelství Mafra a také společnost LONDA a chemické závody Synthesia. Šlo o součást svěřenského fondu expremiéra Andreje Babiše (ANO). Stoprocentní majetkový podíl zmíněných firem získá Kaprain po schválení příslušnými antimonopolními úřady. Informoval o tom web iDNES.cz.

Pražák kupuje Mafru. Vydavatelství převezme od Babišových svěřenských fondů, píše E15

Zdá se, že mediální mapa v České republice výrazně změní svou podobu. Majitel holdingu Kaprain Karel Pražák dokončuje nákup vydavatelství Mafra, které dosud ovládal svěřenský fond expremiéra Andreje Babiše (ANO). Informoval o tom web E15. Pražák chce mediální dům koupit společně s pardubickou chemičkou Synthesia. Akvizice by měla být uzavřena ještě tento týden. Hodnota celé transakce dosáhne řádově jednotek miliard korun.

Dušek výroky o rakovině ukázal, kde svoboda slova končí. Sokol zmínil možné právní následky

Duškovi se podařilo přesvědčivě ilustrovat to, kde končí svoboda slova. Jsem přesvědčen, že mohl spoustu lidí ranit, ale to si musí srovnat se svým svědomím, nicméně to má daleko k jakémukoliv trestnému činu, okomentoval advokát Tomáš Sokol v pořadu 360° na CNN Prima NEWS možné dopady výroku herce Jaroslava Duška. Ten měl říct, že rakovina je volba. Exministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) dodal že, hercova slova nemají destruktivní škodlivý následek, ale pouze eticky zcela nepřijatelný obsah.