reklama
CNN Prima News projev

projev

Výpis příspěvků ke štítku „projev“

Klimatické změny Čechy vůbec nepálí. Zelený projev šéfky Komise byla nuda, říká Vondra

Asi hodinový projev předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové vyvolal rozporuplné reakce. Poslanci ocenili její snahu dovést do úspěšného konce boj s pandemií COVID-19. Výtky naopak měli k jejím slovům o změnách klimatu. Podle mnohých totiž chyběly konkrétní návrhy. „Byla to v zásadě jedna velká nuda. Ohlasy politiků jsou takové, že si z toho dělali legraci,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS europoslanec Alexandr Vondra (ODS).

„Premiérka“ EU hodnotí současnou situaci i covid. Co Česko v Unii čeká?

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová seznámí Evropský parlament se stavem Evropské unie a plány do budoucna. Každoroční projev, která má zhodnotit aktuální situaci a nastínit vize a plány do budoucna, přednese první žena v čele EU od svého zvolení teprve podruhé. Očekávanými tématy je mimo jiné pandemie COVID-19. Projev „premiérky EU“ přinášíme živě s českým tlumočením.

Zeman byl výborný rétor, pak přišel s vulgaritami. Mám mu to za zlé, říká jazykovědec

Prezident Miloš Zeman kdysi patřil mezi nejlepší politické řečníky, jeho rétorická a obsahová úroveň ale klesla k vulgaritám, řekl jazykovědec a někdejší ředitel Ústavu pro jazyk český Akademie věd (ÚJČ) Karel Oliva. Celkově býval mluvený projev politiků lepší než nyní, přitom by měli být vzorem pro společnost, dodal v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Klaus musí zaplatit 8000 korun za projev bez roušky ke vzniku Československa

Bývalý prezident Václav Klaus musí zaplatit pokutu 8 000 korun za loňské vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze, informovala v pátek Česká televize. Pokutu pravomocně potvrdilo ministerstvo zdravotnictví, které zamítlo Klausovo odvolání. Informaci potvrdil Klausův právník Zdeněk Koudelka. Exprezident musí zaplatit také dalších tisíc korun jako náklady řízení. Klaus podá proti verdiktu správní žalobu k Městskému soudu v Praze, uvedl Koudelka.

reklama