CNN Prima News projev

projev

Výpis příspěvků ke štítku „projev“

Babiš jako hrací automat a příliš usměvavá Nerudová. Co o kandidátech prozradila řeč těla?

14. ledna 2023 08:37

Danuše Nerudová rozdávala příliš mnoho úsměvů, i nevhodně, Andrej Babiš připomínal hrací automat a u Petra Pavla se projevila nezkušenost s mnohomluvností. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS takto zhodnotila trojici prezidentských favoritů expertka na nonverbální komunikaci Noemi Zárubová-Pfeffermannová. Spolu s dalšími experty rozebrala projevy kandidátů v jejich kampaních.

Museli jsme koukat na televizi, proto nás Ukrajinci zmasakrovali. Rus popsal útok v Makijivce

9. ledna 2023 10:18

Za masakr ruských vojáků v Makijivce mohou velitelé. Uvedl to jeden z okupantů, který přežil ukrajinské bombardování. Podle něj velitelé nahnali vojáky na jedno místo, aby sledovali silvestrovský projev Vladimira Putina. Rusko naopak v neděli informovalo, že údajně v odvetě zabilo 600 ukrajinských vojáků v Kramatorsku. Reportéři agentury Reuters ale na místě nenašli žádné důkazy tohoto tvrzení. Stejně tak útok odmítl Kyjev.

Vystrčil: Musíme se tvrdě postavit populistům a dezinformátorům. Ohrožuje nás zrůdná válka

1. ledna 2023 13:21

Ruská agrese proti Ukrajině je zrůdným a zločinným počinem, který ohrožuje naše bezpečí a naši svobodnou budoucnost. Uvedl to předseda horní komory Miloš Vystrčil (ODS) ve svém nedělním novoročním projevu. Varoval také před populisty a dezinformátory, kteří na současné krizi parazitují, ať už politicky, či ekonomicky. V závěru proslovu vyzval občany, aby šli k prezidentským volbám. „Ve svobodné demokratické společnosti záleží skutečně na každém, nikdo z nás není nulou,“ vzkázal šéf horní komory.

Sbohem a šáteček. Zeman se rozloučil textem básníka, kterého citoval už dříve. Slova změnil

26. prosince 2022 18:52

Sbohem a šáteček. Nejen těmito slovy zakončil prezident Miloš Zeman svůj desátý a poslední vánoční projev ve funkci hlavy státu. Citoval tak slavného českého básníka, spisovatele a překladatele Vítězslava Nezvala, a nikoliv poprvé. Konkrétní úryvek z básně Sbohem a šáteček ale v Zemanově pondělním televizním vystoupení nezazněl úplně přesně. Jaká slova prezident pozměnil?

Se Zemanem se shodnu ohledně Ruska a Izraele, řekl Fiala. Zbytek vlády prezidenta potopil

26. prosince 2022 18:02

Poslední vánoční projev prezidenta Miloše Zemana byl podle premiéra Petra Fialy (ODS) hlavně ohlédnutím hlavy státu za jeho vlastní kariérou. Předseda vlády se s ním shoduje v názoru na ruskou agresi, ocenil také Zemanovu podporu Izraele. Další vládní politici se k projevu postavili kriticky a s ohledem na lednové volby příštího prezidenta vyjádřili přání, aby nová hlava státu přinesla změnu. Podle šéfa opoziční SPD Tomia Okamury opomněl Zeman zmínit selhání vlády v boji s inflací, místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček hodnotí projev jako nadstranický.

Na zakomplexované nuly zapomenu, budu si číst. Sbohem a šáteček, loučil se Zeman v projevu

26. prosince 2022 13:57

Prezident Miloš Zeman se v posledním vánočním poselství rozloučil nejen s občany, ale také se svou politickou funkcí. Podle svých slov bude po skončení mandátu číst zajímavé knížky a „vzpomínat, jak se jako každý politik občas setkával i se závistivými a zakomplexovanými nulami“. Vzápětí podotkl, že na tyto nuly hodlá v první den důchodu zapomenout. „Bylo to krásné a bylo toho dost. Sbohem a šáteček,“ dodal na závěr Zeman.

Zemanovo vánoční poselství: Podporuji pomoc Ukrajině. Bezpečnost ČR je ohrožena Ruskem

26. prosince 2022 13:12

Prezident Miloš Zeman přednesl svůj desátý a poslední vánoční projev. Opět zdůraznil pomoc Ukrajině, kterou podle svých slov podporuje. Rovněž věří, že Rusko dříve nebo později pod tlakem jiných svobodných zemí opustí ukrajinské území. Dotkl se také energetické krize a stejně jako vloni kritizoval Zelenou dohodu pro Evropu (Green Deal). Rozmluvil se i o inflaci a vysokém deficitu státního rozpočtu.

Sledujte ŽIVĚ: Naposledy. Prezident Miloš Zeman přednese podesáté své vánoční poselství

26. prosince 2022 10:29

Prezident Miloš Zeman naposledy vystoupí před televizními obrazovkami se svým vánočním poselstvím. Bude to už podesáté. Očekává se, že bude mluvit déle než obvykle – kromě tradičního shrnutí a zhodnocení uplynulého roku se hlava státu rozloučí se svou funkcí. Zemanovi vyprší mandát v březnu, poté předá pomyslnou štafetu vítězi lednových prezidentských voleb. Vánoční projev můžete sledovat živě od 13:00 na stanici CNN Prima NEWS i na webu cnnprima.cz.

Válka na Ukrajině je nesmyslná. Ukončeme ji a pomozme těm, kteří trpí, vyzval papež František

25. prosince 2022 12:53

Papež František v neděli ve svém tradičním poselství Městu a světu (Urbi et orbi) odsoudil „nesmyslnou válku“ na Ukrajině a vyzval k jejímu ukončení. Připomněl rovněž další ozbrojené konflikty ve světě zejména na Blízkém východě či v Africe a vzpomněl také na miliony lidí, zejména dětí, které ve světě trpí hladem, zatímco se vynakládají prostředky na zbraně.

Papež František: Duch Vánoc se vytrácí. Lidé ve své nenasytnosti po moci požírají i blízké

24. prosince 2022 22:14

Papež František ve svém kázání při štědrovečerní mši v bazilice svatého Petra ve Vatikánu odsoudil „nenasytnost po bohatství a moci“, která podle jeho názoru vede k válkám a ničí lidskou důstojnost. Podle papeže se vytrácí význam Vánoc, jejichž symbolem jsou strohá jeskyně v Betlémě a jesle, ve kterých je zobrazován narozený Ježíš.

První Vánoce bez milované královny. Karel III. vzdá hold své matce, co vzkáže národu?

24. prosince 2022 17:56

Velká Británie prožívá první vánoční svátky bez královny Alžběty II. Slavnostního poselství se letos ujme její syn, král Karel III., který podle britské stanice BBC plánuje vzdát hold své zesnulé matce. Zveřejněný snímek z proslovu, který se odvysílá 25. prosince, zachycuje monarchu v kapli svatého Jiří ve Windsoru, kde se ještě před několika měsíci konala smuteční mše v rámci královnina pohřbu.