reklama
CNN Prima News projev

projev

Výpis příspěvků ke štítku „projev“

Proč mě přerušujete? Okamura se pustil do Richterové za to, jak řídí schůzi Sněmovny

12. ledna 2022 14:32

Během schůze Poslanecké sněmovny, při které vláda premiéra Petra Fialy (ODS) žádá o důvěru, došlo mezi poslanci od rána už k několika názorovým střetům. Jedním z nich je i spor Tomia Okamury a Olgy Richterové. Šéfa SPD rozčílilo, že mu pirátská poslankyně jakožto řídící schůze přerušila jeho projev. „Chtěl bych vás požádat, abyste řádně řádila schůzi,“ vzkázal jí. Richterová poté Okamuru chybně oslovila „pane místopředsedo“.

Fiala upozornil na tři nebezpečí, která Česku v roce 2022 hrozí. Občany vyzval k ústupkům

1. ledna 2022 22:35

Premiér Petr Fiala (ODS) ve svém prvním novoročním projevu v ČT varoval před třemi největšími hrozbami, kterým Česko bude v roce 2022 čelit. Jde podle něj o vzrůstající inflaci, koronavirovou pandemii a cenu energií. Ve svém poselství dále prohlásil, že Česko čeká jeden z nejtěžších roků od vzniku republiky a apeloval i na odpovědnost a sounáležitost občanů.

Z Green Dealu se nemůžeme vyvázat. Přišli bychom o bilion z EU, reaguje Babiš na Zemana

26. prosince 2021 16:23

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš souhlasí s prezidentem Milošem Zemanem v tom, že některé ekologické návrhy Evropské komise (EK) mohou být nebezpečné. Vyvázání ČR z tzv. Zelené dohody pro Evropu (tzv. Green Deal), které navrhuje prezident, však podle Babiše není možné, protože by připravilo Česko o finance z EU. Některým nesmyslným iniciativám EK by mohlo pomoci zabránit české předsednictví v EU v příštím roce.

Fiala ocenil Zemanův projev. Kalousek prezidenta sepsul za nepravdu o Green Dealu

26. prosince 2021 14:22

Premiér Petr Fiala (ODS) ocenil prezidenta Miloše Zemana za to, že ve svém vánočním poselství zdůraznil důležitost očkování proti nemoci COVID-19. Shoduje se s ním i na tom, že vláda musí řešit energie a rozpočet. Ostatní současní i bývalí politici nicméně zvolili kritičtější slova, exministr financí Miroslav Kalousek například napsal, že se prezident v komentáři ke Green Dealu dopustil nepravdy. Na stejnou věc posléze upozornil i ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).

Nad Českem visí tři hrozby: Migrace, Green Deal a covid, varoval Zeman v projevu

26. prosince 2021 13:16

Právě končící rok nebyl lehký. A o nic lehčí nebude ani rok 2022. Myslí si to prezident České republiky Miloš Zeman. Podle něho nad Českou republikou visí hned několik hrozeb. Některé k nám přijdou zvnějšku, jiné bude muset odvracet nová vláda Petra Fialy. „Vláda má tři úkoly. Musí potlačit pandemii, vyrovnat se s energetickou krizí a stabilizovat státní rozpočet,“ řekl mimo jiné Zeman ve vánočním projevu.

reklama