CNN Prima News propaganda

propaganda

Výpis příspěvků ke štítku „propaganda“

Přímý zásah, chlubilo se Rusko záběry z likvidace radaru. Zřejmě ale zničili vlastní zařízení

26. listopadu 2022 19:54

Rusové zřejmě sestřelili vojenské radarové stanoviště raketometem, čímž se začali hojně chlubit. Na tom by nebylo nic moc divného. Úspěchů na Ukrajině mají pomálu, a tak by se snaha ukázat zničení nepřátelského objektu zdála být naprosto na místě. Problém je, že se nejspíš jednalo o jejich vlastní radar. Informuje o tom web EurAsian Times.

Bizarní incident v ruské TV: Politolog zpochybnil propagandu. Moderátor mu „vypnul“ mikrofon

21. listopadu 2022 17:46

Prokremelská propaganda čím dál častěji naráží i v ruských médiích. Tamní politolog a komentátor Viktor Olevič v živém vysílání proruské televize znovu zpochybnil výklad rusko-ukrajinského konfliktu, jak jej prezentuje Moskva. Dříve „poslušný pes“ prezidenta Vladimira Putina nyní prohlásil, že NATO se nesnaží vyvolat přímý vojenský konflikt s Ruskem. Byl však opakovaně přerušen moderátorem, který mu začal skákat do řeči s tím, že mu prý „přestal fungovat mikrofon“.

Emocionální Černochová. Slova o útoku na Polsko může zneužít ruská propaganda, varuje Peksa

16. listopadu 2022 23:59

Na úterní výbuch rakety v Polsku reagovala řada politiků. Vyjádření ministryně obrany Jany Černochové (ODS) o „prokázaném dopadu ruských raket“ bylo ale například podle bývalého ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) nebo kandidáta na prezidenta Petra Pavla ovlivněné emocemi. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS upozornil, že by mohlo dojít ke zneužití ruskou propagandou.

Pytel na hlavě a mrtvý divák. Ruská propaganda panuje i mezi herci, „zastřelili“ návštěvníka

12. listopadu 2022 16:58

Hosté divadla v ruském městě Kaluga byli svědky těžko uvěřitelné scénky. Vešli mezi ně ozbrojenci v ukrajinských uniformách a několik osob vytáhli na pódium, některým dali pytel přes hlavu. Jednoho přítomného pak naoko zastřelili. Šlo o výstup herců, kteří údajně chtěli „ukázat, jak Ukrajinci zacházejí s ruskojazyčným obyvatelstvem ve své zemi“.

Rozpaky ruských médií: Nechci do vězení, k ústupu našich vojsk raději nic neřeknu

11. listopadu 2022 15:42

Ruská propagandistická média se potýkají s uchopením a prezentací ústupu vojsk z Chersonu. Podle jednoho z televizních moderátorů hrozí lidem podle současných zákonů vězení v případě podpory i kritiky rozhodnutí ministerstva obrany o stažení jednotek. Většina ruských zpravodajských relací se tak rozhodla porážku okupantů nekomentovat.

Měly jste mít víc synů, radil ruský kněz matkám padlých vojáků. Sám teď na Ukrajině zemřel

9. listopadu 2022 19:05

Ukrajinci během své protiofenzivy na východě a jihu země způsobují ztráty mezi ruskými vojáky, ale i prokremelskými propagandisty. Jedním z nich je kněz pravoslavné církve Michail Vasiljev, který byl znám svými kontroverzními a mimořádně cynickými názory. Nedávno například komentoval smutek ruských matek, jejichž synové padli při invazi na Ukrajině, slovy, že kdyby měli více synů, tak by nebyly tak nešťastné, když o nějakého přijdou. Duchovnímu, který vyrazil na Ukrajinu, se podle všeho stal osudným raketový systém HIMARS. A není zdaleka jediným moskevským propagandistou, který zahynul na Ukrajině.

Tinder podle ruské propagandy. Strádající, promrzlé Evropanky utíkají za bohatými Rusy

6. listopadu 2022 19:39

Zmrzlé Britky sní o cestě do blahobytem překypujícího Ruska. Na sociálních sítích se objevilo další video oslavující ruskou připravenost na letošní zimu. Na Twitteru ho sdílel i poradce ukrajinského ministerstva vnitra, Anton Geraščenko. Podle něj zobrazuje v očích ruské propagandy evropskou podobu on-line seznamek v nadcházející zimě. Ironické komentáře pod videem neberou konce.

Seriál Přátelé byl první kapkou západního ultraliberálního boršče, tvrdí ruská novinářka

2. listopadu 2022 00:05

Západ je nebezpečím pro Rusko, vzájemně jsme se už velmi vzdálili. Takový názor má známá ruská novinářka Margarita Simonjanová, vedoucí manažerka oficiálních prokremelských médií Russia Today a Sputnik. Celé to prý začalo už v devadesátých letech. První kapkou jejich ultraliberálního boršče byl seriál Přátelé, prohlásila ve vysílání ruské televize.