reklama
CNN Prima News propaganda

propaganda

Výpis příspěvků ke štítku „propaganda“

Fischer: Ať čeští sportovci na olympiádu do Číny jedou, ale bez politiků

Ať čeští sportovci na olympiádu jedou, ale bez politiků, vysvětlil Pavel Fischer v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS návrh senátorů. Ti hodlají apelovat na politiky i sportovní činovníky, aby na olympijské hry do Číny v roce 2022 Česko nevysílalo národní výpravu. Právě proto, aby čeští politici nebyli svázáni s čínskou propagandou. Podle bývalého atleta Imricha Bugára by sportovcům nevadilo, kdyby se her nikdo z politiků nezúčastnil.

Senátor Fischer: Česko bylo velmocí ve výrobě vakcín. Teď jsme závislí na dovozu

„Pandemie koronaviru ukázala, že Evropa není soběstačná, samostatná, suverénní,“ řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS senátor Pavel Fischer. Podle něj by se jak Česko, tak celá Evropská unie měly snažit, aby se vakcíny vyráběly i na jejich území. To, že se o Sputniku V sice už rok mluví, ale bez reálného výsledku, může být nástrojem ruské propagandy. „Měli bychom si dávat pozor, aby tyto informační a často dezinformační tlaky nevytvářely nedůvěru mezi občany v jejich stát, ve veřejné instituce,“ řekl Fischer.

Twitter smazal 30 tisíc účtů. Šířily čínskou, ruskou či tureckou vládní propagandu

Zástupci sociální sítě Twitter uvedli, že odstranili přes třicet tisíc účtů porušujících pravidla této platformy. Mnoho účtů mělo prý spojitost s čínskými, ruskými nebo tureckými propagandistickými operacemi. Informovala o tom německá agentura DPA. Twitter se stejně jako většina ostatních sociálních sítí snaží bojovat s dezinformacemi, manipulacemi a fake news.

Severní Korea varovala před západní kulturou, vůdce přitom ujíždí na německém popu

Deník severokorejské Strany práce varoval občany, aby se chránili před vlivem západní kultury, která je „neviditelnou zbraní imperialistů“. Ke „kulturní dekadenci“ vlivem zahraničních filmů a hudby jsou náchylní zejména mladí Severokorejci, upozornil list. Vůdce země si přitom libuje v počítačových hrách, německé hudbě a miluje Američana Dennise Rodmana.

Nemanželské dítě Kim Čong-ila v zákulisí propagandy: Kdo je nejsilnější žena Severní Koreje?

Dvaatřicetiletá Kim Jo-čong, sestra Kim Čong-una, je považována za nejvlivnější ženu Severní Koreje. Má na starost vůdcovu propagandu, zastává důležitou funkci v politbyru, říká se také, že je Kimovou blízkou asistentkou a konfidentkou, a dokonce adresovala několik veřejných projevů. Kdo je nejsilnější žena za osmatřicátou rovnoběžkou, a je možné, že se stane Kimovou následovnicí?

Nahradil Kim Čong-una dvojník? Má jiné zuby, uši i vlasy, myslí si aktivistka

Dohady o údajné smrti severokorejského vůdce se objevily během dubna, když se tři týdny neukázal na veřejnosti. Severokorejská státní agentura KCNA se snažila rozptýlit spekulace o jeho zmizení 1. května, kdy zveřejnila Kimovy záběry pořízené při slavnostním otevření továrny na hnojiva. Čínská bojovnice za lidská práva Jennifer Zengová upozorňuje, že Kim Čong-un na nich ovšem vypadá jinak než dříve.

Je Kim Čong-un po operaci srdce? Jak severokorejští diktátoři (ne)informují o svém zdraví

„Nic necharakterizuje Kima lépe než to, jak málo o něm ve skutečnosti víme,“ napsal koreanista Mark Bowden v článku pro americké vydání časopisu Vanity Fair o záhadném vůdci KLDR. V posledních dnech se objevily domněnky, že je Kim Čong-un ve vážném stavu po operaci srdce. Představitelé sousední Jížní Koreje prohlásili, že informaci nemohou ze svých zdrojů potvrdit. Diktátor si střeží vše mimo svůj opečovávaný oficiální obraz, ve skutečnosti se o jeho zdravotním stavu vždy vedou pouze dohady.

reklama