CNN Prima News propaganda

propaganda

Výpis příspěvků ke štítku „propaganda“

Ruské lži v Kongresu USA. Vyšetřování Bidena je založeno na výmyslech Kremlu, přiznal zdroj

Svědectví o korupci amerického prezidenta Joea Bidena a jeho syna Huntera byla smyšlená. Na vytvoření tohoto fiktivního příběhu se podílely ruské tajné služby, přiznal žalobcům bývalý informátor FBI Alexander Smirnov. Jeho lživá tvrzení o aktivitách Bidenovy rodiny však už využili republikáni, kteří v Kongresu prosadili vyšetřování, jež by mohlo vést k impeachmentu demokratického prezidenta. Smirnovovy lži byly podle některých politiků pokusem Kremlu zacloumat s americkou demokracií.

Propaganda vlády mě uráží. Měl bych problém najít tři důvody, proč volit TOP 09, řekl Kalousek

Vládní propaganda, která ukazuje na černou zeď a tvrdí mi, že ta zeď je bílá, mi nejenom vadí, ale také mě trochu uráží, uvedl v podcastu Chuť moci bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Jako příklad zmínil vládní závazek snižovat strukturální deficit rozpočtu o jedno procento HDP ročně, čehož prý Fialův kabinet dosáhl tzv. konsolidačním balíčkem. „Počítat umíme všichni, tak víme, že to není pravda,“ řekl Kalousek, který se rozpovídal i o preferencích lidovců nebo o tom, proč by měl dnes problém vyjmenovat tři dobré důvody k hození hlasu TOP 09.

Navalného zavřeli na Sibiři opět na samotku. Ráno ho budí Putinova oblíbená popová hvězda

Ruského opozičníka Alexeje Navalného zavřeli ve věznici Polární vlk na Sibiři opět na samotku, uvedli jeho spolupracovníci. Desetidenní trest dostal za to, že se řádně nepředstavil vězeňskému dozorci. Podle své mluvčí za dobu věznění strávil na samotce již téměř 300 dní. Navalnyj popsal, že ráno denně musí jako budíček poslouchat ruskou hymnu, kterou následuje píseň Jsem Rus od zpěváka Shamana, který hlasitě podporuje ruského prezidenta Vladimira Putina i jeho invazi na Ukrajinu.

Fuck-upy politiků, rozčílil se Metnar. Černochová zmínila magory z Rakouska a hájila Pekarovou

Označení Aleny Schillerové (ANO) za hlásnou troubu Ruska je za hranou, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). Dodal, že hnutí se v diskuzích s vládou nedopustilo „podobných fuck-upů“. Současná šéfka resortu Jana Černochová (ODS) naopak vytáhla výrok o „magorech z Rakouska“ z úst Andreje Babiše (ANO) a pronesla, že invektivu na adresu Schillerové ze strany předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové je nutné vnímat v kontextu aktivit hnutí v posledních týdnech.

Omluvím se, až vy se omluvíte, vzkazuje Schillerová premiérovi. Nastavuji vám jen zrcadlo

Hádka pokračuje, omluva nebude. Předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová odmítá kritiku ze strany šéfky Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) a premiéra Petra Fialy (ODS). Za svými slovy o „gaučové válečnici“ a „Mariji Zacharovové české politiky“ si prý stojí a jen nastavovala vládní koalici zrcadlo za to, že často volí podobnou rétoriku proti hnutí ANO. „Minulý týden mě paní Pekarová označila za hlásnou troubu Kremlu, o kolegovi Karlu Havlíčkovi koaliční politici mluví jako o agentu Rosatomu,“ sdělila redakci CNN Prima NEWS. Obdobně se vyjadřovali i její kolegové a kolegyně z hnutí.

Co uděláme s Čechy? Ruská propaganda má nový cíl, na Prahu se zlobí kvůli Bělgorodu

Ruští propagandisté značně zesílili své aktivity namířené proti České republice a jejím představitelům. Jejich oblíbeným terčem jsou prezident Petr Pavel či šéf diplomacie Jan Lipavský (Piráti). V Rusku se například objevily dezinformace o zabitých českých důstojnících na Ukrajině. Známý prokremelský politolog Alexandr Dugin se nyní ptá: „Co uděláme s Čechy?“.

Hlásná trouba Ruska. Pekarová odsoudila Schillerovou za slova o válce, ostře se pohádaly

Šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová čelí na sociálních sítích ostré kritice kvůli svému prohlášení, že se na rozdíl od náčelníka generálního štábu Karla Řehky nechce připravovat na válku. Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) výrok opoziční političky přirovnala k Viktoru Orbánovi. „Je hlásnou troubou ruské propagandy,“ dodala. Schillerová si kritiku nenechala líbit.

Povinná láska k národu a prezidentovi. Čína zavádí nesmlouvavý vlastenecký zákon

V Číně vstoupil v platnost zákon o vlastenecké výchově, který za účelem posílení národní jednoty nařizuje lidem lásku k vlasti a vládnoucí komunistické straně. Jedná se o další z řady legislativních kroků, které ideologicky propojují občany od útlého věku se Si Ťin-pchingem a jeho frakcí. Ovlivněni budou školáci, dělníci nebo třeba muzea, píše CNN.

Just: Rusy nejvíc trápí, že nemůžou do Česka na pivo. Žijí v paralelní realitě, míní Votápek

Rusové cítí, že se v posledních letech změnil vztah mezi Moskvou a Prahou. Nejvíc je ale trápí, že nemohou tak volně přijíždět, popíjet pivo a užívat si Karlovy Vary, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS expert Jiří Just. Rusko si podle něj vybere nějaký stát, který následně vláčí skrz propagandistické bahno. Bývalý generální konzul v Petrohradě Vladimír Votápek ale podotkl, že i ruská propaganda má své publikum, a to i v Česku. Proto je podle něj potřeba neustále vyvracet lži.

Putin chce nechat Ukrajince umrznout, míní Just. Na Radě OSN by Čechy čekalo „grilování“

Vzdušné útoky ruské armády na ukrajinské území budou podle spolupracovníka CNN Prima NEWS v Moskvě Jiřího Justa nabírat na síle. Prezident Vladimir Putin se podle něj snaží o to, aby Ukrajinci „doslova umrzli“. Výzvu českému velvyslanectví po údajném zapojení zbraní naší výroby při prosincovém útoku na Bělgorod vnímá publicista jako tradiční krok propagandy. Případná účast na Radě bezpečnosti by přinesla pouze „grilování českých diplomatů“.