reklama
CNN Prima News Prostějov

Prostějov

Výpis příspěvků ke štítku „Prostějov“

V prostějovském babyboxu našli holčičku. Byla celá v bílém, pupečník jí převázali gumičkou

25. srpna 2021 12:32

Do babyboxu prostějovské nemocnice někdo odložil novorozenou holčičku. Jde o první dítě v této speciální schránce, která je v areálu zdravotnického zařízení od roku 2013. Holčička dostala jméno Barbora, sdělil v úterý zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. V Olomouckém kraji jde za poslední tři měsíce o druhé dítě odložené do babyboxu.

Sledujte ZÁZNAM brífinku Babiše z Olomoucka: Navštívil radnici i očkovací centrum

10. června 2021 11:40

Premiér Andrej Babiš se ve čtvrtek vydal na návštěvu Olomouckého kraje. Nejdřív se vydal na Olomouckou radnici, kde sídlí Magistrát města Olomouce, a poté pokračoval do freskového sálu Fakultní základní školy Komenium a Mateřské školy Olomouc. Brífink, kde by měl shrnout zážitky cest, je naplánovaný na 11:50. Sledujte ho přímo v tomto článku.

Ředitelka nemocnice: Lidí ve vážném stavu je hodně. Kritické je i zajištění personálu

5. listopadu 2020 12:00

Boj s koronavirem v Česku není zdaleka vyhraný. V některých regionech se však povedlo zlomit dosud vzrůstající křivku a počet nakažených se začal mírně stabilizovat. I tak mají nemocnice stále vysoká čísla lidí v kritickém stavu. Ve středu navíc padl další rekordní nárůst, kdy přibylo 15 729 pozitivně testovaných. Nemocnice mají problém i s personálním pokrytím, protože je mnoho zdravotníků nakažených koronavirem.

Zkáza stovek českých nádraží: Místo záchrany se je Správa železnic chystá zbourat

2. srpna 2020 05:57

Za aktuální sérii železničních nehod mohou i přepracovaní strojvůdci a zastaralá zabezpečovací technika. A stav velké části tuzemských nádraží je vlastně obdobný. Kdysi výstavní budovy chátrají, některé jsou už v havarijním stavu. Správa železnic však místo rekonstrukcí plánuje demolice, a to i cenných historických budov z 19. století. Reportér CNN Prima NEWS navštívil některé zchátralé stanice.

V Prostějově byl nalezen mrtvý pár. Podle policie muž zastřelil ženu a pak sebe

27. července 2020 09:58
Aktualizováno

Čtyřiadvacetiletou ženu, jejíž tělo našli policisté v sobotu v jednom z prostějovských bytů, zastřelil podle kriminalistů s největší pravděpodobností její o rok mladší přítel. Muž poté spáchal sebevraždu. Úmrtí obou lidí policisté nadále vyšetřují, případ však bude s největší pravděpodobností odložen, sdělil v pondělí ČTK mluvčí krajské policie Libor Hejtman.

Expřítelkyně s ním odmítla poobědvat. Frustrovaný muž pak vjel autem do paneláku

22. července 2020 10:49

Až do vestibulu panelového domu v Prostějově najel úmyslně osobním autem dvaapadesátiletý muž. Důvodem byl vztek na jeho bývalou přítelkyni, která mu odmítla společný oběd. Autem prorazil dveře a skončil pod poštovními schránkami obyvatel domu. Nikdo nebyl zraněn, škoda je vyčíslena na téměř 100 000 korun. Muž je podezřelý z několika trestných činů, auto mu policie zabavila, řekl policejní mluvčí František Kořínek.

reklama