CNN Prima News Prostějov

Prostějov

Výpis příspěvků ke štítku „Prostějov“

Senior vzal granáty do autobusu, mířil s nimi na policii v Prostějově. Ukradl je před 57 lety

Osmdesátiletý muž minulý týden v pátek přinesl na policejní služebnu v Prostějově v igelitové tašce dvě desítky funkčních granátů, do města s nimi přijel autobusem. Policistům vypověděl, že cvičné granáty před více než půlstoletím odcizil na vojně. Krádež je však již v tomto případě promlčena, řekla ve středu policejní mluvčí Miluše Zajícová. Případ policisté vyšetřují pro podezření z trestného činu nedovoleného ozbrojování, čekají na výsledky znaleckých posudků, doplnila mluvčí. Policie dlouhodobě zdůrazňuje, že lidé nemají s nalezenou municí nijak manipulovat a nález mají neprodleně oznámit policii.

Zfetovaný 15letý chlapec řídil auto v Prostějově. Po převozu do ústavu opět utekl

Policisté při silniční kontrole v Prostějově přistihli patnáctiletého svěřence dětského domova s nařízenou ústavní výchovou, který pod vlivem drog řídil osobní auto. Hlídka zjistila, že se mladík do domova nevrátil z dovolené udělené na vánoční svátky. Policisté ho proto převezli do diagnostického ústavu, odkud ale záhy opět utekl, uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

REPORTÁŽ: U Posledního haléře končí, v Krčmani krčma přežije aneb Dopady DPH na pivní kulturu

Na Hané pivo milují, tradičně tu pěstují nejlepší sladovnický ječmen. Zničí teď hanáckou hospodskou kulturu lednové navýšení DPH za čepované pivo na 21 procent? „Mě může ohrozit jedině smrt, ne nějaké DPH, i když je to od vlády špatný krok,“ říká hrdý výčepní Ivo Kučera z hospody U Kučerů v Majetíně, kterou jeho rod vlastní již po generace. I ve všední den večer tu sedí přes deset hostů. „Na konci ledna končíme, nemá to už smysl,“ rezignovaně říká číšnice v hostinci U Posledního haléře v Prostějově. Do prostorné pivnice si dnes našel cestu jediný host.

REPORTÁŽ: U hrobu básníka Wolkera 100 let od pohřbu. Tady mu zmrzlo srdce, líčila jeho matka

Do hrobu ho spustili před pátou odpoledne, v sobotu 5. ledna 1924. Pohřeb spisovatele Jiřího Wolkera v moravském Prostějově tehdy doprovázely teploty hluboko pod nulou. „Za třeskutého mrazu, kdy pod kroky chodců praskal zledovělý sníh a slzy v očích na víčka přimrzaly,“ líčila počasí během obřadu básníkova matka Zdena. O 100 let později ukazuje teploměr 9 stupňů nad bodem mrazu a svítí slunce.

Podivné okolnosti smrti mladého českého hokejisty. V jeho autě měli najít kontroverzní látku

Smrt teprve osmnáctiletého hokejisty Alexandra Koutného, jehož bezvládné tělo bylo objeveno v nastartovaném autě na parkovišti u prostějovského Tesca, už více než měsíc zaměstnává kriminalisty. Zatímco podle otce byla její příčinou otrava oxidem uhelnatým způsobená poruchou na vozidle, mnozí spekulují nad souvislostí s látkou kratom i případné sebevraždě.

Rozkopané silnice, objížďky a kolony: Řidiče čeká pekelné léto. Podívejte se, kde se zdržíte

Také letošní léto bude ve znamení oprav silnic a dálnic. Řada omezení na řidiče čeká po celé délce dálnice D1 či například na hradecké D11 a plzeňské D5. Problémům se ale lidé nevyhnou ani na silnicích první třídy. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) sice po letech oprav zprovoznilo na páteřní silnici 1/35 Hřebečský tunel, problémy však čekají jen o pár desítek kilometrů dál při průjezdu Litomyšlí. Podívejte se, kde hrozí výrazné zdržení.