CNN Prima News Prostějov

Prostějov

Výpis příspěvků ke štítku „Prostějov“

Ani přesun letadlem nepomohl. Plzeň se postarala o blamáž roku, z poháru ji vyřadil Hlučín

19. října 2022 17:27

Fotbalisté Plzně se s účinkováním v domácím poháru nečekaně rozloučili hned po prvním zápase. Lídr nejvyšší soutěže a úřadující český mistr ve 3. kole MOL Cupu senzačně prohrál na půdě třetiligového Hlučína 2:3 a na domácí scéně utrpěl první porážku v sezoně. Všechny tři góly vítězů dal Dominik Smékal, rozhodující branku vstřelil ve čtvrté minutě nastavení.

Povodně hrozí na několika českých tocích. Kdy se podle meteorologů situace zklidní?

21. srpna 2022 13:29

V několika regionech na východě Česka hrozí v neděli extrémní srážky. Výstraha se týká části Moravskoslezského kraje, Prostějova a Konic v Olomouckém kraji a také Moravské Třebové v Pardubickém kraji. V posledních hodinách tam spadly desítky milimetrů vody. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Prší i v dalších částech země, hladiny některých menších toků jsou ráno zvýšené a dosáhly povodňových stupňů.

Elektromobilita si hledá cestu do služeb pro města a obce

30. května 2022 10:30

Elektromobilitě je věnováno v posledních letech hodně pozornosti. Technika poháněná elektřinou se začíná prosazovat i v oblasti služeb pro města a obce. „V rámci tohoto trendu naše firma pořizuje techniku a stroje, které ve městech pracují ekologicky a potichu. Tak, aby to bylo pro občany efektivní a pohodlné,“ vysvětluje Pavel Tomášek, generální ředitel firem FCC v ČR, lídra v oblasti nakládání s odpady a zajišťování komunálních služeb.

BIO je v kurzu! Třídění bioodpadu šetří životní prostředí i peněženku

13. května 2022 08:15

Snížit množství komunálního odpadu v popelnicích? Jde to. Kromě barevných kontejnerů na plast, papír, sklo či nápojové kartony jsou v ulicích Českého Těšína, Prostějova, Znojma, Českých Budějovic a dalších českých měst k vidění i hnědé popelnice na bioodpad. Tam všude služby odpadového hospodářství zajišťují firmy FCC v ČR. Obyvatelé hnědé nádoby je poctivě využívají a odkládají do nich bioodpad ze zahrad i domácností.

Senior nepřežil požár domu na Prostějovsku. Hasiči ho našli na zahradě

5. dubna 2022 14:09

Rozsáhlý požár rodinného domu likvidovali v úterý časně ráno hasiči v Držovicích u Prostějova. Při zásahu našli na zahradě domu mrtvého seniora. Cizí zavinění na jeho smrti však bylo vyloučeno, řekla mluvčí policie Miluše Zajícová. Oheň pohltil celý dům, ale i zaparkovaný automobil či přístavky, na místě jej likvidovalo devět jednotek hasičů. Škoda se pohybuje mezi pěti až deseti miliony korun, její výše se bude upřesňovat, doplnila mluvčí hasičů Lucie Balážová. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé z řad policie i hasičů.

Muž v Prostějově napadl nožem kolemjdoucího. Policie ho obvinila z pokusu o vraždu

4. dubna 2022 15:13

Kriminalisté obvinili z pokusu o vraždu 32letého muže. Podle policie po předchozím osobním sporu zaútočil minulý týden nožem v Prostějově na 35letého kolemjdoucího a vážně ho zranil. Oba se do útoku neznali, útočníka po incidentu policisté záhy vypátrali. Soud muže na návrh žalobce poslal do vazby, hrozí mu až 18 let vězení. Muž byl v minulosti trestně stíhán pro majetkovou trestnou činnost a výtržnictví.

Na Olomoucku spadl ultralehký vrtulník. Uvnitř byl jeden člověk, na místě zemřel

11. března 2022 12:33

Olomoučtí policisté zasahují u pádu ultralehkého vrtulníku. Ten spadl na pole u obchvatu Olomouce. Byl v něm jeden člověk, na místě zemřel, informovala policie. Okolnosti nehody vyšetřuje. Obdobná letecká nehoda se v Olomouckém kraji stala nedaleko Prostějova předloni, kde se zřítilo ultralehké letadlo, i tehdy pilot na místě zemřel.

Začátek roku je na silnicích tragičtější než loni. V úterý zemřelo pět lidí

2. března 2022 17:08

V úterý zemřelo při dopravních nehodách v Česku pět lidí. První březnový den je tak druhým nejtragičtějším od začátku roku. Více životů, šest, vyhaslo na silnicích pouze v pátek 14. ledna. Vyplývá to z průběžných statistik na webu dopravní policie. Od začátku letošního roku do konce února zemřelo při nehodách v Česku 57 lidí, o dva více než loni.