CNN Prima News provozní náklady

provozní náklady

Výpis příspěvků ke štítku „provozní náklady“

Majitelé se zbavují starších průmyslových areálů. Reagují na změny na trhu komerčních nemovitostí

12. prosince 2022 13:56

Tuzemský sektor průmyslových nemovitostí započal cestu viditelné proměny. Přibývá nejvíce industriálních ploch v historii (letošní rok bude činit přírůstek 1 milion m2!), neobsazenost se však nadále drží na dlouhodobém minimu kolem 1 %. A to navzdory útlumu nezanedbatelného množství společností (nájemců) v důsledku rostoucích nákladů (inflace, energie) a naopak poklesu odbytu.

EU proplatí Česku 77 milionů korun za repatriační lety

24. července 2020 08:32

Evropská unie (EU) proplatí Česku 77 milionů korun za repatriační lety, kterými se dostali ze zahraničí kromě Čechů i občané jiných členských zemí unie, informovalo ministerstvo zahraničí. Česko za lety vypravované na jaře v době vrcholu koronavirové krize v Evropě zaplatilo 111 milionů korun. Letadla dopravila do Prahy 5 082 Čechů, 934 občanů jiných zemí EU a 68 občanů mimounijních států.

OKD žádá stát, aby proplatil 1,2 miliardy Kč vynaložených na útlum

12. června 2020 13:42

Těžební společnost OKD požádala stát, aby jí proplatil 1,2 miliardy korun, které vynaložila na útlum. Radiožurnálu to řekla předsedkyně představenstva OKD Vanda Staňková. Firma podle ní v žádném případě nechce propouštět ani snižovat platy. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) zatím k žádosti nemá potřebné informace. Novinářům řekla, že chce shromáždit všechny podklady a jednat o tom s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) uvedl, že jeho resort zahlazování následků těžby postupně plně převezme.