CNN Prima News provozní náklady

provozní náklady

Výpis příspěvků ke štítku „provozní náklady“

Majitelé se zbavují starších průmyslových areálů. Reagují na změny na trhu komerčních nemovitostí

Tuzemský sektor průmyslových nemovitostí započal cestu viditelné proměny. Přibývá nejvíce industriálních ploch v historii (letošní rok bude činit přírůstek 1 milion m2!), neobsazenost se však nadále drží na dlouhodobém minimu kolem 1 %. A to navzdory útlumu nezanedbatelného množství společností (nájemců) v důsledku rostoucích nákladů (inflace, energie) a naopak poklesu odbytu.

EU proplatí Česku 77 milionů korun za repatriační lety

Evropská unie (EU) proplatí Česku 77 milionů korun za repatriační lety, kterými se dostali ze zahraničí kromě Čechů i občané jiných členských zemí unie, informovalo ministerstvo zahraničí. Česko za lety vypravované na jaře v době vrcholu koronavirové krize v Evropě zaplatilo 111 milionů korun. Letadla dopravila do Prahy 5 082 Čechů, 934 občanů jiných zemí EU a 68 občanů mimounijních států.

OKD žádá stát, aby proplatil 1,2 miliardy Kč vynaložených na útlum

Těžební společnost OKD požádala stát, aby jí proplatil 1,2 miliardy korun, které vynaložila na útlum. Radiožurnálu to řekla předsedkyně představenstva OKD Vanda Staňková. Firma podle ní v žádném případě nechce propouštět ani snižovat platy. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) zatím k žádosti nemá potřebné informace. Novinářům řekla, že chce shromáždit všechny podklady a jednat o tom s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) uvedl, že jeho resort zahlazování následků těžby postupně plně převezme.