reklama

První jachta poháněná vodíkem je ekologická, její tvůrci ale mysleli i na luxus

Představujeme vám první jachtu na světě, která je poháněná vodíkem. Vodíkový pohon ekologické jachtě umožní uplout na jediné natankování kolem sedm tisíc kilometrů, tedy asi vzdálenost z Londýna do New Yorku.

reklama

112 metrů dlouhou superjachtu by měl pohánět vodík, a to zkapalněný, který bude skladován v obřích nádržích za extrémně nízkých teplot. Jachta je zároveň přehlídkou největšího luxusu. Architekti nezapomněli ani na přistávací plochu pro vrtulník, posilovnu, kosmetický salon, wellness centrum nebo takzvaný nekonečný bazén. Celý styl vychází z japonského designu.

Plavidlo se ale nejspíš nedostane na moře dříve než za čtyři roky. Hledá se totiž člověk s miliardami po kapsách. Sice se psalo, že si superjachtu koupil Bill Gates, ale tato informace byla později vyvrácena.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Pandemický zákon je potlačení demokracie, tvrdí exministryně spravedlnosti Kovářová

Pandemický zákon je potlačení demokracie, tvrdí exministryně spravedlnosti Kovářová

Sněmovna předává své pravomoci vládě a vzdává se kontroly, hodnotí pandemický zákon bývalá ministryně spravedlnosti a současná prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová. Varuje také, že norma obsahuje řadu problematických ustanovení, například likvidační sankce. Jsou lidé, kteří poruší vládní nařízení, trestáni protiústavně? Může být jednou očkování povinné pro všechny občany? Také o tom promluvila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Praha

Lidé v opatřeních tápou. Co dělat, když žijete v Praze a nemáte tam trvalé bydliště

Lidé v opatřeních tápou. Co dělat, když žijete v Praze a nemáte tam trvalé bydliště

Obyvatelé Prahy, kteří v hlavním městě nemají trvalé bydliště, si musí již několik dní lámat hlavu nad tím, jakým způsobem by případné policejní hlídce prokázali, že v něm skutečně žijí. Často proto improvizují a po Praze s sebou vozí různá čestná prohlášení. Ministerstvo vnitra však radí, aby se lidé prokazovali pomocí smluv či vyúčtování. Problém se týká přibližně 240 tisíc osob, které žijí v Praze bez trvalého bydliště.

Hygienička Svrčinová se omluvila Romům. Příspěvek neměl znevážit menšinu, napsala
Vondra: Schvalování vakcín v EU strašně trvá. Ve válce s virem musíme jít do rizika
reklama
reklama
Zvířata v ZOO Plasy mrzla, některá uhynula. Odstřihli ji od plynu, majitelé nezaplatili

Plzeňský kraj

Domácí zpravodajství

Studenti do boje proti covidu. Vláda schválila pracovní povinnost zdravotnických škol
Letadlo rozprašuje koronavirus nad Brnem, sdílel poslanec Volný dezinformaci
Lék na covid ivermektin je bezpečný. S ním přežilo dvakrát více pacientů, tvrdí primář
Další články
reklama
reklama