10 nejbohatších celebrit: Vede Kylie Jenner, ostatní příčky ovládli sportovci

Nejvíce vydělávající „veřejnou“ celebritou za posledních dvanáct měsíců nebyl ani jeden z trojlístku hvězdných fotbalistů Messi, Neymar, Ronaldo, ani tenisový gentleman Roger Federer, či basketbalová superstar LeBron James. V přepočtu přes 14 miliard korun vydělala jediná žena v žebříčku. Ovšem vítězka. Kylie Jenner, americká modelka, návrhářka, podnikatelka a hvězda, kterou proslavila reality show Keeping Up with the Kardashians.

Kylie Jenner prodala začátkem roku polovinu své kosmetické společnosti a rázem jsou její příjmy za uplynulých 12 měsíců vyčíslené na v přepočtu 14 miliard korun. Ona si dokonce kvůli tomuto žebříčku „nafoukla“ i daně. Všichni ostatní je krátí, ale Kylie dělá kvůli prestižnímu žebříčku boháčů pravý opak. Jejího švagra Kanye Westa na 2. místo katapultoval zase prodej tenisek. Ten podle časopisu Forbes inkasoval čtyři miliardy korun.

Na třetím místě TOP 10 mezi světovými celebritami je nejlépe placený sportovec, švýcarský tenista Roger Federer, kterému na konto přibylo 2,7 miliard korun. K této částce mu však nepomohl jenom tenisový kurt, ale ve větší míře sponzorské smlouvy.

Další dva dolaroví multimilionáři jsou také ze sportovní branže. Portugalská hvězda Christiano Ronaldo o 25 milionů korun přeskočil Argentinice Lionela Messiho. Fotbalisté si přišli loni přibližně na dvě a půl miliardy korun.

Další těsný souboj se svedl mezi umělcem a sportovcem, konkrétně mezi hercem Tylerem Perrym a fotbalistou Neymarem. V uplynulých 12 měsících oba vydělali dvě a půl miliardy korun.

Pomyslné osmé místo obsadil americký rozhlasový a televizní hlasatel a producent Howard Stern. Jeho příjmy činily za poslední rok 2,25 miliardy korun. V závěsu na devátém místě je další sportovec, tentokrát basketbalista LeBron James, který vydělal o 50 milionů korun méně než Stern.

Skupinku nejlépe placených celebrit uzavírá známý hollywoodský herec Dwayne Johnson. Ten si přišel přibližně na dvě miliardy a sto padesát milionů korun.

Tagy: