reklama
CNN Prima News Radek Londin
Radek Londin

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Rapper Eminem se v novém songu pustil do lidí, co nenosí roušky, Trumpa i policie

Eminem a Kid Cudi vydali nový společný singl The Adventures of Moon Man & Slim Shady. Dotýkají se v něm mnoha aktuálních témat, mezi nimiž nechybí kritika Trumpova postupu v době pandemie, lidí odmítajících nosit ochranné roušky nebo policejní brutality. Písnička dostala vlastní textové video v komiksovém ladění. Oba rappeři v něm získali podobu pouličních bojovníků se zločinem.

Robotická paže pomůže s domácími pracemi nebo sklízením ovoce na zahradě

Komu by se občas nehodily tři ruce? Šikovnou hydraulickou paži, kterou lze pomocí postroje připnout k tělu a získat tak další končetinu, vyvinul tým kanadské Université de Sherbrooke společně s firmou Exonetik. V prezentačním videu dokáže pomoci se sklizní na zahradě, malováním bytu, ale taky s jeho demolicí – má totiž dostatek síly na proboření sádrokartónové příčky.

Představení PlayStation 5: Futuristický vzhled, herní hity. Cena prý kolem 500 dolarů

Japonská společnost Sony představila pátou generaci herní konzole PlayStation. Cenu a ani termín, kdy by se PlayStation 5 mohl objevit v obchodech, zástupci Sony neoznámili. Při slavnostním představení naznačili, že by se tak mělo stát s dostatečným předstihem, aby bylo možné konzoli pořídit jako letošní vánoční dárek. Podle webu techradar.com by se cena PS5 měla pohybovat kolem 500 dolarů, v přepočtu 12 tisíc korun, dodávky by mohly začít údajně už v červenci.

Osm českých počítačových her, které nás proslavily po celém světě

Pokud se mluví o nejdůležitějších českých vývozních artiklech, na videohry se obvykle zapomíná. Přitom právě v tomto odvětví dokážeme světu více než obstojně konkurovat. Ačkoli nepatříme mezi světové velmoci, jako třeba Polsko, rozhodně hrajeme první ligu. Čeští tvůrci jsou podepsáni pod mnoha světovými herními hity. Důkazem je následující osmička, která se ve světě dočkala uznání a dosáhla skvělých prodejů.

reklama