ragby

Výpis příspěvků ke štítku „ragby“

Skvělý den, blbka zemřela. Ragbistku potěšila smrt Alžběty II., musí na školení

14. září 2022 16:39

Být ve sportu v něčem první je většinou pozitivní. Ragbistka Caitlin Moranová je však první hráčkou, která byla v australské ragbyové lize suspendována kvůli záležitosti, jež se stala mimo hřiště. Velmi nevybíravým způsobem totiž na Instagramu psala o smrti královny Alžběty II., která jí prý zařídila „sakra dobrý den“.

Plavání odsunulo transgender plavkyně: Je to zraňující, zaznívá. Češi pro nebyli

29. června 2022 07:04

Transgender sportovkyně budou mít svoji první speciální kategorii. Mezinárodní plavecká federace (FINA) jim totiž v minulém týdnu zakázala závodit mezi biologickými – „cisgender“ – ženami. Šéf českého plavání Petr Ryška nesouhlasil a pro CNN Prima NEWS vysvětluje, proč nebyl přesvědčený o správnosti nakonec schváleného návrhu.

Sport v roce 2022: Olympiáda, fotbalové MS v Kataru i basketbalový šampionát v Praze

1. ledna 2022 18:00

Není zvykem, aby půl roku po skončení jedněch olympijských her začaly další. Koronavirová pandemie ale zamíchala harmonogramem, a proto zimní svátek bude následovat jen krátce po letním. Akce pod pěti kruhy v Pekingu bude – byť za mnoha kontroverzí – hlavním sportovním tahákem roku 2022. Tím druhým s největšími očekáváními je fotbalové MS v Kataru. A co nabídne svět branek, bodů a vteřin dál? Redakce CNN Prima NEWS vybrala nejzajímavější události.

Nadějný ragbista zemřel při nehodě. Jeho kamarádi pak dojali zdrcenou vdovu s dětmi

21. října 2021 11:53

Zejména ragbyová komunita na Novém Zélandu se na začátku týdne ponořila do smutku. V pouhých 25 letech zemřel při autonehodě reprezentant All Blacks Sean Wainui. Nejtěžší chvíle nyní prožívají manželka a dvě děti, které po sobě mladý hráč zanechal. Právě jim se snaží pomáhat nejen klub, za který Wainui hrával, ale také přátelé i fanoušci. Na počest známého ragbisty předvedli emocionální a slavný maorský tanec haka.

Bývalý ragbista jako zjevení mezi šipkaři. Kdo je namakaný čerstvý mistr světa?

4. ledna 2021 19:59

Přezdívku „Iceman“ má sportovní komunita už pevně zažitou ve spojitosti s pilotem formule 1 Kimim Räikkönenem. Poslední roky na sebe ale upozorňuje také jiný „Ledový muž“. Šipkař Gerwyn Price dosáhl o víkendu vrcholu své kariéry, když získal titul mistra světa. Díky tomu bral prémii v hodnotě 500 000 liber (zhruba 14,5 milionu korun) a také post světové jedničky. O úspěšném pětatřicetiletém Velšanovi promluvil pro CNN Prima NEWS přední český hráč Adam Gawlas.