rakev

Výpis příspěvků ke štítku „rakev“

OBRAZEM: Klobouk na rakvi a věnec ve tvaru kamery. Kdo všechno se loučil s Jakubiskem?

Rodina a přátelé se v pražské svatovítské katedrále naposledy rozloučili se slovenským režisérem Jurajem Jakubiskem. Obřad byl jen pro zvané hosty. Dorazil například bývalý prezident Václav Klaus s manželkou Livií a řada osobností českého i slovenského filmu. Smuteční mši odsloužil kardinál Dominik Duka. Podívejte se, kdo přišel Jakubiskovi dát poslední sbohem a jak smuteční obřad vypadal.

REPORTÁŽ: Šéfka, babička a modla. Jak Britové vzpomínají na královnu Alžbětu II.?

Pohřeb královny Alžběty II. přilákal do Londýna desítky až stovky tisíc lidí nejen z jiných koutů Velké Británie, ale rovnou celého světa. Mezi zahraničními návštěvníky jsem se ocitl i já. V přeplněných ulicích britské metropole jsem si povídal s řadou Britů, rodilých Londýňanů i cizinců, přičemž jsem se primárně ptal na to, jak si zesnulou panovnici zapamatují. Všechny odpovědi měly jeden společný jmenovatel – nikdo neřekl proti Alžbětě II. cokoliv špatného, pro všechny byla modlou a ikonou.

OBRAZEM: Buď s Bohem, královno. Londýn během loučení se s Alžbětou II. praskal ve švech

S královnou Alžbětou II. se během pondělí neloučila pochopitelně pouze její rodina, duchovní a státníci uvnitř Westminsterského opatství. Zesnulou panovnici chtěl na její poslední cestě pozdravit milion lidí z celého světa. Londýn kvůli tomu v pondělí a předešlých dnech doslova praskal ve švech. Podél cesty, kudy měla projíždět rakev s tělem královny, stály desítky tisíc lidí.