rakev

Výpis příspěvků ke štítku „rakev“

Česko se rozloučilo se Schwarzenbergem: Na smuteční mši dorazila šlechta i vrcholní politici

Česká republika se s význačným státníkem Karlem Schwarzenbergem rozloučila v sobotu 9. prosince v katedrále svatého Víta. Uctít památku politika světového formátu dorazilo mnoho tuzemských i zahraničních hostů. Ač byl obřad se státními poctami uzavřený veřejnosti, přenos byl zajištěn na Hradčanském náměstí. Vůz s ostatky bývalého ministra zahraničí po mši opustil areál a po několika zastávkách zamířil k zámku Orlík, kde byl Schwarzenberg uložen k poslednímu odpočinku.

V Praze se lidé loučí se Schwarzenbergem, do kostela na Malé Straně jich chodí stovky

Za první hodinu přišlo uctít památku zesnulého Karla Schwarzenberga do kostela Panny Marie pod řetězem na pražské Malé Straně 320 lidí. Hlavní nápor se očekává v odpoledních hodinách. Od 12:00 je rakev veřejně vystavena v kostele náležejícím řádu Maltézských rytířů. Příchozí lidé dostávají vzpomínkové kartičky s modlitbami, Schwarzenbergovou fotografií a daty narození a úmrtí a s vyobrazením Pražského Jezulátka.

Schwarzenbergova rakev bude v prosinci vystavena jen pár dnů. Čestnou stráž obstará armáda

Rakev bývalého šéfa diplomacie, poslance a senátora Karla Schwarzenberga bude pro veřejnost vystavena v pražském kostele Maltézských rytířů Panny Marie pod řetězem od středy 6. prosince do pátku 8. prosince vždy od 12:00 do 22:00. Čestnou stráž u uzavřené rakve budou držet skauti a členové armády, sdělil v pátek médiím Suverénní řád Maltézských rytířů. Poté budou ostatky převezeny do katedrály svatého Víta na sobotní pohřeb se státními poctami.

Schwarzenbergova rakev bude vystavena pro veřejnost. Rodina se vyjádřila i k pohřbu s poctami

Rakev zesnulého bývalého ministra zahraničí, poslance, senátora a hradního kancléře Karla Schwarzenberga bude vystavena pro veřejnost od středy 6. prosince do pátku 8. prosince v kostele maltézských rytířů Panny Marie pod řetězem v Praze. Rodina přijala nabídku ústavních činitelů na možnost pohřbu se státními poctami. Uskuteční se v katedrále svatého Víta na Pražském hradě v sobotu 9. prosince v poledne, sdělil médiím asistent někdejšího ministra zahraničí Filip Šťastný.

Prosím, hrozně krvácí, umře. Poslední hovor matky trhá srdce, v rodném kibucu našla smrt

Tři týdny po masakru izraelských civilistů teroristy z islamistického hnutí Hamás pokračují práce na identifikaci obětí. Ta je však často téměř nemožná kvůli znetvořenému stavu některých těl. Na jednom z dočasných pohřebišť natáčel i štáb americké CNN a reportérka Sara Sidnerová. Hovořila i s dcerou již identifikovaných obětí: milované matky a otce.