rakev

Výpis příspěvků ke štítku „rakev“

REPORTÁŽ: Šéfka, babička a modla. Jak Britové vzpomínají na královnu Alžbětu II.?

21. září 2022 11:21

Pohřeb královny Alžběty II. přilákal do Londýna desítky až stovky tisíc lidí nejen z jiných koutů Velké Británie, ale rovnou celého světa. Mezi zahraničními návštěvníky jsem se ocitl i já. V přeplněných ulicích britské metropole jsem si povídal s řadou Britů, rodilých Londýňanů i cizinců, přičemž jsem se primárně ptal na to, jak si zesnulou panovnici zapamatují. Všechny odpovědi měly jeden společný jmenovatel – nikdo neřekl proti Alžbětě II. cokoliv špatného, pro všechny byla modlou a ikonou.

OBRAZEM: Buď s Bohem, královno. Londýn během loučení se s Alžbětou II. praskal ve švech

20. září 2022 06:57

S královnou Alžbětou II. se během pondělí neloučila pochopitelně pouze její rodina, duchovní a státníci uvnitř Westminsterského opatství. Zesnulou panovnici chtěl na její poslední cestě pozdravit milion lidí z celého světa. Londýn kvůli tomu v pondělí a předešlých dnech doslova praskal ve švech. Podél cesty, kudy měla projíždět rakev s tělem královny, stály desítky tisíc lidí.

„Neuctivý“ Macron pobouřil Brity před pohřbem královny. Mohl sis jít rovnou zaběhat, píší mu

19. září 2022 19:16

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyvolal během návštěvy Londýna bouři na sociálních sítích. Rozporuplné reakce vzbudila volba oblečení, které francouzský lídr zvolil při procházce kolem Westminsterského paláce před pohřbem zesnulé královny Alžběty II. Lidé se pozastavovali především nad modrými teniskami.

Šok i nadšení. Král s Williamem zavítali mezi lidi, ochranka překvapila radou

17. září 2022 12:14

Znovu byl otevřen přístup k frontě vedoucí k sídlu britského parlamentu, kde je vystavena rakev královny Alžběty II. Král Karel III. s princem Williamem nečekaně zavítali mezi lidi v dlouhé řadě těch, kteří čekají ve frontě na rozloučení s královnou. Ochranka panovníka pak překvapivě rozdávala rady. Do Londýna míří první smuteční hosté, kteří se budou účastnit státního pohřbu panovnice. Vnoučata Alžběty II. budou u její rakve v sobotu večer držet patnáctiminutovou stráž.

Výtržnost u rakve s Alžbětou: Muž odstrčil dívku a strhl vlajku, zpacifikovala ho ochranka

17. září 2022 10:26

Šokující incident se stal ve Westminsterském paláci v pátek večer. Kolem 22. hodiny se jeden muž, který jako ostatní vystál 13hodinovou frontu k rakvi královny Alžběty II., vrhl k pódiu. Při tom podle informací CNN Prima NEWS odstrčil 7letou holčičku. Muži se podařilo částečně strhnout královskou vlajku, během chvíle byl však zpacifikován. Motiv jeho činu zatím není známý.

Dlouhé hodiny na loučení s královnou čekal i Beckham. Karel III. navštívil Wales

16. září 2022 09:33

Davy lidí se druhým dnem v Londýně loučí se zesnulou panovnicí Alžbětou II. Veřejnost se rakvi s ostatky královny může až do pondělního rána poklonit ve Westminsterském paláci. V pátek dopoledne byl však přístup do fronty pozastaven, je příliš dlouhá. Král Karel III. s královnou-manželkou navštívil poprvé jako panovník Wales a pronesl proslov v tamním parlamentu. Princ Harry dostal milost – při držení stráže u královny si smí obléknout vojenskou uniformu. Pohřbu královny se zúčastní i ukrajinská první dáma Olena Zelenská.

Detaily královnina pohřbu odhaleny. Dvě minuty ticha a tisíce smutečních hostů

14. září 2022 07:15

Desetitisíce Britů čekaly navzdory dešti celou noc na možnost poklonit se rakvi se zesnulou královnou Alžbětou II., která je veřejně vystavená v budově parlamentu. Do fronty, která je dlouhá až čtyři kilometry a vine se po levém břehu Temže až k mostu London Bridge, se ve čtvrtek ráno začalo znovu přidávat větší množství lidí. Je to síla, přimrazí vás to, pak to na vás dolehne, popisují loučení s panovnicí Britové. Král Karel III. ve čtvrtek nemá v plánu žádné veřejné vystoupení. Volný den stráví na svém panství Highgrove.