CNN Prima News rakovina prsu

rakovina prsu

Výpis příspěvků ke štítku „rakovina prsu“

Na rakovinu prsu umírá téměř dva tisíce žen ročně. Prevence jim může zachránit život

23. října 2022 14:54

Každý rok v říjnu se po celém světě konají akce, které šíří osvětu ohledně rakoviny prsu. Pink October neboli Růžový říjen se tak stal symbolem druhého nejčastějšího nádorového onemocnění u žen. CNN Prima NEWS oslovila Kateřinou Šédovou, zakladatelku organizace Loono, která sdružuje tým mladých lékařů a studentů medicíny a mimo jiné se snaží informovat veřejnost o důležitosti samovyšetření pomocí projektu #prsakoule.

Nepodceňujte prevenci, nabádá nová aplikace. Poradí, jak si samovyšetřit prsa či varlata

22. října 2022 20:04

Nezisková organizace Loono, která se zaměřuje na prevenci rakoviny, spustila tento týden novou mobilní aplikaci Preventivka. Ta uživatelům připomene nejen preventivní prohlídky u lékaře, ale také poradí, kdy a jak provádět samovyšetření prsou, varlat nebo kůže. V budoucnu by v aplikaci mohl přibýt také očkovací kalendář či mapa míst pro testování na pohlavně přenosné choroby.

Rána pro těhotnou Lenku: V 7. měsíci zjistila, že trpí rakovinou. Lék pojišťovna nehradí

26. července 2022 19:35

Pětatřicetiletá Lenka se s manželem Romanem těšila na narození dítěte, v sedmém měsíci ale nastal v jejím do té doby bezproblémovém těhotenství zlom. Lékaři ženě diagnostikovali velmi agresivní typ rakoviny prsu. Doposud zvolená léčba žádné zlepšení nepřinesla a lék, který by mohl pomoci, slovenská pojišťovna nehradí.

Nádorů prsu přibylo, úmrtnost ale díky screeningu klesá. Avon chystá tradiční pochod

19. května 2022 13:30

Nových případů rakoviny prsu přibývá. Může za to včasný screening, díky němuž ale klesá počet žen, které nemoci každoročně podlehnou. V současné době je zhruba o třetinu víc odhalených nádorů než v době zavedení screeningu v roce 2002. Vyplývá to z dat o výskytu různých druhů rakoviny, která ve čtvrtek představil zakladatel screeningového programu Jan Daneš. Stalo se tak na tiskové konferenci k osvětové akci Avon pochod za zdravá prsa, který letos projde centrem Prahy 17. září.