reklama
CNN Prima News rakovina prsu

rakovina prsu

Výpis příspěvků ke štítku „rakovina prsu“

REPORTÁŽ: Od kontroly po ozařování. Čím vším si musí projít ženy s rakovinou prsu?

21. listopadu 2021 05:41

Ať už pravidelné, nebo sporadické samovyšetření prsou může odhalit strašáka většiny žen – bulku, která v ňadru nemá co dělat. Mnohé pacientky však netuší, co je při diagnóze karcinomu prsu, celosvětově nejčastěji se vyskytujícím nádorovém onemocnění u žen, čeká. Redakce CNN Prima NEWS se proto vydala do pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, aby to zjistila. Čím vším si ženy skutečně projdou?

Před 105 lety se narodila autorka panenky Barbie. Co jste o ikonické hračce nevěděli?

4. listopadu 2021 06:57

Ruth Handlerová, která se narodila přesně před 105 lety, vytvořila jednu z nejúspěšnějších hračkářských společností na světě – Mattel. Její panenka Barbie je stále jednou z nejoblíbenějších a nejikoničtějších hraček. Za příběhem a popularitou Barbie stojí mnoho práce a úsilí. Po kom panenka dostala své jméno? Proč se Handlerová zabývala také prsní protetikou?

Karcinom prsu postihuje i mladší ženy. Může za to odkládaní mateřství, říká onkoložka

24. října 2021 23:27

Karcinom prsu patří mezi nejčastější nádorová onemocnění u žen v Česku. Stále častěji se dotýká i mladších žen 45 let. V Česku každoročně onemocní nádorem prsu kolem sedmi tisíc žen. Lékaři stále apelují na prevenci, která zachraňuje životy. Protože čím dříve je nádor odhalen, tím vyšší je šance na plné uzdravení. Petra Svobodová je jednou z mnoha žen, které si tuto diagnózu vyslechly už před třicítkou. Jak zvládla léčbu vysoce agresivního nádoru? A proč se karcinom u mladých žen objevuje stále častěji?

Ingrid podporuje nahými fotkami ženy s rakovinou prsu. Varuje před zanedbáním kvůli covidu

21. října 2021 08:49

Osmačtyřicetiletá Ingrid Satoryová ze Šamorína na Slovensku se rozhodla bojovat za ženy s rakovinou, které jsou po dobu pandemie ohrožené mnohem více než ostatní. Důvodem aktivity Satoryové byla neadekvátní péče o onkologické pacienty, která nastala v důsledku zhoršující se koronavirové situace. Na sociálních sítích proto publikovala status na jejich podporu.

Věděla, že se dalších Vánoc nedožije. Hvězda dívčí hudební skupiny podlehla rakovině

5. září 2021 23:46

O smrti talentované 39leté Sarah Hardingové informovala její matka. Herečka, modelka a zpěvačka dívčí skupiny Girls Aloud zemřela v neděli ráno. Na její odchod se rodina i přátelé pomalu připravovali. Již začátkem roku Hardingová, které byla diagnostikovaná rakovina prsu, jež se následně rozšířila do celého těla, informovala, že se dalších Vánoc s rodinou nedožije.

Nečekaný vedlejší účinek po vakcíně Pfizer. Očkované ženy hlásí zvětšení prsou

30. července 2021 14:25

Nežádoucích vedlejších účinků po očkování proti covidu hlásí lidé tisíce. Mnohé ženy, které si nechaly aplikovat vakcínu Pfizer, se však z jednoho radují. Vyskytl se u nich takzvaný „Pfizer boob job“ neboli zvětšení prsou po očkování. Některé se následně obávaly, že mají rakovinu prsu. Reakce těla je totiž podobná té u zákeřné diagnózy.

Máte dva měsíce života, řekli lékaři matce dvou dětí. Boj s rakovinou přesto nevzdává

21. července 2021 14:31

Británie žije smutným příběhem 28leté matky dvou malých dětí. Lauren Oliveové lékaři diagnostikovali rakovinu v pokročilém stadiu. Její poslední šancí na záchranu života je alternativní léčba v Mexiku. I když samoživitelka nastřádala potřebnou částku, nikam nepoletí. Doktoři jí totiž cestu letadlem kvůli riziku krevních sraženin nedoporučili.

Důsledky doby covidu: Přibývá nádorů rakoviny prsu a jejich nebezpečnějších forem

14. června 2021 05:51

Ženy v době covidové podceňovaly rakovinu prsu, která patří mezi nejčastější onkologická onemocnění u žen. „Už nyní vidíme, že počet nádorů rakoviny prsu narůstá. Více nás ale znepokojuje, že se nyní stále častěji setkáváme s atypickými a mnohočetnými ložisky nádorů, které jsou odlišné od nálezů, které jsme vídali před covidem,“ říká lékařka Mirka Skovajsová, zakladatelka screeningu rakoviny prsu a sítě mamacenter po ČR.

reklama