Rána přímo do obličeje a sprcha krve. Baseballista dostal míčkem letícím 150 km/h

Rána baseballovým míčkem pořádně bolí. Zvlášť pokud se na vás řítí ohromnou rychlostí 151 km/h a k tomu míří přímo na váš obličej. Takovouto drsnou zkušenost má za sebou Kevin Pillar, hráč New Yorku Mets z nejlepší soutěže světa Major League Baseball.

Probíhala sedmá směna zápasu na stadionu Atlanty Braves. Na nadhozu byl domácí Jacob Webb, na pálce Kevin Pillar. Středopolař Newyorčanů chtěl zapsat 21. homerun v sezoně, druhý v utkání, ale proti němu stojící Webb na kopečku mu nedal šanci. Ze své pravé ruky vyprodukoval dělovku s označením „fastball“, tedy nejrychlejší typ nadhozu. Vyslaný míček dosáhl maximální rychlosti přes 151 km/h. A nabral nešťastný směr.

Pillar těžko mohl stihnout zareagovat a ránu schytal přímo do obličeje. Webb se ihned otočil zády, podřepl a koukal do země. Stejně jako všichni na stadionu i u televizního přenosu věděl, že tohle je zlé. Nešťastný příjemce nadhozu šel k zemi, ze záběrů bylo okamžitě vidět, jak mu z nosu prudce crčí krev. Ale chlapsky se rychle postavil zase zpět na nohy a po svých opustil hřiště.

Posléze na tiskové konferenci ukázal následky zbloudilého nadhozu. Pod očima měl podlitiny, nos byl značně zdeformovaný. Tvrdý míček mu způsobil mnohačetné zlomeniny nosních kůstek a musí podstoupit plastickou operaci. Zpátky do akce by se mohl vrátit přibližně za dva týdny.

Při rozhovoru s médii zůstával 32letý hráč obdivuhodně nad věcí. Když byl dotázán na to, jak se cítí, odpověděl: „Cítím se dobře. Opravdu dobře.“ Tomu se při pohledu na obličej dalo jen těžko věřit. „I když nevypadám úplně v pořádku, cítím se tak normálně, jak jen to je možné,“ dodal.

Nezdolnost a tvrdost svého svěřence ocenil generální manažer New Yorku Mets Luis Rojas, který Pillara označil za válečníka. „Každý den ukazuje, že je velký tvrďák, a teď jste to mohli vidět. Hned se postavil na nohy a odešel.“

Zraněného Pillara mohlo těšit, že jeho tým nakonec zvládl porazit Atlantu 3:1.

Tagy:
krev baseball Atlanta MLB nadhoz sport New York Mets Kevin Pillar Atlanta Braves Luis Rojas Jacob Webb Major League Baseball