CNN Prima News baseball

baseball

Výpis příspěvků ke štítku „baseball“

Váš příběh je oceňován nejen v Česku, gratuloval Fiala baseballistům. Proběhla i výměna darů

O tom, že Češi umí dobře hrát i baseball, se v tuzemsku nikdy příliš nemluvilo. Po nedávné úspěšné reprezentaci na World Baseball Clasic v Japonsku se ale vše mění – a ve čtvrtek národní tým přijal i předseda vlády Petr Fiala (ODS). Při premiérovém startu na prestižním turnaji za účasti profesionálů ze zámořské ligy MLB vybojovali Češi v Tokiu čtvrté místo ve skupině, čímž se kvalifikovali na další ročník soutěže. „Dokázali jste něco, co si opravdu zaslouží poděkování a pozornost,“ řekl Fiala baseballistům.

Co máme těm hvězdám říct? žasli baseballisté. Hrdinové popsali bláznivé zážitky z Japonska

Z největšího mezinárodního turnaje si čeští baseballisté přivezli to, pro co přijeli. Jako velcí outsideři vybojovali jednu výhru a World Baseball Classic si díky tomu zahrají i za čtyři roky. Ale neméně důležité je, že se z Tokia vraceli zahlcení obdivem a s hromadou zážitků. O nich vyprávěli hráči Filip Smola a naturalizovaný Američan William Escala v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Jste nejlepší! Japonci si zamilovali české amatéry, hvězda se omluvila pytlem sladkostí

Pouť České republiky slavným World Baseball Classic končí. Ale odkaz zůstává. Amatéři dokázali hrdě čelit profesionálům i se stamilionovými smlouvami a publikum v Tokiu si svěřence trenéra-neurochirurga Pavla Chadima zamilovalo. „Přijeďte znovu,“ vzkazují. A sympatické gesto ukázala i hvězda domácího výběru Roki Sasaki. Českého hráče Willieho Escalu obdaroval sladkostmi jako omluvu za to, že ho o dva dny dříve tvrdě trefil při nadhozu do kolena.

Smutný konec baseballové pohádky. Česko na šampionátu skončilo po porážce s Austrálií

Čeští baseballisté se rozloučili s prestižním World Baseball Classic (WBC) prohrou s Austrálií 3:8. Výběr trenéra Pavla Chadima v tokijské skupině B skončil s jednou výhrou a třemi porážkami. O konečném umístění národního týmu rozhodne duel Korejců s Čínou, v případě výhry korejského týmu skončí Češi čtvrtí a kvalifikují se na příští WBC v roce 2026. Pokud zvítězí Čína, bude o pořadí rozhodovat minitabulka mezi Českem, Koreou a Čínou.

Amatéři ve velkém světě. Čeští baseballisté si jdou užívat vybojovaný sen: Je to džungle

Jeden je neurochirurg, druhý učitel na gymnáziu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS a během mnoha dalších dní ale Pavel Chadim s Arnoštem Dubovým představují trenéra a vnějšího polaře české baseballové reprezentace. Ta od podzimu zažívá pohádku, která nyní graduje. Tým připravující se v amatérských podmínkách vyšplhal na Mount Everest svého sportu – turnaj turnajů s názvem World Baseball Classic. Na něm se střetne s daleko lépe vybavenými „horolezci“. Ale jak už z Japonska říká kouč-lékař: „Anything can happen.“ Může se stát cokoliv.

Díky baseballu vydělal rekordní sumu. Miliony rozdá lidem, kteří si koupili jeho matrace

Tým Houston Astros se po pěti letech vrátil na baseballový trůn. Triumf texaské organizace ve Světové sérii v MLB udělal radost možná až statisícům fanoušků. Některým obzvlášť. Ti, kteří v nedávné době zakoupili luxusní matraci od společnosti podnikatele Jima McIngvalea, mohli po vítězství „Stros“ usínat s příjemným pocitem, že všechny peníze utracené za pohodlnou plochu na spánek dostanou zpět. Může za to bezprecedentní sázka.