řeka

Výpis příspěvků ke štítku „řeka“

Kauza otrávených ryb v Bečvě: Ten, kdo katastrofu tutlal, dnes musí slavit, míní Gazdík

Kauza otrávených ryb zasáhla i do nejvyšších pater české politiky. Mezi podezřelými byla také firma z holdingu Agrofert tehdejšího premiéra Andreje Babiše (ANO). Poslanci podávali trestní oznámení, mimořádně kvůli kauze zasedala Sněmovna a opozice požadovala rezignaci ministra životního prostředí. A i přesto, že se zapojení Babišovy chemičky neprokázalo, mezi tehdejší opozicí panuje pocit, že se někdo snažil celou věc ututlat.

Drsné záběry z bojů: Výzvědná mise Rusů skončila neslavně, na člun si počíhali „Terminátoři“

Ukrajinská 72. mechanizovaná brigáda se podílela na likvidaci ruské sabotážní průzkumné skupiny, která působila na březích řeky Dněpr v Chersonské oblasti. Loď s okupanty nejdříve zaměřil bezpilotní letoun, poté je definitivně zneškodnili ukrajinští vojáci z pevniny. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

Satelitní snímky zkázy. Z porovnání Chersonska před a po katastrofě mrazí, obce mizí pod vodou

Nedozírné následky po zničení Kachovské přehrady a elektrárny v Chersonské oblasti zachytily satelitní snímky společnosti Maxar Technologies. Fotografie ze dne, kdy došlo na hrázi k výbuchu, porovnávají s těmi, které byly pořízeny v polovině května. Během několika hodin, kdy se masa vody hrnula po řece Dněpr, řada obcí částečně či úplně zmizela pod hladinou.

Íránci a Afghánci se ostřelují kvůli řece. Tálibán má v boji využívat americkou techniku

Při přestřelkách na hranici mezi Íránem a Afghánistánem zemřeli v posledních dnech nejméně tři lidé. Ozbrojené složky obou zemí se totiž pustily do křížku kvůli bobtnajícímu politickému sporu, který se točí kolem řeky Hilmand. Podle některých zdrojů vytáhli tálibánci do boje s technikou, kterou v zemi zanechali Američané.