CNN Prima News Republikánská strana

Republikánská strana

Výpis příspěvků ke štítku „Republikánská strana“

Další milion nábojů pro Ukrajinu je reálný, uvedl Fiala. Ohledně pomoci USA je optimistický

Sehnat v rámci české iniciativy do roka další milion kusů dělostřelecké munice pro Ukrajinu je realistické, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) ve svém úterním projevu ve Spojených státech. Předseda vlády novinářům v závěru své dvoudenní cesty do USA řekl, že věří, že se podaří podporu ještě zvýšit. Rovněž uvedl, že je po jednáních v americkém Kongresu mírně optimistický ohledně schválení balíku americké pomoci Ukrajině.

Trump se vyhnul zabavení majetku. Soudům poskytl ručení, hrozí mu miliardový trest

Aktualizováno

Uchazeč o křeslo v Bílém domě a exprezident Donald Trump v pondělí (v úterý ráno SELČ) poskytl newyorským soudům ručení za 175 milionů dolarů (přes čtyři miliardy korun), část vyměřeného trestu v případu systematického zveličování majetku ve snaze podvádět banky a pojišťovny. Informovaly o tom agentury s odvoláním na dokument zveřejněný newyorským soudem. Pokud by tak Trump neučinil, newyorské úřady by mohly začít zabavovat jeho majetek a žádat banky o zmrazení jeho účtů.

Poslední Trumpův zářez před finále. Zvítězil v Severní Dakotě, o všem rozhodne superúterý

Bývalý americký prezident Donald Trump zvýšil náskok nad svou jedinou soupeřkou v klání o republikánskou volební nominaci Nikki Haleyovou. V pondělí získal podporu stranických shromáždění ve státě Severní Dakota. Podle zveřejněných odhadů výsledků Trump jednoznačně Haleyovou porazil, informují tiskové agentury. Oba nyní čeká takzvané superúterý, kdy se konají primárky nebo stranická volební shromáždění v 16 různých státech. Speciální noční vysílání můžete sledovat také na CNN Prima NEWS od 23:55.

Střet Bidena a Trumpa je na spadnutí. Oba vyhráli v Michiganu, čelili kritice muslimů za Gazu

Aktualizováno

Joe Biden a Donald Trump s přehledem vyhráli úterní primárky svých stran v Michiganu, ukazují výsledky po sečtení drtivé většiny hlasů. Současný demokratický prezident a jeho republikánský předchůdce se stejně jako před čtyřmi lety podle všeho v listopadu znovu utkají v prezidentských volbách. Biden však v Michiganu narazil na značný podíl protestních hlasů mezi demokraty, kteří neschvalují jeho přístup ke konfliktu na Blízkém východě, a Trump čelí umírněnému křídlu Republikánské strany, pro které není vhodným kandidátem.

Policie zatkla informátora FBI z případu korupce Bidenovy rodiny. Svědectví si měl vymýšlet

Americká policie zadržela bývalého informátora amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v případu údajné korupce, ve kterém figurují americký prezident Joe Biden a jeho syn Hunter. Podle obžaloby totiž informátor předal FBI falešné či zkreslené informace ohledně vztahů Joea a Huntera Bidenových s ukrajinskou energetickou firmou Burisma. Za lživé svědectví mu v USA hrozí až 25 let vězení, uvedla agentura AP.

Diktátorem na den: Většina republikánů by Trumpovi dočasně dopřála neomezenou moc

Téměř tři čtvrtiny republikánských voličů by uvítaly, kdyby se Donald Trump v případě svého znovuzvolení do Bílého domu stal na jeden den diktátorem. Vyplývá to z průzkumu University of Massachusetts. Bývalý prezident dříve v rozhovoru pro Fox News zavtipkoval, že by první den ve funkci strávil jako neomezený vládce, aby uzavřel hranici s Mexikem a podpořil těžbu fosilních paliv. Od té doby své ambice k dočasné absolutní moci několikrát zopakoval na vystoupeních v kampani i v dalších rozhovorech.

Trump slaví triumf i v primárkách, kterých se nezúčastnil. Potupa pro Haleyovou, hlásí média

Republikánská kandidátka na americkou prezidentku Nikki Haleyová musí skousnout další hořkou pilulku. Po neúspěchu v primárkách státu New Hampshire prohrála i v Nevadě. Paradoxem je, že se tohoto klání neúčastnil favorit Republikánů Donald Trump a stejně Haleyová nezvítězila. Je vhodné dodat, že v Nevadě nešly automaticky získat hlasy delegátů potřebných k nominaci pro volby.

Trumpovi stojí v cestě poslední překážka, říká jí „ptačí mozeček“. Kdo je Nikki Haleyová?

Donald Trump míří znovu za republikánskou nominací na prezidenta, v cestě mu už stojí pouze Nikki Haleyová, někdejší americká velvyslankyně při Organizaci spojených národů. V minulosti působila jako Trumpova spojenkyně, už tehdy ale byla mezi nimi cítit rivalita, která panuje i nyní. Trump ji například nazývá „ptačím mozečkem“. Pro mnohé však Haleyová představuje relevantní alternativu, která by mohla ohrozit i prezidenta Joea Bidena.

Trpí Trump pohlavní chorobou? Média spekulují o jeho zdraví kvůli skvrnám na ruce

Americký exprezident Donald Trump, který se pokouší o návrat do Bílého domu, možná trpí velmi závažným onemocněním. Konkrétně syfilisem. Spekulují o tom některá zámořská média, která si všimla zvláštních rudých skvrn na Trumpově ruce. Podle některých odborníků ale také může jít o podlitiny z golfu nebo jednoduše příliš suché ruce.

Trump ovládl hlasování republikánů o nominaci v Iowě. Ramaswamy z voleb odstoupil

Americký exprezident Donald Trump si připsal drtivé vítězství na úvod procesu, který určí kandidáta Republikánské strany pro listopadové prezidentské volby v USA. Podle téměř kompletních výsledků při takzvaných volebních shromážděních ve státě Iowa získal zhruba polovinu hlasů, v souboji o druhé místo floridský guvernér Ron DeSantis porazil bývalou velvyslankyni USA při OSN Nikki Haleyovou. Podnikatel Vivek Ramaswamy, který obsadil čtvrté místo, z dalšího boje o nominaci odstoupil.