CNN Prima News rezignace

rezignace

Výpis příspěvků ke štítku „rezignace“

Čižinský ostře k Pospíšilovi: Lhal a křivě přísahal. Piráti jsou alibisti, tolerují korupci

Jiří Pospíšil (TOP 09) nemluvil v kauze Dozimetr pravdu. Lhal, křivě přísahal a tvářil se jako kolemjdoucí, přitom aktérům organizoval schůzku, tvrdí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS pražský zastupitel a předseda hnutí Praha sobě Jan Čižinský. V nejbližších dnech bude usilovat o Pospíšilovo odvolání z vedení magistrátu. Na konto koaličních Pirátů uvedl, že se chovají alibisticky. „Takhle se proti korupci nebojuje, takhle se toleruje. Pirátská strana by měla okamžitě přispěchat s dementi, že své vyjádření nemyslela vážně,“ řekl redakci.

Pospíšil: Svědomí mám čisté, odstoupit nehodlám. Na magistrátu hrozí fraška, míní Prokop

Odstoupit se nechystám, protože svědomí mám čisté. Po čtrnáctiměsíční intenzivní práci policie je zjevné, že nejsem podezřelý, natož obviněný. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl náměstek primátora a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) v reakci na své údajné zapojení do kauzy Dozimetr. Předseda pražského hnutí ANO Ondřej Prokop navzdory těmto slovům uvedl, že opozice trvá na tom, aby Pospíšil rezignoval. „Informace, které se objevily v médiích, bereme velmi vážně,“ zdůraznil s tím, že ANO žádá mimořádné zasedání na magistrátu, jinak se „z řádné schůze může stát fraška“.

Nekula, John či Malá jako hvězdná pěchota vlády. Kteří ministři skončili neslavně?

Rezignace ministrů ještě před uplynutím čtyřletého volebního období není v Česku zrovna něčím neobvyklým. Někteří členové vlád končí kvůli nejrůznějším skandálům. Důvodů, které mohou znamenat politickou popravu, je však mnohem více. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala několik případů, kdy ministr v čele resortu skončil nebo byl odvolán kvůli vlastní neschopnosti či nekompetentnosti nebo kvůli bizarním, až komickým výrokům, které pronesl ve veřejném prostoru.

Vrchní státní zástupce Daňhel podal rezignaci. Vedly ho k tomu osobní i profesní důvody

Olomoucký vrchní státní zástupce Radim Daňhel po necelém roce ve funkci rezignoval. Skončí 31. července. V pátek o tom informovalo ministerstvo spravedlnosti. Uvedlo, že Daňhel písemnou rezignaci zdůvodnil osobními i profesními důvody, které spočívají zejména v nemožnosti efektivního řízení Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Daňhel vzkázal, že se k důvodům vyjádří zřejmě příští týden. Pro jeho kolegy byla rezignace naprosto překvapivá, informaci se měli dozvědět v pátek.

Prokletý post, reagují politici na Balaše. Vláda mu poděkovala, podle experta byl neviditelný

Panu ministrovi Vladimíru Balašovi (STAN) se předně sluší za jeho práci poděkovat a popřát mu brzké uzdravení. Tak na sociálních sítích reagoval na zprávu o rezignaci šéfa resortu školství poslanec Marek Benda (ODS). Že zdraví má člověk jen jedno, chápe i europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). V roli ministra strávil Balaš necelý rok. Podle místopředsedy sněmovního školského výboru Zdenka Kettnera (SPD) je post šéfa resortu školství prokletý, spolupráci s Balašem si však pochvaloval.

Kolář: Jurečka by mohl rezignovat pro 101 důvodů. Kvůli Najmonovi by ale odcházet neměl

Kauza Mariana Jurečky (KDU-ČSL) s Viktorem Najmonem není věcí, kvůli níž by měl předseda lidovců odcházet z vlády. V pořadu Právě dnes na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor Petr Kolář. Zároveň však podotkl, že existuje 100+1 dalších důvodů, proč by ministr rezignaci zvažovat měl. Obdobný názor má i analytička Lenka Zlámalová, která upřesnila, že jestli by ministr práce a sociálních věcí měl skončit ve své funkci, tak kvůli tomu, že neumí vyplácet sociální dávky.

Komentátoři: Jurečka ohrožený není, Fiala ho potřebuje. Nebylo by moudré si lidovce rozhněvat

Marian Jurečka (KDU-ČSL) není ohrožený ani náhodou. Bylo by od Petra Fialy (ODS) nerozumné rozhněvat si lidovce, myslí si komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk. Podle politického marketéra Jakuba Horáka je vláda odvážná, že se do reformy důchodů pouští. Špatně se totiž komunikuje změna, při níž někdo o něco přijde, myslí si Horák.