CNN Prima News rezignace

rezignace

Výpis příspěvků ke štítku „rezignace“

Zemětřesení ve Francii. Premiér po vítězství levice oznámil demisi, distancoval se od Macrona

Francouzský premiér Gabriel Attal v neděli večer oznámil, že v pondělí ráno podá demisi. Distancoval se od prezidenta Emmanuela Macrona, který ho do čela vlády jmenoval, uvedli komentátoři stanice BFM TV. Attal rezignací reagoval na výsledky předčasných parlamentních voleb, v nichž podle odhadů nečekaně zvítězil levicový blok Nová lidová fronta.

Stíhaný boss Kaderka rezignoval. Tenisový svaz místo něj povede Jakub Kotrba

Aktualizováno

Novým předsedou Českého tenisového svazu (ČTS) se stal Jakub Kotrba. V nově zvoleném tříčlenném předsednictvu ho doplní trenér Petr Pála a Martin Hynek. Nové vedení si v pátek zvolila v Praze mimořádná valná hromada, kterou tvořilo 119 delegátů. Kotrbu pak Pála s Hynkem zvolili do čela předsednictva. Nahradí Ivo Kaderku, který je stíhaný za podvody se státními dotacemi a ve čtvrtek rezignoval. Svaz vedl Kaderka od roku 1998.

Kaderkův spojenec rezignoval. Flégl končí jako člen dozorčí rady Českého tenisového svazu

Aktualizováno

Obviněný funkcionář Vojtěch Flégl v pondělí rezignoval na pozici člena dozorčí rady Českého tenisového svazu. Vyplývá to z dopisu, který má ČTK k dispozici. Flégl je spolu s prezidentem svazu Ivo Kaderkou stíhaný kvůli podvodům se státními dotacemi. Kaderka by měl dát svou funkci k dispozici na mimořádné valné hromadě, která se uskuteční 7. června.

Dostálová: Zrušte tři ministry a přidejte uklízečkám. Srovnáváte mravence a slona, řekl Bartoš

K debatě o tom, kolik vlastně ministrů má mít vláda, se v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS stočila slova k rezignaci ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové (TOP 09). Podle místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Kláry Dostálové (za ANO) by zrušení rezortu zabývajícího se vědou ušetřilo peníze na platy uklízeček či školníků. Vicepremiér Ivan Bartoš (Piráti) její hypotézu odmítl s tím, že srovnává mravence a slona.

KOMENTÁŘ: Langšádlová je pryč, problémy TOP 09 to ale vůbec neřeší. Kdy půjde Pekarová?

Ministryně pro vědu a výzkum Helena Langšádlová z TOP 09 rezignovala. Podle svých vlastních lehce ironických slov neměla dost lajků pod příspěvky na sociálních sítích. Také prý nemá důvěru své strany. Tento bod její rezignace je docela pozoruhodný: odcházet proto, že nemám důvěru strany, která přitom také žádnou důvěru nemá – není to legrační? Je. Zvláště pokud uvážíme, že odpověď na otázku, proč TOP 09 žádnou důvěru nemá, rozhodně nezní, „protože Langšádlová“.

Langšádlová končí ve vládě. Vedení TOP 09 vadilo, že neumím svou práci prodat, říká

Ministryně pro vědu a výzkum Helena Langšádlová (TOP 09) se rozhodla podat rezignaci. Vedení TOP 09 podle jejích slov vadilo, že neumí svou práci prodat. Ze současné vládní sestavy Petra Fialy (ODS) patřila podle politických komentátorů k nejméně viditelným šéfům a šéfkám resortů. Ještě v předvečer jednání vedení strany TOP 09 uvedla, že cítí podporu akademického sektoru i Svazu průmyslu a dopravy. „Za mnou a mým týmem je obrovský kus odvedené práce a za touto prací si stojím,“ napsala ve středu. Podrobnosti by měla přiblížit odpoledne.

Hejtman Krkoška končí ve své funkci kvůli kauze uplácení lékařů. Musí zaplatit 200 tisíc

Aktualizováno

Moravskoslezský hejtman Jan Krkoška (ANO) rezignoval ve čtvrtek na svůj post poté, co ho soud ve 12 let starém případu uplácení lékařů farmaceutickými firmami shledal vinným z účasti na organizované zločinecké skupině a uložil mu peněžitý trest 200 tisíc korun. Politik se rovněž vzdal místa krajského zastupitele a oznámil, že vystoupí z hnutí. Krkoškův konec ve funkci vyžadovali bezprostředně po vynesení rozsudku šéf hnutí ANO Andrej Babiš či koaliční partneři. Rozsudek není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu na odvolání. Nyní již bývalý hejtman se u soudu přiznal, ovšem další obvinění odmítl.

Soudkyně během procesu poslala 500 SMS a vysmívala se obhájcům. Po odhalení rezignovala

Soudkyně z amerického státu Oklahoma Traci Soderstromová odstoupila z funkce poté, co během soudního procesu týkajícího se vraždy údajně poslala přes 500 SMS zpráv soudnímu zřízenci, v nichž se vysmívala prokuratuře, obhájcům a stranila jedné straně procesu. Na rezignaci se dohodla se zástupci státu, kteří ji viní z hrubého porušení pracovní kázně a prohřešku vůči nestrannosti, píše stanice CNN.