reklama
CNN Prima News rezignace

rezignace

Výpis příspěvků ke štítku „rezignace“

Babiš vyzval Mynáře k rezignaci. Pokud to neudělá, je připraven ho odvolat

19. října 2021 10:31

Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval Vratislava Mynáře k rezignaci na funkci vedoucího prezidentovy kanceláře. Pokud tak Mynář neučiní, po aktivaci článku 66 by Babiš případné personální změny provedl sám, řekl webu iDNES.cz. Podle Babiše jsou Mynářovy aktivity hlavním problémem současného dění okolo zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. S aktivací článku 66 Ústavy by ale premiér ještě počkal.

Kaczyński se chce dobrovolně vzdát vládního postu. Nestíhá prý šéfovat svojí straně

13. října 2021 17:57

Vlivný předseda polské konzervativní vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se chystá na začátku roku 2022 rezignovat na svůj post ve vládě. Kaczyński zastává od podzimu minulého roku pozici vicepremiéra pro otázky národní bezpečnosti a také funkci předsedy bezpečnostního výboru. Chce se prý více věnovat své straně.

Kurz končí na pozici rakouského kancléře. Odstoupil kvůli vážnému obvinění z korupce

9. října 2021 20:13

Rakouský kancléř Sebastian Kurz v posledních dnech čelil podezření z úplatkářství. To popíral, stejně tak jako odmítl podat demisi. V sobotu se ale situace změnila. Na základě aféry opouští svoji funkci a za svého nástupce navrhnul ministra diplomacie Alexandera Schallenberga. Kurz se nyní stáhne na pozici šéfa poslaneckého klubu ÖVP.

Lidé ji kritizovali za chování po tornádu. Starostka Mikulčic rezignovala na svou funkci

13. srpna 2021 00:32

Starostka Mikulčic na Hodonínsku Marta Otáhalová (za Nový směr) na čtvrteční schůzi zastupitelstva rezignovala na funkci, složila i mandát zastupitelky. Odůvodnila to tím, že ji opozice i někteří občané kritizovali za postup po červnovém tornádu. Lidé ji osočovali na sociálních sítích, jedna obyvatelka Mikulčic jí dokonce vyhrožovala, případem se zabývá policie. Novým starostou zastupitelé zvolili Josefa Dvořáčka staršího (Těšičané Mikulčané).

reklama