reklama
CNN Prima News rezignace

rezignace

Výpis příspěvků ke štítku „rezignace“

Bez Feriho nebude při volbách z čeho vybírat, bojí se mladí. Netuší, komu dají hlas

Koalici Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) jsme chtěli volit kvůli Dominikovi Ferimu, shodují se někteří mladí. Teď ale nevědí, komu v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny dají svůj hlas. Na Ferim oceňovali, že pro ně dělal politiku dostupnější a pomáhal jim vyznat se v opatřeních během pandemie koronaviru. 24letý politik TOP 09 v úterý rezignoval na svůj poslalecký mandát poté, co Deník N a A2larm.cz zveřejnily svědectví několika žen, že je sexuálně obtěžoval.

Schwarzenberg o Ferim: Že se 25letý kluk snaží dostat holku do postele? To je normální

Českým politickým spektrem v posledních dnech otřásla kauza údajného sexuálního obtěžování, kterého se měl dopustit exposlanec TOP 09 Dominik Feri. Ten na svůj post rezignoval a nezúčastní se ani říjnových voleb. Bývalý předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se podle iDnes.cz rozhodl svého mladšího kolegy zastat, podle něj neudělal nic nenormálního. Komentátoři oslovení CNN Prima NEWS ale mají na kauzu jasný názor.

Pokračování kauzy exposlance Feriho: Policie zatím nikoho neobvinila

V případu kolem bývalého poslance Dominika Feriho (TOP 09) zatím nebyl nikdo obviněn ani není stanovena právní kvalifikace. Ve středu to na Twitteru uvedla policie s tím, že zjišťuje veškeré okolnosti důležité pro rozhodnutí, zda vůbec došlo ke spáchání trestného činu, či nikoliv. Feri v úterý oznámil rezignaci na poslanecký mandát poté, co ho několik žen v médiích obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí.

Vojtěch je staronovým ministrem zdravotnictví. Zeman ho v tichosti jmenoval

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval staronovým ministrem zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Na Ttwitteru to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Oproti zvyklosti jmenování nedoprovodila tradiční slavnostní ceremonie, ministr si pouze od prezidenta převzal podepsaný jmenovací dekret. Zeman zároveň přijal rezignaci dosavadního ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO). Premiér Andrej Babiš (ANO) by měl ještě ve středu Vojtěcha uvést do funkce.

Feri přispívá k jiné politické kultuře. Jeho reakce si vážíme, shodli se poslanci

Poté, co se v médiích objevila svědectví několika žen, které obviňují poslance TOP 09 Dominika Feriho ze sexuálního obtěžování, Feri informoval, že rezignuje na poslanecký mandát a nebude už kandidovat do Sněmovny. „Jeho rezignace ukazuje, že Feri skutečně reprezentuje odlišnou politickou kulturu,“ shodli se ve vysílání na CNN Prima NEWS opoziční politici Martin Kupka (ODS) a Petr Třešňák (Piráti).

Dominik Feri rezignoval na post poslance a znovu do Sněmovny kandidovat nebude

Poslanec TOP 09 Dominik Feri bude rezignovat na mandát poslance, oznámil v úterý večer na sociální síti Instragram. Rozhodl se tak jen několik hodin poté, co Deník N a A2larm.cz zveřejnily svědectví několika žen. Ty popisují, že měl politik během let 2015 až 2020 sexuálně obtěžovat studentky na různých večírcích. S jednu z nich měl mít dokonce sex, a to i přes její výslovný nesouhlas. První náhradnicí za Feriho do Sněmovny je podle výsledků voleb v roce 2017 filmová dokumentaristka Olga Sommerová.

reklama