Řím

Výpis příspěvků ke štítku „Řím“

Moderátor Petr Vágner šokoval přítelkyni. Ke společným narozeninám jí daroval extrémní výzvu

24. srpna 2022 13:07

Běhání nesnášel, poslední roky si ale život bez něj neumí představit. Prima moderátor Petr Vágner uběhl už tisíce kilometrů. Během covidové pandemie běhal dokonce i na chatě, kde na ploše 17 metrů čtverečních zdolal 43 km s rouškou na obličeji. Sen si letos splnil při závodě Ironman v Alžíru, který byl asi tím nejnáročnějším, který kdy absolvoval. A na start se opět chystá už tento víkend. A ani tentokrát se nebude šetřit.

Kam letí okřídlená spása? Rozkazy Říma zní jasně: Boj s ohněm v Krasu má přednost

28. července 2022 22:46

Lesní požáry v italském Krasu, který se nachází u hranic se Slovinskem, se ve čtvrtek opět výrazně zhoršily. Situace je dle tamních úřadů natolik vážná, že se Řím rozhodl stáhnout z Česka své dva hasící letouny Canadair CL-415. Italská média dále informují, že kvůli postupujícímu ohni, jenž začal ohrožovat domy, musely být evakuovány stovky lidí. Na místě zasahují i hasiči ze sousedního Slovinska, uvedla stanice RAI.

Tenisový dlouhán a mrňous se konečně dali dohromady: 38 centimetrů rozdílu slavilo úspěch

10. května 2022 11:07

Tenisté John Isner a Diego Schwartzman jsou sice z herního pohledu ze zcela jiného těsta, ale v osobní rovině si rozumí, platí za dobré kamarády. Jejich odlišnost na kurtu už dlouho vyloženě vybízela k tomu, aby vytvořili pár pro čtyřhru, protože přece jen pestrost v deblu se hodí. A fanoušci doufali, že dvojice spojí síly i z jiného důvodu. Výškový rozdíl mezi Američanem a Argentincem totiž činí 38 centimetrů. Doposud neviděná spolupráce malého a velkého muže měla premiéru na masters podniku v Římě.

Poklidné i násilné. Evropou na 1. máje zmítaly demonstrace, v Turecku se zatýkalo

1. května 2022 16:18

Tisíce lidí se v neděli po celém světě účastnily tradičních prvomájových demonstrací, mnohdy s podporou odborových organizací. Lidé nejčastěji vyjadřovali nespokojenost s klesající kupní silou a rostoucí inflací nebo kritizovali nedostatečnou podporu státu v sociální oblasti. V mnoha francouzských městech se manifestovalo už dopoledne, největší průvod ale odstartoval o půl třetí odpoledne v Paříži. Několik pochodů se konalo v Řecku, v Turecku policie zatkla desítky demonstrantů. V Itálii je protest spojený s koncertem pod širým nebem.

Zmizí koňské povozy z centra Prahy? Podle radních zvířata trpí, fiakristé nesouhlasí

21. ledna 2022 12:34

Fiakry zřejmě nadobro zmizí z centra Prahy. Proti turistické atrakci se postavila radnice i ochránci zvířat. Od ledna roku 2023 tak drožkaři přijdou o místa, která jim doposud sloužila pro odstavování fiakrů. Praha následuje trend z jiných evropských měst – turistické koňské povozy postupně zmizely z Paříže, Londýna, Říma či Barcelony.