Řím

Výpis příspěvků ke štítku „Řím“

Zázraky, víra v lásku i orgie. Život svatého Valentýna halí tajemství, co ho pojí s Českem?

Den zamilovaných si lidé na celém světě připomínají 14. února. Koho ale doopravdy oslavují? Kým svatý Valentýn ve skutečnosti byl, je dosud zahaleno tajemstvím. Legendy a příběhy o jeho postavě mají nejrůznější scénáře, některé ani nesouvisí s láskou a zamilovaností. Kořeny dne svatého Valentýna jsou v Evropě a svou stopu v jeho historii zanechaly i české země.

Otřesný případ týrání: Rodiče utrápili syna hlady. Vychrtlé tělo našla policie mezi výkaly

Osmiletý chlapec Navin Jones z města Peoria v Arizoně se stal obětí nelidského týrání ze strany vlastních rodičů. Policie ho našla bez známek života v pokoji plném výkalů. Vážil pouze třicet kilogramů a na těle neměl ani gram tuku. Oba rodiče nyní čekají na rozsudek. Otci hrozí doživotí, matce, která se již přiznala, může soud vyměřit s přihlédnutím k této polehčující okolnosti dvacet let za mřížemi. O případu informují zahraniční média.

Benátky zezelenaly. Aktivisté obarvili slavný kanál, policie rozdala mimořádně tvrdé tresty

Italští aktivisté ze skupiny Extinction Rebellion obarvili na zeleno vodu světoznámého Canalu Grande v Benátkách. Chtěli tak vyjádřit svou nespokojenost s klimatickou politikou. Ač barvivo mělo být podle jejich slov neškodné, policisté je obvinili ze čtyřnásobného porušení zákona a pět z nich na čtyři roky vyhostili z města. Italské památky se s činy klimatických aktivistů potýkají dlouhodobě.

Nejkouzelnější adventní trhy v Evropě 2023: Kde nasát tu pravou vánoční atmosféru?

Jsou hezčí adventní trhy v Drážďanech, Vídni, nebo Londýně? To můžete zjistit sami, když se vydáte na některý z nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě. Připravili jsme pro vás seznam těch, které stojí za to navštívit a načerpat tam sváteční atmosféru. V článku najdete otevírací dobu vyhlášených evropských adventních trhů, co vás na nich čeká, jak se tam dostanete a jaká v místě panují covidová opatření.

Masivní demonstrace proti násilí na ženách. Italy pobouřila vražda 22leté studentky

V několika italských městech v sobotu vyšly do ulic stovky tisíc lidí, aby demonstrovaly proti násilí na ženách. Obrovská účast na protestech souvisí i s případem nedávné vraždy mladé studentky, z níž je podezřelý její přítel. Vražda dvaadvacetileté ženy, jejíž tělo se před týdnem našlo v podhůří Alp na severu Itálie, zemi šokovala a aktivisté poukázali na to, že obětí vraždy se letos v Itálii stala už více než stovka žen.

Tragické úmrtí osmiměsíční Indi. Lékaři ji odpojili od přístrojů, rodina po soudní bitvě zuří

V noci z neděle na pondělí zemřela těžce nemocná osmiměsíční britská holčička Indi Gregoryová, kterou lékaři po soudní bitvě s jejími rodiči odpojili od přístrojů, na nichž její život závisel. Podle agentury Reuters o tom informovala její rodina. Rodiče dívku chtěli přesunout do dětské nemocnice v Římě, která jí nabídla péči.

Smutek v Itálii. Zemřel exprezident Napolitano, bývalý komunista zemi provedl finanční krizí

Ve věku 98 let zemřel v pátek večer v Římě někdejší italský prezident Giorgio Napolitano. Informovala o tom italská tisková agentura ANSA. Již před několika dny média oznámila, že bývalé hlavě státu se značně přitížilo. Napolitano vedl Itálii v letech 2006 až 2015 a v komplikovaném období finanční krize v letech 2010 a 2011. Byl prvním italským prezidentem, jehož parlament zvolil dvakrát, a také prvním bývalým členem Italské komunistické strany, který se dostal do nejvyšší italské politické funkce.