reklama

Ringo Starr má narozeniny. Slavnému hudebníkovi je 80 let

V úterý přesně v poledne všichni fanoušci Ringo Starra zvolali Peace and Love. Přesně to bylo přání k jeho 80. narozeninám. A že toho za ta léta stihl! Legendární kapela Beatles ho vystřelila mezi hudební legendy, mezi kterými bubnuje na bicí dodnes.

reklama

„Tohle je už od 13 neustále pokračující sen. Chtěl jsem hrát na bubny, pak jsem začal. Chtěl jsem hrát s dobrými muzikanty a očividně i to se mi povedlo. A všechno to neustále pokračuje,“ řekl Ringo Starr.

Živil se jako kadeřník

Než naskočil mezi Brouky, ušel kus cesty. Jako dítě hodně stonal a trávil čas po nemocnicích, kde také poprvé začal bubnovat. Než se ale začal živit jako muzikant, vydělával si jako kadeřník nebo instalatér. Pak se konečně oddal muzice. Prošel několika liverpoolskými kapelami a nakonec ho mezi sebe přijali právě Beatles.

Hudební kritici jeho bubenické umění nijak do nebes nevynáší, ale zároveň se shodují na tom, že právě on působil v kapele jako tmel a bez něj by Brouci jednoduše nebyli Brouky. Pár partů dokonce odzpíval – například Yellow Submarine.

Jeskynní muž

Kromě hudby těžil i ze svého hereckého talentu. Byl obsazen do téměř 40 filmových rolí. V kultovní komedii Caveman z roku 1981 se dokonce seznámil se svou ženou Barbarou Bachovou, kterou si ještě tentýž rok vzal a žije s ní dodnes.

Jeden ze dvou posledních žijících členů Beatles i v 80 letech aktivně hraje a vystupuje. V současnosti měl být na turné, které ale musel kvůli pandemii zrušit. Se svou již tradiční oslavou narozenin, kterou pravidelně provází koncert, se ale úplně nerozloučil a rozhodl se ji v úterý uspořádat on-line.

Tagy:

Hlavní zprávy

Elektřina i plyn příští rok podraží, oznámily úřady. Kolik si za energie lidé připlatí?
Energetika

Elektřina i plyn příští rok podraží, oznámily úřady. Kolik si za energie lidé připlatí?

Elektřina a plyn v příštím roce lidem zdraží. Regulovaná složka ceny elektřiny pro domácnosti příští rok vzroste v průměru o 3,7 procenta a u plynu o 2,4 procenta. Vyplývá to ze středečního oznámení Energetického regulačního úřadu (ERÚ), který část výsledné ceny energií stanovuje. V celkových cenách se projeví přibližně dvouprocentním nárůstem u elektřiny, jednoprocentním u plynu. Další zdražení lidi čeká u neregulované složky ceny energie, do které dodavatelé energií promítají nákupy drahých energií na burze, uvedl ERÚ.

Napětí roste: Lukašenko hrozí ruskými jadernými zbraněmi, Putin varuje NATO kvůli Ukrajině

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý varoval Severoatlantickou alianci, aby na Ukrajině nepřekročila „červenou čáru“. Tou by podle něj bylo rozmístění určitých útočných raket na ukrajinském území, uvedly ruské agentury. V takovém případě by Rusko „bylo nuceno jednat“, zdůraznil šéf Kremlu. Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko se dnes zmínil o možnosti rozmístit ruské jaderné zbraně na území své země, pokud by se alianční jaderné zbraně ocitly v Polsku.

Vědci stvořili živé roboty, kteří se sami rozmnožují. Byl to pro mě šok, přiznal expert

Američtí vědci, kteří stvořili první živé stroje známé jako xenoboti, přišli s další převratnou informací – tyto formy života jsou nyní schopné se rozmnožovat, a to zcela jiným způsobem než rostliny nebo živočichové. Xenoboti by tak v budoucnu mohli posloužit například při ochraně životního prostředí nebo i v medicíně, informuje web stanice CNN.

Za fandění dva miliony. Rosol daviscupovými požadavky naštval Kaderku, hrozí soud

Střídání stráží. Tak by se dalo nazvat vystoupení českého daviscupového týmu na finále Davis Cupu. Ačkoliv se od něj nic nečekalo, pořádně potrápil o poznání silnější Francouze i Brity a jmenovitě se o to zasloužili mladíci Tomáš Macháč a Jiří Lehečka. Výběr kapitána Jaroslava Navrátila nestál na výkonech zkušeného Jiřího Veselého, a už vůbec ne na Lukáši Rosolovi. Ten byl původně v nominaci, ovšem kvůli údajným požadavkům na odměnu se nakonec v Innsbrucku nepředstavil.

Spojil Babiše a Fialu: Mělo to přijít už dávno. Jak chce očkovat milion lidí za týden?

Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) a premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se kvůli pandemii koronaviru měli spojit už dávno, míní stomatolog z iniciativy Lékaři pomáhají Česku Radek Mounajjed, který zorganizoval úterní tiskovou konferenci obou politiků. Třetí dávkou vakcíny proti koronaviru chce v Česku naočkovat milion lidí za týden, ideálně za ten příští. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětlil, jaký má plán.

Záhadná smrt šestileté dívky, rodiče viní lékaře. Tvrdili, že léčba je kvůli autismu těžká

Nejasnosti kolem smrti své dcery chtějí vyjasnit Rachel a Luke Bradfordovi z Velké Británie. Lékaři totiž v létě 2017 poslali šestiletou Coco z pohotovosti domů, přestože v sobě nedokázala udržet žádné tekutiny. Šlo podle nich jen o zánět trávicí soustavy. Dívka později v nemocnici zemřela na vícečetné selhání orgánů. Rodiče obviňují nedůsledné lékaře ze zanedbání péče. Ti údajně tvrdili, že je Coco těžké léčit, protože trpí autismem. Nyní probíhá oficiální prošetření příčin smrti u soudu.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama