Ringo Starr má narozeniny. Slavnému hudebníkovi je 80 let

V úterý přesně v poledne všichni fanoušci Ringo Starra zvolali Peace and Love. Přesně to bylo přání k jeho 80. narozeninám. A že toho za ta léta stihl! Legendární kapela Beatles ho vystřelila mezi hudební legendy, mezi kterými bubnuje na bicí dodnes.

„Tohle je už od 13 neustále pokračující sen. Chtěl jsem hrát na bubny, pak jsem začal. Chtěl jsem hrát s dobrými muzikanty a očividně i to se mi povedlo. A všechno to neustále pokračuje,“ řekl Ringo Starr.

Živil se jako kadeřník

Než naskočil mezi Brouky, ušel kus cesty. Jako dítě hodně stonal a trávil čas po nemocnicích, kde také poprvé začal bubnovat. Než se ale začal živit jako muzikant, vydělával si jako kadeřník nebo instalatér. Pak se konečně oddal muzice. Prošel několika liverpoolskými kapelami a nakonec ho mezi sebe přijali právě Beatles.

Hudební kritici jeho bubenické umění nijak do nebes nevynáší, ale zároveň se shodují na tom, že právě on působil v kapele jako tmel a bez něj by Brouci jednoduše nebyli Brouky. Pár partů dokonce odzpíval – například Yellow Submarine.

Jeskynní muž

Kromě hudby těžil i ze svého hereckého talentu. Byl obsazen do téměř 40 filmových rolí. V kultovní komedii Caveman z roku 1981 se dokonce seznámil se svou ženou Barbarou Bachovou, kterou si ještě tentýž rok vzal a žije s ní dodnes.

Jeden ze dvou posledních žijících členů Beatles i v 80 letech aktivně hraje a vystupuje. V současnosti měl být na turné, které ale musel kvůli pandemii zrušit. Se svou již tradiční oslavou narozenin, kterou pravidelně provází koncert, se ale úplně nerozloučil a rozhodl se ji v úterý uspořádat on-line.

Tagy: