Natáčel u něj doma a viděl jeho Oscara. Reportér Showtimu vzpomíná na Ennia Morriconeho

Slavný hudební skladatel Ennio Morricone zemřel, což zarmoutilo celý svět. Jak na něj vzpomíná reportér pořadu ShowTime Tomáš Kraus, který měl to štěstí, že s tímto hudebním géniem zažil hned několik rozhovorů a dokonce natáčel i u něj doma v Římě?

„Maestro Ennio Moriccone byl a je bezpochyby největší osobností filmové hudby. Každé setkání s ním bylo výjimečné a dodnes si pamatuji naše první shledání. Bylo to v roce 2015, přesněji 16. září,“ vzpomíná na skladatele reportér.

„Celkem jsem se s maestrem setkal pětkrát a vždy si mě dobíral kvůli mému hlasu... Říkal mi Batman nebo De Niro, a to byl asi důvod, že si při posledním setkání vzpomněl i na mé jméno. Jeho vyprávění jsem hltal a čas vyhraněný na náš rozhovor mnohdy o desítky minut překročil,“ pokračoval.

„V jeho původním bytě nedaleko Baziliky svatého Petra v Římě mi s pýchou ukazoval všechna svá ocenění včetně toho nejcennějšího – Oscara, které dostal po pěti nominacích v roce 2016 za hudbu k filmu Osm hrozných,“ vyprávěl dále Kraus. Více o jejich setkáních se můžete dozvědět v reportáži.

Tagy: