reklama

Natáčel u něj doma a viděl jeho Oscara. Reportér Showtimu vzpomíná na Ennia Morriconeho

Slavný hudební skladatel Ennio Morricone zemřel, což zarmoutilo celý svět. Jak na něj vzpomíná reportér pořadu ShowTime Tomáš Kraus, který měl to štěstí, že s tímto hudebním géniem zažil hned několik rozhovorů a dokonce natáčel i u něj doma v Římě?

reklama

„Maestro Ennio Moriccone byl a je bezpochyby největší osobností filmové hudby. Každé setkání s ním bylo výjimečné a dodnes si pamatuji naše první shledání. Bylo to v roce 2015, přesněji 16. září,“ vzpomíná na skladatele reportér.

„Celkem jsem se s maestrem setkal pětkrát a vždy si mě dobíral kvůli mému hlasu... Říkal mi Batman nebo De Niro, a to byl asi důvod, že si při posledním setkání vzpomněl i na mé jméno. Jeho vyprávění jsem hltal a čas vyhraněný na náš rozhovor mnohdy o desítky minut překročil,“ pokračoval.

„V jeho původním bytě nedaleko Baziliky svatého Petra v Římě mi s pýchou ukazoval všechna svá ocenění včetně toho nejcennějšího – Oscara, které dostal po pěti nominacích v roce 2016 za hudbu k filmu Osm hrozných,“ vyprávěl dále Kraus. Více o jejich setkáních se můžete dozvědět v reportáži.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18 060 lidí, z nich 12 749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4922 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Na sever Čech přivezli lidé koronavirus z Chorvatska i Slovenska

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Progresivní daně? Schizofrenie i trestání schopných, hodnotí návrh odborníci a opozice
Další články
reklama
reklama