CNN Prima News Beatles

Beatles

Výpis příspěvků ke štítku „Beatles“

Žbirka měl Beatles v DNA, uvedl autor jeho biografie. Nikdy je nezmínil, reagoval režisér

Čím byl zesnulý zpěvák Miro Žbirka výjimečný? Tak třeba tím, že se s ním dalo mluvit o jakékoliv hudbě z jakéhokoliv období, shodli se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS dva muži, kteří se slovenskou hvězdou spolupracovali – režisér dokumentu Meky Šimon Šafránek –⁠ a Honza Vedral, autor biografie Miro Žbirka – Zblízka. Na čem se však úplně neshodli, byl Žbirkův vztah ke kapele Beatles.

K Jupiterovým asteroidům míří Lucy. Vědci do ní vkládají naděje, požehnal jí Ringo Starr

Z floridského Mysu Canaveral v sobotu odstartovala raketa Atlas V, která vynesla americkou sondu Lucy do vesmíru. Lucy míří k asteroidům doprovázejícím planetu Jupiter na oběžné dráze kolem Slunce. Její mise má trvat 12 let a má přispět k pochopení formování naší Sluneční soustavy. Jak kosmická loď vypadá, jaké skrývá zajímavosti a co všechno bude zkoumat? Podívejte se na reportáž CNN v úvodním videu.

Před 50 lety se rozpadli Beatles. Může za to ‚‚zlověstná čarodějnice“ Yoko Ono?

Příběh legendární britské kapely Beatles se začal psát koncem 50. let v Liverpoolu, kde John Lennon založil skupinu The Quarrymen. Pod názvem The Beatles začali hudebníci vystupovat v roce 1960 a o dva roky později se složení kapely definitivně dotvořilo do podoby John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr. Liverpoolská čtveřice dosáhla snad všech myslitelných úspěchů. Dobývali dívčí srdce i žebříčky světových hitparád a svým stylem určovali trendy své doby. Před 50 lety, 10. dubna 1970, se ale v tisku objevila šokující zpráva Paula McCartneyho o tom, že ze skupiny odchází. Beatles se tak rozpadli.

VIDEO: Ústřední motiv přebalu desky kapely The Beatles dnes slaví výročí!

Tuhle fotografii viděl snad každý z nás - čtyři mladíci přecházející ulici po přechodu. Jeden z nich se pyšní bílým elegantním oblekem, za ním dva ve vysoce módních tmavých oblecích a čtveřici uzavírá ležérní pán v džínách a modré košili. Nenechte se ovšem zmýlit, nejde o obyčejnou ulici, nýbrž slavnou londýnskou Abbey Road. Tam se do dnešních dní nachází stejnojmenné hudební studio. A právě 8. srpna 1969 jednatřicetiletý fotograf Iain MacMillan nafotil č