CNN Prima News Rjazaň

Rjazaň

Výpis příspěvků ke štítku „Rjazaň“

Just: Protivzdušná obrana přímo v Moskvě? Rusové netuší, co mají nad hlavami, Kreml se bojí

29. ledna 2023 09:34

Ruská armáda přímo v centru Moskvy rozestavila protileteckou obranu. Prokremelská média o tom sice neinformují, ale nezávislá ano. Spolupracovník CNN Prima NEWS žijící v Moskvě Jiří Just potvrdil, že Rusové tuto techniku vytáhli i do města, drtivá většina obyvatel si ale napjatou atmosféru nepřipouští. Podle jeho mínění je navíc tento tah znakem, že se Kreml skutečně obává nějakého útoku.

Co stojí za údery na ruské území? Kyjev vyslal ironický vzkaz, svou účast ale nepotvrdil

6. prosince 2022 17:36

Na vojenském letišti nedaleko ruského Kursku hoří zásobník ropy. Moskva tvrdí, že za úderem stojí dron ukrajinské armády. Kyjev svou účast nepotvrdil. Ukrajinské letectvo si však v případě posledních výbuchů vojenských cílů na ruském území neodpustilo ironický vzkaz. Kursk – známý i díky obrovské tankové bitvě z druhé světové války – leží zhruba 100 kilometrů od ukrajinských hranic.

Rusko obvinilo Ukrajinu z útoků na dvě letiště. Drony měly zabíjet a poškodit bombardéry

5. prosince 2022 18:28

Dvě ruská armádní letiště se v pondělí stala terčem útoků. Moskva z nich vpodvečer obvinila Kyjev, ten se k útokům nepřihlásila. Ruské ministerstvo obrany podle agentury TASS tvrdí, že Ukrajina, kterou letos ruská armáda napadla, se pokusila na letištích v Saratovské a Rjazaňské oblasti útočit pomocí dronů. Moskva zároveň uvedla, že bezpilotní letouny sestřelila ruská protivzdušná obrana, ale na jednom z letišť zemřeli tři ruští vojáci a čtyři další utrpěli zranění.

V ruské Rjazani se pokusil upálit muž. Křičel, že nechce bojovat na Ukrajině

26. září 2022 15:05

V ruské Rjazani se pokusil upálit muž, který podle svědků křičel, že nechce bojovat na Ukrajině. Není jasné, v jakém je nyní zdravotním stavu. Podle serveru YA62.ru má drobná zranění, regionální verze listu Novaja Gazeta v pondělí psala o popáleninách na 90 procentech těla. Policie v ruské Irkutské oblasti na jihovýchodě Sibiře v pondělí také zadržela mladého muže, který střílel na místním vojenském komisariátu, uvedl oblastní gubernátor Igor Kobzev. Střelec vážně zranil komisaře, který je nyní v nemocnici v kritickém stavu. Informace o útočníkově motivu nejsou k dispozici.