CNN Prima News Rokycany

Rokycany

Výpis příspěvků ke štítku „Rokycany“

Nehoda tří aut na čas zastavila dálnici D5 ve směru na Plzeň. Provoz již byl plně obnoven

Aktualizováno

Nehoda tří aut zastavila ve čtvrtek večer provoz na dálnici D5 ve směru z Prahy na Plzeň u Rokycan, řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová. Auta musela místo nehody objíždět mezi sjezdy na Rokycany na 62. kilometru, zpět se vracela na 67. kilometru u Ejpovic. Kolem 19:00 se podařilo dálnici zprůjezdnit levým jízdním pruhem. Po 20:00 byl provoz po odtažení havarovaných aut plně obnoven.

Detaily vraždy na Rokycansku: Ženu někdo brutálně ubodal. Strašné, nechápou šokovaní sousedé

Byla milá a bezkonfliktní, svůj život zasvětila práci s dětmi. Tak sousedé mluví o 59leté ženě z Radnic na Rokycansku, která byla v pondělí odpoledne nalezena mrtvá ve svém domě. Podle informací CNN Prima NEWS měla oběť v těle několik bodných ran. Případem se zabývají kriminalisté, v souvislosti s obzvlášť brutální vraždou prověřují jednu osobu. Zároveň v tamním rybníku hledají vražednou zbraň.

Ohnivé peklo zastavilo dálnici D5 u Rokycan. Požár vznikl na tahači a postupně se rozšířil

Aktualizováno

Škodu více než milion korun způsobil ranní požár kamionu na dálnici D5 u Rokycan. Nákladní vůz převážel karton. Dálnice byla ve směru na Prahu několik hodin uzavřená, tvořily se kolony. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel. Večer se stala i hromadná nehoda na dálnici D6 u Jenče, při které jeden člověk zemřel a další se zranil.

Dříve vojenské území, dnes chránění jeleni a zubři. Taková je rezervace na Rokycansku

Zubři, divocí exmoorští koně, laně, jeleni, ale i vzácné rostliny a obojživelníci. To vše je k vidění v areálu bývalého vojenského cvičiště, dnešní přírodní rezervaci v Rokycanech. Speciální péči zvířata nevyžadují – nesmí se vůbec dokrmovat, člověk jim zajistí pouze dostatek vody a minerálů. Oboru najdete na jižním okraji Rokycan v místech, kde se dřív proháněli tanky a vojáci.

Děti na táboře se popálily při chemickém pokusu. Soud potrestal vedoucí podmínkou

Dvě vedoucí příměstského tábora, na kterém se v srpnu 2019 při chemickém pokusu popálily tři děti, v pátek rokycanský okresní soud potrestal podmíněnými tresty a několikaletými zákazy pořádání táborů. Nejvážněji byla zasažena tehdy šestiletá dívka, kterou oheň popálil na 43 procentech těla. Osmiletého chlapce a stejně staré děvče oheň zasáhl na dvou a pěti procentech těla. Obžalovaným vedoucím, které se jednání soudu opět neúčastnily, hrozilo za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti až čtyřleté vězení.