CNN Prima News Rokycany

Rokycany

Výpis příspěvků ke štítku „Rokycany“

Ohnivé peklo zastavilo dálnici D5 u Rokycan. Požár vznikl na tahači a postupně se rozšířil

3. března 2023 08:07
Aktualizováno

Škodu více než milion korun způsobil ranní požár kamionu na dálnici D5 u Rokycan. Nákladní vůz převážel karton. Dálnice byla ve směru na Prahu několik hodin uzavřená, tvořily se kolony. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel. Večer se stala i hromadná nehoda na dálnici D6 u Jenče, při které jeden člověk zemřel a další se zranil.

Dříve vojenské území, dnes chránění jeleni a zubři. Taková je rezervace na Rokycansku

21. srpna 2022 14:12

Zubři, divocí exmoorští koně, laně, jeleni, ale i vzácné rostliny a obojživelníci. To vše je k vidění v areálu bývalého vojenského cvičiště, dnešní přírodní rezervaci v Rokycanech. Speciální péči zvířata nevyžadují – nesmí se vůbec dokrmovat, člověk jim zajistí pouze dostatek vody a minerálů. Oboru najdete na jižním okraji Rokycan v místech, kde se dřív proháněli tanky a vojáci.

Děti na táboře se popálily při chemickém pokusu. Soud potrestal vedoucí podmínkou

22. července 2022 10:43

Dvě vedoucí příměstského tábora, na kterém se v srpnu 2019 při chemickém pokusu popálily tři děti, v pátek rokycanský okresní soud potrestal podmíněnými tresty a několikaletými zákazy pořádání táborů. Nejvážněji byla zasažena tehdy šestiletá dívka, kterou oheň popálil na 43 procentech těla. Osmiletého chlapce a stejně staré děvče oheň zasáhl na dvou a pěti procentech těla. Obžalovaným vedoucím, které se jednání soudu opět neúčastnily, hrozilo za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti až čtyřleté vězení.

Agresivní čáp znovu terorizuje obyvatele Oseku. Dobýval se do dveří obecního úřadu

8. května 2022 10:31

Možná si vzpomenete na případ, kdy samice čápa uklovala své mládě. Živý přenos z hnízda sledovaly tisíce lidí. Některé pobouřilo, že ochránci přírody nezasáhli. Její partner zase v minulých letech terorizoval místní tím, že útočil na auta a okna. Na hnízdo v Oseku u Rokycan se před několika týdny čápi vrátili a pravděpodobně jde o stejný pár. Samec totiž opět začíná být tak trochu agresivní.

Ve 20 se Kristýna dozvěděla krutou diagnózu: Hodgkinův lymfom. Jak se nemoc projevuje?

16. dubna 2022 06:59

O tom, že rakovina se může objevit v jakémkoliv věku, se přesvědčila nyní třicetiletá Kristýna Kupcová z Rokycan. Bylo jí 20, když nastoupila na vyšší odbornou školu, na které však strávila pouhých pět dní. Poté, co jí lékaři sdělili krutou diagnózu – Hodgkinův lymfom, musela studium přerušit a zahájit náročnou léčbu. Jak na nejtěžší období svého života vzpomíná s odstupem deseti let?

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Testování ve školách. Do jaké míry je přesné a co to ovlivní?

2. září 2021 18:29

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Záhadné testování. I tak se mluví o situaci na základní škole v Rokycanech. Prvního září tam totiž antigenní testy odhalily 24 pozitivních žáků. Tedy naprostý opak oproti zbytku republiky, kde ředitelé hlásí minimum nakažených. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Policie řeší záhadná zranění na západočeských nádražích. Napadení trpí ztrátou paměti

2. srpna 2021 07:46

Policisté vyšetřují hned dvě záhadná zranění na západočeských nádražích. V Rokycanech objevili zaměstnanci soukromé bezpečností agentury zraněného Ukrajince. Měl silně poraněný konečník a bez pomoci by pravděpodobně vykrvácel. Jak ke zranění přišel, si ale nevybavuje. V Plzni zase kolemjdoucí našli bezvládnou důchodkyni s rozbitou hlavou. Na to, co se jí stalo, si ale také přesně nevzpomíná.