reklama

Tři tisíce pavích per a strop s noční oblohou. Rolls-Royce představil svůj nový model

Rolls-Royce Phantom Iridescent Opulence má karoserii v barvě pavího peří. Uvnitř najdete opravdová pírka.
Zdroj: Rolls-Royce

Zakázkové oddělení britské automobilky zaměřené na extra luxusní vozy představilo speciální model. Jmenuje se Rolls-Royce Phantom Iridescent Opulence, v překladu „měňavá opulence“. Interiér vozu zdobí tři tisíce pavích per i strop s noční oblohou.

reklama

Britská automobilka Rolls-Royce staví luxusní limuzíny, kupé i SUV pro nejbohatší klientelu. To mimo jiné znamená, že její zakázkové oddělení, kde vznikají speciální úpravy aut na přání jejich budoucích majitelů, odbavuje jednu zakázku za druhou. Když už totiž zákazníci utratí třeba 12 milionů korun za nové auto, chtějí, aby žádné podobné na silnici jen tak nepotkali.

Ty nejzdařilejší proměny pak zakázkové oddělení Rolls-Royce zveřejňuje. Je to i případ modelu Phantom, který vznikl v nápadném provedení Iridescent Opulence, což v překladu znamená Měňavá opulence. Karoserie v kombinaci tmavého tyrkysového laku na pontonu vozu a stříbrné střechy doplněná o ručně malovanou linku s detailem ptačích pírek už naznačuje ústřední motiv tohoto vozu.

/ fotografií

Ptačí pera od bio farmáře

Ten se naplno rozvine uvnitř, konkrétně na palubní desce, které Rolls-Royce u modelu Phantom říká galerie. Před spolujezdcem je totiž místo, na které si mohou majitelé nechat instalovat libovolné umělecké dílo. Tím jsou v případě modelu Iridescent Opulence paví pírka.

Hvězdná obloha zdobí i strop vozu. Můžete si pustit padající hvězdu.
Hvězdná obloha zdobí i strop vozu. Můžete si pustit padající hvězdu.
Zdroj: Rolls-Royce

Jsou jich rovné tři tisíce. Designéři je pečlivě vybrali a umístili na podklad vytištěný na 3D tiskárně tak, aby vyzdvihli jejich tvar. Obklopují ručičkové hodiny a i vzhledem ke jménu modelu se dá předpokládat, že budou vytvářet různobarevnou atmosféru na palubě. Automobilka se dušuje, že pírka pochází z ekologicky chovaných zvířat.

Rolls-Royce samozřejmě doplnil novou výzdobu řadou dalších luxusních prvků. Špičková kůže je na sedadlech i ve výplni dveří. Strop zase zdobí noční obloha simulovaná optickými vlákny včetně padajících hvězd. Zákazník si může přitom vybrat, zda hvězdy například nebudou odpovídat noci, kdy se narodil nebo požádal svou ženu o ruku. Nápadům se meze nekladou, Rolls-Royce za patřičný finanční obnos zvládne prakticky vše. Cenu ale jako obvykle zná pouze zástupce automobilky a sám zákazník.

K tématu

Tagy: Rolls-Royce Velká Británie peříčko auto novinka luxus lifestyle luxusní automobily Rolls-Royce Phantom Iridescent Opulence
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

„Satanští vojáci“ míří na misi do země kanibalů. Mají zklidnit indonéské separatisty
Protest proti absurditě. Švédští fanoušci nemohou na stadion, fandili v obchodním domě
Komentátoři: Hamáčkovi nemůže věřit nikdo, jeho příběh o kamufláži je úplný nesmysl
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama