reklama

Rolls-Royce představil svůj kouzelný šuplík. Na cestu si lze vzít třeba celý bar

/ fotografií

Inženýři z Goodwoodu vymysleli zajímavé využití velkého zavazadlového prostoru luxusního SUV Rolls-Royce Cullinan. Pod jeho podlahu schovali elektricky výsuvný šuplík, do kterého lze na přání vyrobit pořadače a uložit tak do něj spoustu zajímavé výbavy.

reklama

Rolls-Royce Cullinan je s délkou 5,34 metru aktuálně nejdelším SUV, které si může český zákazník pořídit. Majestátu, luxusu a širokým možnostem individualizace odpovídá i extra vysoká cena, která začíná zhruba na osmi a čtvrt milionech korun. Boháči jsou ale vybíravými řidiči, a tak automobilka čas od času vymyslí nějakou specialitu, na kterou by je mohla lákat. Poslední novinkou je kouzelný šuplík do kufru.

Elektricky vysunutelná přihrádka se schová pod podlahu, a výrazně tak nezmenší kapacitu zavazadlového prostoru. Dovnitř pak lze schovat až 48 litrů čehokoliv. Záleží jen na přání zákazníka. Rolls-Royce říká, že už testoval například výbavu pro rybáře, horolezce, snowboardisty, fotografy, lyžaře nebo střelce.

Protřepat, nemíchat

Aby Goodwood podpořil fantazii zájemců, zveřejnil i několik vlastních nápadů. Jedním z nich je kompletní bar nazvaný Hosting Service. V šuplíku se skrývá sada osmi skleniček a pomůcek pro přípravu nejrůznějších míchaných nápojů. Nechybí ani luxusní dřevěná prkénka. Dalším řešením je šuplík pro polní home office, který pojme notebook, tablet, dron a další potřebné věci.

Rolls-Royce Cullinan  elektrický šuplík s barem a dalšími pořadači.
Rolls-Royce Cullinan elektrický šuplík s barem a dalšími pořadači.
Zdroj: Rolls-Royce

Výhodou elektrického šuplíku je fakt, že majitel vozu není omezen pouze na jeden. Od automobilky si je možné objednat více pořadačů a ty pak podle potřeby měnit. Ono by ani nedávalo smysl jezdit neustále s barem v kufru. Samozřejmostí je možnost individualizace materiálů a barevného zpracování, které může odpovídat lakům použitým na voze.

Rolls-Royce Cullinan se už delší dobu prodává se speciální výklopnou výbavou do kufru. Jde o dvě sedátka nazvaná Viewing Suite. Stačí je elektricky vysunout, vyklopit opěrky a sledovat například zápas v koňském pólu, chrtí závody nebo se jen dívat na západ slunce. Tento doplněk stojí zhruba 200 tisíc korun. Dá se tedy předpokládat, že elektrický šuplík vyjde na podobné peníze.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Do obchodu bez respirátoru. Odborníci řekli, kdy a pro koho přestanou platit opatření

Do obchodu bez respirátoru. Odborníci řekli, kdy a pro koho přestanou platit opatření

Američané, kteří dostali dvě dávky vakcíny proti koronaviru, už nemusí nosit roušky ani dodržovat rozestupy, rozhodlo ve čtvrtek Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Půjde Česko ve šlépějích USA? Odborníci jsou pro. Epidemiolog Petr Smejkal z Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES), která radí ministerstvu zdravotnictví, CNN Prima NEWS řekl, kdy by se takové výhody mohly zavést.

Ve vztah Bohuše s Lucií jsem nevěřila. Říkala jsem jí, že se zbláznila, přiznala Sommerová
PŘEHLEDNĚ: Co budete potřebovat, abyste v létě mohli cestovat. Kdy bude covid pas?
V pokoji hotelu nainstaloval kameru a sledoval ženu. Zaměstnanci hrozí dva roky vězení
reklama
reklama
Bartoš: Názory na migraci a Evropskou unii už jsem změnil. Byla to mladická rebelie

Rozhovor

Domácí zpravodajství

Cestování do okolních zemí bude očkovaným umožněno už v sobotu, potvrdil Kulhánek
Recept na covid: Česko mělo celoplošně testovat dřív, Dánsko díky tomu nemoc zkrotilo
Benešová šla za hranu, zní z opozice po konci Zemana. Vystrčil mluví o ohrožení svobody
Další články
reklama
reklama