reklama

Rolls-Royce představil svůj kouzelný šuplík. Na cestu si lze vzít třeba celý bar

Inženýři z Goodwoodu vymysleli zajímavé využití velkého zavazadlového prostoru luxusního SUV Rolls-Royce Cullinan. Pod jeho podlahu schovali elektricky výsuvný šuplík, do kterého lze na přání vyrobit pořadače a uložit tak do něj spoustu zajímavé výbavy.

reklama

Rolls-Royce Cullinan je s délkou 5,34 metru aktuálně nejdelším SUV, které si může český zákazník pořídit. Majestátu, luxusu a širokým možnostem individualizace odpovídá i extra vysoká cena, která začíná zhruba na osmi a čtvrt milionech korun. Boháči jsou ale vybíravými řidiči, a tak automobilka čas od času vymyslí nějakou specialitu, na kterou by je mohla lákat. Poslední novinkou je kouzelný šuplík do kufru.

Elektricky vysunutelná přihrádka se schová pod podlahu, a výrazně tak nezmenší kapacitu zavazadlového prostoru. Dovnitř pak lze schovat až 48 litrů čehokoliv. Záleží jen na přání zákazníka. Rolls-Royce říká, že už testoval například výbavu pro rybáře, horolezce, snowboardisty, fotografy, lyžaře nebo střelce.

Protřepat, nemíchat

Aby Goodwood podpořil fantazii zájemců, zveřejnil i několik vlastních nápadů. Jedním z nich je kompletní bar nazvaný Hosting Service. V šuplíku se skrývá sada osmi skleniček a pomůcek pro přípravu nejrůznějších míchaných nápojů. Nechybí ani luxusní dřevěná prkénka. Dalším řešením je šuplík pro polní home office, který pojme notebook, tablet, dron a další potřebné věci.

Výhodou elektrického šuplíku je fakt, že majitel vozu není omezen pouze na jeden. Od automobilky si je možné objednat více pořadačů a ty pak podle potřeby měnit. Ono by ani nedávalo smysl jezdit neustále s barem v kufru. Samozřejmostí je možnost individualizace materiálů a barevného zpracování, které může odpovídat lakům použitým na voze.

Rolls-Royce Cullinan se už delší dobu prodává se speciální výklopnou výbavou do kufru. Jde o dvě sedátka nazvaná Viewing Suite. Stačí je elektricky vysunout, vyklopit opěrky a sledovat například zápas v koňském pólu, chrtí závody nebo se jen dívat na západ slunce. Tento doplněk stojí zhruba 200 tisíc korun. Dá se tedy předpokládat, že elektrický šuplík vyjde na podobné peníze.

Tagy:

Hlavní zprávy

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů
Počasí

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů

Na severovýchodě České republiky a ve Frýdlantském výběžku bude v sobotu foukat silný vítr, který v nárazech přesáhne rychlost přes 65 kilometrů v hodině. Na opačné straně republiky, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se při mrznoucím dešti bude do nedělního rána místy tvořit ledovka. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate, kteří jsou známí pro svou spolupráci s antivaxerskou komunitou, podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Nedostatek lékařů. Lze je nahradit ambulantními specialisty?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Nedostatek lékařů. Lze je nahradit ambulantními specialisty?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Praha dopisem požádala ambulantní specialisty, aby pomohli v nemocnicích. Primátor Zdeněk Hřib se odvolává na ředitele pražských fakultních nemocnic a tvrdí, že na konci prosince bude chybět 150 lékařů a 150 sester. Myslí si šéf specialistů, že je možno lékaře nahradit? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

Záhadná smrt mladé fotbalistky: V Praze se jí udělalo špatně, zemřela v nemocnici

Devětadvacetiletá Daire Ni Heidhinová z irského Dundalku si užívala dovolenou v Praze se svým přítelem. Mladé učitelce ze školky se však během výletu udělalo nevolno, a tak musela být odvezena do nemocnice, kde minulou sobotu zemřela. Přátelé zesnulé ženy založili sbírku, která má pomoci přepravit její tělo zpět do rodné země. Dosud se vybralo přes 20 tisíc liber.

Hrozí nám britská cesta vývoje epidemie? Pro české zdravotnictví by byla zničující

Stále častěji zaznívají hlasy odborníků, že by se aktuální vlna epidemie mohla začít v nejbližší době lámat. Experti však zároveň varují, že to nemusí znamenat řešení problémů, které aktuálně padají především na bedra českých zdravotníků. Přestože by se vlna mohla přehoupnout přes svůj vrchol, může nás potkat období stagnace na vysokých číslech, jako lze pozorovat například ve Velké Británii. Znamenalo by to ale nesnesitelnou zátěž pro české zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

Válek se pustil do Vojtěcha a spol. kvůli povinnému očkování: Neposílají mi, co připravují

První kroky nové vlády směrem k epidemii covidu budou podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vycházet z aktuální situace v nemocnicích. Někteří odborníci očekávají dosažení nebo i překročení maximálních počtů hospitalizovaných z letošního jara. Válek chce také co nejdříve naočkovat lidi posilující dávkou a také děti. Zároveň zkritizoval současného šéfa resortu Adama Vojtěch (za ANO) za nedostatečnou komunikaci.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

reklama