reklama

Ruské kolo v Podolí pobuřuje Pražany. Nejde o iniciativu městské části, říká mluvčí

Ruské kolo, desítky metrů vysoká atrakce, stojí nově v pražské čtvrti Podolí.
Zdroj: Twitter.com

Ruské kolo, desítky metrů vysoká atrakce, vyrůstá v pražské čtvrti Podolí nedaleko Žlutých lázní a botelu Racek. K překvapení tamních obyvatel. Tiskový mluvčí Městské části Praha 4 Jiří Bigas odmítl informace, že by šlo o aktivitu městské části. Kolo stojí na soukromém pozemku.

reklama

Podle fotografií, které na sociální sítě umisťují lidé žijící v pražském Podolí, je ruské kolo před dokončením. Místním stavba ve většině příspěvků vadí. Na některé reagovala Petra Havlová na facebookovém profilu Podolí a okolí: „Vidím z balkonu to samé. Už teď jsem naštvaná. Jak já tohle nesnáším a mám k tomu opravdu důvod!“

Nestačí Žluté lázně, ještě ruské kolo! Těší se ti, kdo tu nebydlí.

Dagmar Tichá na Facebooku uvedla: „A já si říkala, co je to za šílené monstrum. Který blb tohle mohl povolit...“ Mezi diskutujícími se objevila také Dana Baránková, která napsala: „Souhlasím. Máme to přímo proti oknům! Nestačí Žluté lázně, ještě ruské kolo!!!!!!“ A později ještě doplnila: „Těší se ti, kdo tu nebydlí.“ Zřejmě v reakci na Petra Maška: „Tak z těch příspěvků čiší naprostá nenávist proti všemu. Mně to kolo teda nevadí, parkoviště se v podstatě nepoužívalo.“

Soukromý investor plánoval v roce 2017 postavit šedesát metrů vysoké ruské kolo na druhé straně Vltavy - na Smíchově. Kvůli negativnímu vyjádření pražských památkářů se projekt neuskutečnil. O aktuálním záměru údajně památkáři nebyli informováni.

Nyní kolo skutečně „vyrostlo“ v Podolí. Tiskový mluvčí Městské části Praha 4 Jiří Bigas ale popřel spekulace o tom, že by Praha 4 měla se stavbou něco společného. „V žádném případě se nejedná o iniciativu Městské části Prahy 4. Jde o projekt na soukromém pozemku. S tím Městská část nemá nic společného a nemá zde žádnou působnost,“ tvrdí Bigas. Zatím není jasné, kdo za stavbou kola v Podolí stojí, a ani to, jestli jde o jednorázovou letní atrakci, nebo dlouhodobou záležitost.

Pohled na ruské kolo přes Vltavu ze smíchovské strany.
Pohled na ruské kolo přes Vltavu ze smíchovské strany.
Zdroj: Twitter.com

Stavbu ruského kola umožnili majitelé botelu, kteří parkoviště pronajali firmě Lunapark Dykovský. „Je to na našem pozemku, který jsme pronajali. Mají veškerá povolení i technické revize, více vám k tomu nemohu říci, musíte se obrátit na ně,“ uvedl pro iDnes.cz obchodní zástupce botelu Racek Karel Krejčí.

Pětatřicet metrů vysoké kolo bude stát na parkovišti do srpna společně s autodromem. A jejich provoz začne v sobotu.

„Dávali jsme ohlášení o dočasné stavbě na stavební úřad Prahy 4 o tom, jak dlouho to zde bude stát a jaké práce zde budou probíhat. Lunaparky to běžně dělat nemusí, ale v případě ruského kola to raději děláme. Protože je to na soukromém pozemku, tak více k tomu dělat nepotřebujeme,“ řekla Anna Dykovská z lunaparku Dykovský.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

EURO 2021

Pozor na české trýznitele, varují nizozemská média. Upozorňují také na slabinu Čechů

Pozor na české trýznitele, varují nizozemská média. Upozorňují také na slabinu Čechů

S rozporuplnými pocity komentují nizozemská média fakt, že Česko bude soupeřem „Oranjes“ v osmifinále fotbalového mistrovství Evropy. Úlevu nad tím, že se Nizozemci o vlásek vyhnuli úřadujícím šampionům z Portugalska, střídá varování před nepříjemnými Čechy. Média připomínají, že český tým dokázal v nedávné době Nizozemce v důležitých zápasech několikrát porazit, a k opatrnosti nabádá i reprezentační kouč Frank de Boer.

Volby 2021

Překvapivý průzkum CVVM: Babiš by ve volbách porazil Piráty i ODS a spol.

Překvapivý průzkum CVVM: Babiš by ve volbách porazil Piráty i ODS a spol.

Volby by nyní vyhrálo hnutí ANO s 24,5 procenta hlasů. Piráti a STAN by měli 22,5 procenta, koalice Spolu zase 19,5 procenta. Do Sněmovny by podle CVVM dostaly také SPD, KSČM a ČSSD. Veškeré průzkumy z předchozích týdnů přitom favorizovaly koalici Pirátů a STAN. Jednotlivé průzkumy používají různé metodiky, proto je nelze navzájem příliš srovnávat. Vedení hnutí ANO přesto působí jako překvapení.

O2 na Slovensku dočasně zablokovalo oblíbený portál Twitch. Kvůli jedinému uživateli
Babiš před summitem EU: S Ruskem jsme na bodě mrazu, od Orbána chci vysvětlení
Nebe, mrak 9. Dojatý pošťák našel dívku, která napsala dopis zesnulému otci
reklama
reklama
Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Další články
reklama
reklama