CNN Prima News lázně

lázně

Výpis příspěvků ke štítku „lázně“

PRIMA ČESKO kvíz: Lomeček, Zoopark v Chomutově i Retro lázně v Třebíči

27. června 2022 17:29

Poslední díl Prima Česka ukázal další zajímavá místa naší vlasti. Potopili jsme se pod hladinu Lomečku na Domažlicku a připomněli jsme si tradiční plavení dřeva Schwarzenberským kanálem. Poslechli jsme si Smetanovu Litomyšl, pokochali jsme se návštěvou chomutovského Zooparku a také ondřejovské hvězdárny, kde mají jeden z největších dalekohledů. A prošli jsme si Retro plovárnu v Třebíči, která připomíná staré časy.

Dva předčasné konce, ochranka a ledová lázeň. Afrika řeší skandál na fotbalovém šampionátu

12. ledna 2022 21:06

Zatímco v Evropě se pravidelně hraje fotbalové Euro, v Africe mají svůj Pohár národů. Ten aktuálně pořádá Kamerun, a i když je turnaj teprve na svém začátku, už se řeší skandál. V zápase skupiny F, kdy si Mali po brance z penalty poradilo 1:0 s Tuniskem, se stal ústřední postavou hlavní sudí Janny Sikawze. Utkání totiž hned dvakrát předčasně ukončil. Hřiště pak musel opustit v doprovodu ochranky. A ani to nebylo všechno.

Lázně v Rajeckých Teplicích léčí bolesti zad i postcovidový syndrom. Jak je hodnotí pacient?

12. prosince 2021 13:53

Náhlá mozková mrtvice znecitlivěla Karlovi Adamíkovi nohu. Díky rehabilitačním návštěvám lázní Spa Aphrodite v Rajeckých Teplicích se dal ale brzy postupně dohromady. Cit se mu vrátil do končetin mimo jiné i díky unikátnímu složení tamější minerální vody, která má blahodárný efekt, vysvětlila lázeňská lékařka Martina Kačiaková. Dodala, že se lázně v Rajeckých Teplicích nově zaměřily i na léčbu postcovidového syndromu.

Zažeňte podzimní chmury svíčkou ze včelího vosku a citrusů

26. září 2021 15:00

Svíčky se hodí pro mnoho příležitostí. Navodíte jimi příjemnou romantickou atmosféru, pozvednete jakoukoli dekoraci na vyšší úroveň a dokonce se hodí i ke každodennímu stolování. Hořící plamínek může příjemně uklidnit a navodit podobné pocity jako hořící oheň v krbu. Při slavnostních příležitostech by také neměla chybět na stole zapálená svíčka. A svíčka vyrobená z citrusů a včelího vosku vám navíc krásně provoní celý prostor.

Zvláštní dozvuky covidu. Za měsíc jsem zešedivěl, přiznal lékař a popsal další problémy

11. srpna 2021 23:36

Obrovská únava, kašel, bolest svalů, deprese či vypadávání vlasů. To vše mohou být projevy postcovidového syndromu, kterým trpí čím dál více Čechů. Jak s ním ale bojovat, není úplně jasné. Shodli se na tom hosté pořadu 360° na CNN Prima NEWS, praktický lékař Rodion Schwarz, který nemoc prodělal a syndromem sám trpěl, i viceprezident Svazu léčebných lázní Martin Plachý.

Seznam UNESCO se rozšíří o jedenáct lázeňských měst. Tři z nich jsou v Česku

24. července 2021 14:49

Jedenáct lázeňských měst Evropy, mezi nimiž jsou i Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně, získalo titul světového dědictví UNESCO. Rozhodl o tom mezivládní Výbor světového dědictví na svém 44. zasedání ve městě Fu-čou v Číně. Uvedlo to české ministerstvo kultury. Kvůli celosvětové pandemii se jednání od 16. do 31. července koná on-line.