reklama
CNN Prima News lázně

lázně

Výpis příspěvků ke štítku „lázně“

Zvláštní dozvuky covidu. Za měsíc jsem zešedivěl, přiznal lékař a popsal další problémy

11. srpna 2021 23:36

Obrovská únava, kašel, bolest svalů, deprese či vypadávání vlasů. To vše mohou být projevy postcovidového syndromu, kterým trpí čím dál více Čechů. Jak s ním ale bojovat, není úplně jasné. Shodli se na tom hosté pořadu 360° na CNN Prima NEWS, praktický lékař Rodion Schwarz, který nemoc prodělal a syndromem sám trpěl, i viceprezident Svazu léčebných lázní Martin Plachý.

Seznam UNESCO se rozšíří o jedenáct lázeňských měst. Tři z nich jsou v Česku

24. července 2021 14:49

Jedenáct lázeňských měst Evropy, mezi nimiž jsou i Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně, získalo titul světového dědictví UNESCO. Rozhodl o tom mezivládní Výbor světového dědictví na svém 44. zasedání ve městě Fu-čou v Číně. Uvedlo to české ministerstvo kultury. Kvůli celosvětové pandemii se jednání od 16. do 31. července koná on-line.

Soutěžte se Showtimem o pobyt pro dva ve Spa Aphrodite Rajecké Teplice

24. června 2021 19:55

Showtime společně se sponzorem mají pro vás připravené dvě noci pro dvě osoby ve Spa Aphrodite Rajecké Teplice na Slovensku. Součástí balíčku jsou kromě ubytování s polopenzí v Aphrodite Palace také volné vstupy do termálních bazénů, fitness nebo saunového světa Natural Spa včetně saunových rituálů. To vše v hodnotě více než 600 euro. Co proto udělat? Odpovězte správně na soutěžní otázku a pak už stačí počkat a mít trochu toho štěstíčka.

V Praze má vzniknout obrovský lázeňský komplex. Podívejte se, jak bude vypadat

6. června 2021 17:03

U Hostivařské přehrady na Praze 11 by mohl v příštích letech vzniknout obrovský lázeňský komplex. Lázně Bohdaneč plánují na území 27 hektarů vybudovat zařízení, které má být zaměřeno na rehabilitaci pohybového ústrojí. Celý projekt by měl být spojený s celkovou revitalizací území a vznikem sportovních areálů či nové rozhledny. Velká oblast u oblíbené Hostivařské přehrady by proto měla projít výraznou proměnou. Kritici se ale obávají nepřiměřeného zatížení komunikací na pražském Jižním Městě.

Lázně po prodělaném covidu? Na hrazený pobyt dosáhne zatím jen málokdo

17. května 2021 05:39

Onemocněli jste covidem a máte následky i týdny po uzdravení? V podobné situace se ocitlo mnoho lidí, ale jen někteří mají nárok na léčebný pobyt v lázních hrazený pojišťovnou. Svaz léčebných lázní nyní usiluje o to, aby jej mohli absolvovat všichni, kteří prodělali těžší průběh onemocnění COVID-19, upozorňuje jeho prezident Eduarda Bláha.

Voucher místo zájezdu? Když cestovka zkrachuje, peníze dostanete, ujišťuje Dostálová

18. března 2021 10:49

Cestovní ruch je segmentem, který pandemie postihla nejvíce, a tím pádem musí být maximálně podpořen. Pomoci by měly masivní propagační kampaně, řekla v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO). Ta uvedla, že se připravují i akce, které by měly Čechy opět přesvědčit k podpoře tuzemského turismu.

Zapomeňte na tělocvičny. Pacienti s covidem by se podle Blatného měli léčit jinde

22. února 2021 12:19

Nemocnice v Česku se dostávají na svá kapacitní dna a ministr zdravotnictví Jan Blatný řeší, kam jinam v případě potřeby pacienty umístit. Po nevyužité polní nemocnici v pražských Letňanech se měli ti s lehčím průběhem nemoci COVID-19 umisťovat do tělocvičen. Přitom Česko v čele se silně postiženým Karlovarským krajem disponuje širokou sítí lázní. Ty jsou teď navíc obsazeny minimálně.

Ruské Karlovy Vary: Kvůli železné oponě Rusové hledají místní alternativy

17. září 2020 07:20

Česká lázeňská města si zoufají, že jim kvůli koronaviru chybí zahraniční návštěvníci. Tradiční ruská klientela by ráda do Karlových Varů, za vděk ale musí vzít lázněmi v Rusku. Jak se dá spojit odpočinek v „ruských Karlových Varech“ s výstupem na více než 5 600 metrů vysoký Elbrus, si vyzkoušel spolupracovník CNN Prima NEWS Jiří Just.

Ministryně Dostálová: Jsme poučeni z krizového vývoje a lázeňské vouchery prodloužíme

23. července 2020 10:29

Zatímco lázně praskají i díky státním poukázkám ve švech, ubytovací zařízení zejména ve větších městech bojují o přežití. Příjemci vládní pomoci si stěžují, že programy provází chaos. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) s tím ale nesouhlasí a spouští pro hoteliéry program COVID ubytování. „Plošná uzavírání provozů nechystáme,“ ujistila ve čtvrtečním vydání pořadu K věci Marie Bastlové na televizní stanici CNN Prima NEWS.

reklama