reklama

Rutta český guláš, Černák segedín. Stanley Cup se dříve kromě talíře proměnil i v toaletu

Minulý týden dostal na jeden den do své moci cennou kopii hokejového grálu Stanley Cup člen mistrovského kádru Tampy Bay Lightning Jan Rutta. V pražském restauračním zařízení do něj načepoval pivo, pak z něj snědl guláš s knedlíkem. Leckoho toto pohoršilo, ale nešlo o žádný rebelský a nevídaný čin. Jen o pár dní dříve si z něj jiný šampion NHL Erik Černák vychutnal segedín a celkově v minulosti slavný pohár posloužil jako luxusní miska nebo talíř na mnoho pokrmů.

reklama

„Totální dehonestace Stanley Cupu. Hnus,“ psal například jeden z pohoršených hokejových fanoušků, když zahlédl fotografie, na kterých obránce Jan Rutta namáčí knedlíky do guláše – a to vše v bájné trofeji. Ještě chvíli předtím vypláchl dutý prostor stříbrného poháru plzeňskou dvanáctkou.

Všichni hráči z vítězného kádru NHL dostanou možnost slavit jeden den s pohárem ve své domovině. Jelikož vedení soutěže po předchozích zkušenostech počítá s tím, že Stanley Cup může přijít k újmě, od roku 1993 neposílá na cestu kolem světa originál, ale takřka identickou kopii. I proto není vychutnání si oblíbeného pokrmu ze slavného artefaktu takový problém. Lidé, kteří kritizovali Ruttu, by se divili, co všechno už gigantický pohár zažil.

Není třeba se vracet po časové ose daleko do minulosti. Rutta převzal Stanley Cup od útočníka Tampy Ondřeje Paláta, který s trofejí slavil poté, co si ji v Košicích užil slovenský člen kádru šampionů Erik Černák. Před předávkou se musel pohár pečlivě umýt, protože Černák z něj pojídal segedínský guláš. A například kanadský parťák z Lightning Cedric Paquette ještě předtím z poháru spořádal krevetový pokrm.

Cereálie, křidýlka i krmivo pro psy

Když v roce 2018 ovládl NHL Washington Capitals, možnost strávit den se Stanley Cupem dostal i tvrďák Tom Wilson. Do miskovité části trofeje nasypal cereálie, zalil je mlékem a užil si netradiční snídani.

V sezoně 2013/2014 vybojovali 15,5 kilogramu těžký pohár hokejisté LA Kings. Když přišla řada na bývalého hráče losangeleského týmu a tehdejšího člena vedení Luca Robitailleho, uspořádal na zahradě party, při které do nádoby umístil masové koule. Útočník šampionů Tyler Toffoli má zřejmě radši sladké, proto o pár dní dříve využil jedinečnou příležitost a netradiční formou dopřál známým kopec zmrzliny.

O rok později juchal se Stanley Cupem už potřetí v kariéře Marián Hossa, hráč Chicaga Blackhawks. Při návštěvě domovského Trenčína jeho mistrovský gastronomický zážitek tvořily pirohy. Hossa byl i u triumfu v roce 2010. Tehdy předvedl největší kreativitu spoluhráč a kanonýr Patrick Kane, jenž do kopie hokejového grálu naházel buffalo křidýlka a zalil je omáčkou z modrého sýra.

Jídelníček všech pokrmů, které se objevily ve Stanley Cupu, je velmi obsáhlý. Ne na všem byste si ale pochutnali. Tampa Bay získala svůj první pohár v roce 2004. Z tohoto velkého úspěchu mohli mít radost i psi obránce Nolana Pratta. Páníček jim dopřál sváteční hostinu a umístil krmivo do vrchní části poháru.

Ještě méně lahodná věc se ve Stanley Cupu objevila v roce 1998, kdy NHL vládl Detroit Red Wings. Kris Draper chtěl rozveselit svoji malou dcerku, a tak ji posadil na pohár. Roztomilost se vytratila ve chvíli, kdy se trofej nešťastně proměnila v toaletu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Je načase zrušit opatření proti covidu. Následujme Británii, vyzývají někteří experti

Jen za pátek přibylo v Česku téměř 30 tisíc nakažených koronavirem. Počty hospitalizovaných ale zatím nijak zvlášť nerostou. Není pochyb, že tento trend způsobuje nová varianta omikron, která je sice mnohonásobně nakažlivější než předešlé mutace, ale také výrazně méně patogenní. Někteří odborníci dokonce vyzývají vládu, aby zrušila veškerá opatření, podobně jako to udělala Velká Británie.

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci

Západ se stále více obává, že dojde k ruské invazi na Ukrajinu. Americká ambasáda v Kyjevě chce ze země dostat všechny postradatelné diplomatické pracovníky i s jejich rodinami. Španělsko už vyslalo své válečné lodě, které se mají připojit k loďstvu NATO ve Středozemním a Černém moři. Mnoho dalších evropských zemí se snaží na území Ukrajiny dostat vojenskou techniku. V tom jim ale často brání Německo, jehož přístup k Ukrajině by se dal považovat za velmi chladný.

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.

Zápasníka Procházku čeká životní zápas. V UFC se utká o titul s Teixeirou

Elitní český MMA bojovník Jiří Procházka zná termín svého životního zápasu. 7. května ho čeká titulový souboj proti úřadujícímu UFC šampionovi v polotěžké váze. Tím je v současnosti Brazilec Glover Teixeira. Dějiště akce UFC 274 ještě promotér oficiálně neoznámil, galavečer by se ale měl uskutečnit v Riu de Janeiru. Teixeira by tak měl obhajovat titul v domácím prostředí.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama