reklama
CNN Prima News rybaření

rybaření

Výpis příspěvků ke štítku „rybaření“

Bez turistů je to špatné. Potřebujeme jejich peníze, přiznává podnikatel z Turecka

Bez turistů se nemáme lépe, chybí nám, říká CNN Prima NEWS 29letý podnikatel Abdul, když rybaří na břehu moře u centra tureckého města Side. Za časů před pandemií bývala promenáda plná turistů. Zároveň Abdul přiznává, že si užívá, že v celém zálivu rybaří jen on s kamarádem a moc dalších lidí se okolo břehu nepotuluje. Přesto se celá země na turisty těší, potřebuje totiž jejich peníze.

V Bečvě uhynuly tuny ryb. Nevstupujte do řeky, radí lidem v Přerově, voda je otrávená

Kvůli neznámé látce, která se v neděli dostala do řeky Bečvy na rozhraní Zlínského a Olomouckého kraje, uhynuly tuny ryb. Hasiči v pondělí zasahovali u Ústí a u Lipníku nad Bečvou, podle mluvčí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) Radky Nastoupilové se znečištěná voda nyní blíží k Přerovu. Přerovská radnice vydala doporučení, aby lidé nevstupovali do Bečvy a před vstupem chránili i své psy. Příčina znečištění zatím není známa, řekla v pondělí Nastoupilová. Podle inspekce jde o ojedinělou havárii s tak masivním úhynem ryb.

Mlátil s rybou o zem, líčí svědek. Boj o přežití živočichů v řeporyjském lomu pokračuje

Incident s uhynulými obojživelníky a rybami z řeporyjského lomu ještě není vyřešen a policie už se zabývá dalším. Zatímco začátkem května uhynuly stovky živočichů během odčerpávání důlní vody ze zatopeného lomu u Dalejského potoka, tentokrát mělo na místě rybařit několik dospělých s dětmi. Podle očitého svědka skončila část ryb v igelitovém pytli bez vody či umrtvení a část byla ubita o kameny.

reklama