CNN Prima News San Francisco

San Francisco

Výpis příspěvků ke štítku „San Francisco“

Unikátní způsob boje proti změnám klimatu. Vědci zkouší měnit mraky, aktivistům se to nelíbí

Tým vědců z Washingtonské univerzity poprvé v USA ve venkovních podmínkách otestoval technologii, která by mohla s postupem klimatických změn pomáhat s ochlazováním planety. Koncept je označovaný jako cloud brightening (zvyšování lesku mraků) a vychází ze snahy odrážet sluneční světlo v atmosféře. O pokroku ve výzkumu napsal deník The New York Times (NYT).

Další průšvih Boeingu: Letadlo přistálo bez části vnějšího pláště, inspektoři ho nemůžou najít

Letadlo typu Boeing 737-800 v pátek přistálo na letišti v americkém Oregonu bez části svého vnějšího pláště. Je možné, že o panel na spodní části trupu poblíž místa, kde se vysouvá podvozek, přišlo za letu. O případu informují agentury AP a Reuters. Záležitostí se bude zabývat americký Federální úřad pro letectví (FAA). Stroje americké společnosti Boeing se v poslední době s problémy potýkají opakovaně.

Buď loajální, díky mně sis vydělala. Trump tlačí na popovou hvězdu Taylor Swiftovou

Že může umění značně ovlivňovat veřejné dění, je dobře známo. Příkladem budiž americká popová hvězda Taylor Swiftová. Oči Američanů se k ní dnes upírají v souvislosti s prezidentskými volbami. Exprezident Donald Trump právě na ni tlačí, aby nepodpořila současnou hlavu státu Joea Bidena. Argumentuje tím, že si za jeho administrativy Swiftová přišla na značné peníze.