CNN Prima News sanitka

sanitka

Výpis příspěvků ke štítku „sanitka“

Jízda o život. Sanitka s miminem na dálnici měla defekt kola, zoufalé posádce pomohla policie

Doslova jízdu o život mají za sebou zlínští záchranáři. Ti urgentně převáželi miminko ze Zlína na operační sál do brněnské dětské nemocnice. Jenže jejich jízdu nečekaně překazil defekt kola. Zdravotníci zůstali s novorozencem bezmocně stát v odstavném pruhu dálnice D1 poblíž Vyškova. Okamžitě proto na tísňové lince požádali o pomoc policisty.

Svou raketu neuslyšíš, je to „ruská ruleta“. Kocáb popsal misi na Ukrajině, zamířil k frontě

Hudebník Michael Kocáb se na konci ledna vrátil z mise na Ukrajině, kam zamířil s konvojem potřebných sanitárních vozů. Na vlastní kůži zažil každodenní život tamních obyvatel, noční letecké poplachy či ostrou cestu na jednu z vojenských základen přímo na frontě. Šlo o bojové podmínky první třídy, jak sám pronesl. Mezi troskami domů ve městě Izjum mimo jiné nazpíval píseň Sebastián s ukrajinskou pianistkou.

Martínek je doma, léčba funguje, radují se vděční rodiče. Prozradili další postup

Dvouletý chlapec se vzácnou genetickou poruchou se po operaci v nemocnici ve francouzském Montpellier vrátil zpět do České republiky. Malého Martínka, na jehož léčbu pomocí genové terapie lidé darovali ve veřejné sbírce více než 150 milionů korun, převezla během nedělního odpoledne sanitka z pražského letiště Václava Havla do motolské nemocnice. Rodiče již dříve uvedli, že byl zákrok ve Francii úspěšný.

Řidič v Praze zablokoval sanitku, pak najel do kočárku. Průjezd záchranářů ztížili i chodci

V Zenklově ulici v Praze nebylo v pondělí daleko od neštěstí, když řidič osobního vozidla v zúžení pro tramvaje zablokoval protijedoucí sanitku. Následně se jí pokusil uvolnit cestu a vycouvat, ve stejný moment však na přechod za vozidlem vstoupila matka s dítětem v kočárku, do kterého auto najelo. Incident zřejmě vyvázl bez zranění, matka po uvolnění kočárku pokračovala v chůzi. Než mohl vůz záchranářům uhnout, na přechod začali proudit další chodci. Dramatické záběry z palubní kamery poslal redakci divák CNN Prima NEWS.

Zázrak na silnici. Muž těsně před pohřbem „ožil“, vzkřísil ho hluboký výmol

Silniční doprava a stav komunikací v Indii čelí dlouhodobé kritice veřejnosti. 80letý Daršan Singh Brar však po událostech z 11. ledna bude za otřesný stav cest patrně do konce života vděčný. V nemocnici ho lékaři prohlásili za mrtvého, a tak vnuk i s jeho „tělem“ zamířil sanitkou domů, kde se měl konat pohřeb. Před příjezdem vůz najel na jeden z výmolů a vše se změnilo. Vnuk si všiml, že Brar hýbe rukou, a proto zkontroloval puls – jeho dědeček byl naživu. V nejbližší nemocnici následně lékaři zázrak potvrdili.

Smrtelná nehoda auta a sanitky u Bruntálu: Řidička zemřela, tříleté dítě je ve vážném stavu

Šestatřicetiletá žena zemřela v pondělí odpoledne při nehodě na Bruntálsku. Její vůz pravděpodobně dostal na silnici smyk a narazil do protijedoucí sanitky. V osobním voze cestovalo se ženou tříleté dítě, které utrpělo vážná poranění. „Není ale v ohrožení života,“ uvedl mluvčí bruntálské policie René Černohorský. Silnice byla po nehodě zhruba tři hodiny neprůjezdná.

Izrael v Gaze zasáhl školu ve správě OSN. 12 lidí zemřelo, tvrdí Hamás

Nejméně 12 lidí v sobotu zemřelo v Pásmu Gazy poté, co izraelský útok zasáhl školu ve správě OSN, tvrdí Hamás. Izrael neuzavře příměří s Hamásem, dokud hnutí nepropustí rukojmí, řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Z Pásma Gazy v pátek odešly desítky lidí z Francie a Německa. Rozhořčení vyvolal úder u nemocnice v Gaze. Podle tamních úřadů Izrael zasáhl zdravotnický konvoj a sanitku s těžce raněnými. Ten se však hájí tím, že vůz používalo hnutí Hamás. Izraelské bombardování Pásma Gazy zabilo podle Hamásu 9 488 lidí včetně 3 900 dětí. Armáda USA létá nad Gazou s drony ve snaze najít rukojmí, oznámil Pentagon.

Patová situace nemocnic v Gaze: Evakuace by byla rozsudkem smrti, vpád Izraele je nespasí

Nemocnice v Gaze čelí nemožné „volbě“. Izrael 21 zdravotních zařízení vyzval k tomu, aby se evakuovala na jih města – do pomyslného bezpečí. Světová zdravotnická organizace (WHO) však přišla s jasným varováním: Přesun zhruba dvou tisíc vážně nemocných pacientů do jiných nemocnic, které už nyní nemají kapacitu, představuje rozsudek smrti. A varianta setrvat? Tragický náhled do možné budoucnosti přinesl úterní dopad rakety na nemocnici Al-Ahlí. V případě, že by se útoku zdravotní zařízení vyhnula, dožene je nedostatek pitné vody, léků a pracovních sil.