CNN Prima News Sardinie

Sardinie

Výpis příspěvků ke štítku „Sardinie“

Počasí kolabuje v celé Evropě. Česko nabízí Slovinsku jako pomoc technologii z 50. let

Počasí se zřejmě pomátlo po celé Evropě a živelní katastrofy teď komplikují životy všem jejím obyvatelům. V Portugalsku a na italské Sardinii řádí lesní požáry. Na Baltu zuří silné bouře. A Slovinsko se vypořádává se záplavami, které jeho premiér označil za největší přírodní pohromu v historii země. S pomocí přispěchala i Česká republika, která této malé zemi nabídla soupravy k výstavbě tří mobilních mostů, tedy konstrukci vyvinutou před přibližně 70 lety.

Pro fotku udělají cokoliv. Turisté ničí přírodní zázrak, ačkoliv jim hrozí 80tisícová pokuta

Unikátní růžovou pláž v Sardinii ohrožují v poslední době velké davy návštěvníků navzdory tomu, že za porušení zákazu vstupu jim hrozí tučná pokuta ve výši 500 až 3 500 eur (cca 12 až 83 tisíc korun). Nárůst souvisí s touhou pořídit si z této výjimečné lokality fotky na Instagram. Turisté si z možného postihu moc nedělají, připlouvají tajně na lodích a jako suvenýr si často odnášejí vzácně zabarvený písek. Místní samospráva proto slibuje větší důraz na dodržování zákona, informuje The Independent.

Kroupy do výše několika centimetrů, silnice jako řeky. Itálii drtí silné bouře s lijáky

V třetí nejoblíbenější dovolenkové destinaci Čechů panuje extrémní počasí. Itálii sužují bouře s mohutným krupobitím, v úterý večer zasáhly oblast Lago di Garda. Lijáky změnily ulice a silnice v rozvodněné řeky, kroupy vytvořily několikacentimetrovou souvislou vrstvu ledu a oblast vzápětí zasáhly bleskové záplavy, píše web Kronen Zeitun. Meteorologové varují, že podobné bouře s povodněmi hrozí v následujících hodinách po celé zemi.