CNN Prima News Sázava

Sázava

Výpis příspěvků ke štítku „Sázava“

GLOSA: Jak se ukrajinští uprchlíci spikli proti Pekarové Adamové a celé Sněmovně

7. prosince 2022 21:09

Sněmovna se rozhodla vypudit ukrajinské uprchlíky ze svého rekreačního zařízení. Její předsedkyně Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) tvrdí, že jde o bouři ve sklenici vody a premiér Petr Fiala (ODS) používá univerzální výmluvu: „špatná komunikace“. Nabízí se ještě hypotéza, že jde o dobře promyšlenou akci dezinformátorů. Ovšem pak do spiknutí proti Pekarové a spol. musejí být zapleteni i její vlastní lidé, hejtmani za koaliční strany a hlavně sami ukrajinští uprchlíci a učitelky jejich dětí.

Zemřel legendární český fotograf. Proslavily ho snímky zachycující absurditu i humor

7. prosince 2022 00:08

Ve věku 84 let zemřel v pondělí fotograf František Dostál, dokumentarista a reportér, který zachycoval absurditu všedního dne i neobyčejných setkání. O jeho úmrtí informovala jeho partnerka Alena Vykulilová. Dostálovým nejslavnějším souborem je kolekce Letní lidé, který vytvořil mezi roky 1968 až 1990 ve Zlenicích na řece Sázavě. Dokumentoval v něm přes dvě desítky let rekreaci obyčejných lidí na říční plovárně.

Sněmovna vystěhuje Ukrajince kvůli rekreaci poslanců. To nevysvětlím, rozčiluje se Kuba

6. prosince 2022 11:54
Aktualizováno

Sněmovna vystěhuje Ukrajince ze svého rekreačního zařízení v Harrachově, aby tam mohli relaxovat poslanci. Tohle nevysvětlím, rozčiluje se na Twitteru jihočeský hejtman a šéf Asociace krajů Martin Kuba (ODS). Reagoval tak na informace TV Nova, podle které se uprchlíci musí do konce roku přestěhovat do Lipnice nad Sázavou, kde pro ně ale nejsou pracovní příležitosti ani místo ve škole. Liberecký hejtman Martin Půta (SLK) se ale snaží najít řešení přímo v Harrachově.

Sněmovna ubytuje Ukrajince v luxusních střediscích pro poslance. Roky zely prázdnotou

12. března 2022 06:29

Do luxusních rekreačních zařízení Poslanecké sněmovny zamíří první ukrajinští uprchlíci. Celkem dolní komora uvolní zhruba 80 lůžek s možností stravování v zimním středisku v Harrachově a rekreačním areálu v Lipnici nad Sázavou. V minulosti tyto objekty využívali zákonodárci pro své výjezdy, semináře nebo tam trávili dovolenou s rodinami za dotovanou cenu. V posledních letech ale zely prázdnotou.

Vydejte se Posázavskou stezkou pěšky, vlakem nebo na kole

20. října 2021 17:00

Posázavská stezka vede romantickou krajinou v údolí řeky Sázavy. Trasa je určena pro pěší a zdatné cyklisty. Vydat se můžete po červeně značené turistické stezce nebo zelené. Terén je převážně rovinatý, občas ho střídá stoupání či klesání a také schody.