reklama

Schizofrenii jen předstíral. Soud znovu otevřel brutální vraždu mladíka ve Varnsdorfu

Krajský soud v Ústí nad Labem znovu otevřel ostře sledovaný případ brutální vraždy osmnáctiletého mladíka. Ubodat ho měl před třemi lety v parku ve Varnsdorfu Jiří N. Soud ho za to v minulosti poslal do léčebny. Nakonec ale vyšlo najevo, že duševní onemocnění pouze předstíral, a tak se teď soudní mašinérie rozjíždí nanovo.

reklama

Jiří N. si u soudu protiřečil. Tvrdil, že svého kamaráda napadnout nechtěl. Současně ale přiznal, že ho bodl nožem a nechal ho ležet v parku. „My jsme byli dobrý kamarádi, když to takhle řeknu. Chodili jsme spolu tancovat, chodili jsme spolu rapovat. To nebylo, že jsem mu chtěl ublížit, nebo ho chtěl nějak napadnout. Já jsem jenom chtěl, aby se probral,“ uvedl.

Případ se odehrál před třemi lety na Velikonoce. Tehdy jednadvacetiletý Jiří N. podle obžaloby bodl ve Varnsdorfu osmnáctiletého Dominika nožem s čepelí dlouhou 20 centimetrů do jater. Mladík na místě vykrvácel. „Na mě šel, udělal jakoby krok dva. V tu chvíli jsem prostě zazmatkoval a bodnul jsem ho,“ popsal obviněný u soudu.

Obviněnému hrozí až osmnáct let za mřížemi

Nůž potom podle obžaloby schoval doma a šel spát. Na brutální útok se brzo přišlo, znalecké posudky ale označily Jiřího N. za schizofrenika, který byl v době činu nepříčetný. Místo věznice tak nastoupil do léčebny. Lékaři ale zjistili, že svou schizofrenii pouze předstírá a soud tak případ znovu otevřel.

K tématu

Reportér CNN Prima NEWS Kristian Šujan mluvit i s otcem zavražděného mladíka. „Jsem rád, že to dopadlo konečně takhle, že se to dostalo před ten soud konečně. Ten člověk je nebezpečný. Nikdo se neomluvil, dodneška nikdo nic. Teď jsem měl infarkt, zase mi přišli na nějakou ucpanou tepnu, tak musím na výkon zítra. Cesta spravedlnosti mě absolutně zničila,“ upřesnil s tím, že jako adekvátní trest by považoval doživotí.

Rozsudek by mohl padnout ještě tento týden, soud vyslechne svědky a soudní znalce. Za brutální vraždu hrozí Jiřímu N. až osmnáct let ve vězení.

Další hlavní zprávy

EURO 2021

Pozor na české trýznitele, varují nizozemská média. Upozorňují také na slabinu Čechů

Pozor na české trýznitele, varují nizozemská média. Upozorňují také na slabinu Čechů

S rozporuplnými pocity komentují nizozemská média fakt, že Česko bude soupeřem „Oranjes“ v osmifinále fotbalového mistrovství Evropy. Úlevu nad tím, že se Nizozemci o vlásek vyhnuli úřadujícím šampionům z Portugalska, střídá varování před nepříjemnými Čechy. Média připomínají, že český tým dokázal v nedávné době Nizozemce v důležitých zápasech několikrát porazit, a k opatrnosti nabádá i reprezentační kouč Frank de Boer.

Volby 2021

Překvapivý průzkum CVVM: Babiš by ve volbách porazil Piráty i ODS a spol.

Překvapivý průzkum CVVM: Babiš by ve volbách porazil Piráty i ODS a spol.

Volby by nyní vyhrálo hnutí ANO s 24,5 procenta hlasů. Piráti a STAN by měli 22,5 procenta, koalice Spolu zase 19,5 procenta. Do Sněmovny by podle CVVM dostaly také SPD, KSČM a ČSSD. Veškeré průzkumy z předchozích týdnů přitom favorizovaly koalici Pirátů a STAN. Jednotlivé průzkumy používají různé metodiky, proto je nelze navzájem příliš srovnávat. Vedení hnutí ANO přesto působí jako překvapení.

Slovensko

O2 na Slovensku dočasně zablokovalo oblíbený portál Twitch. Kvůli jedinému uživateli

O2 na Slovensku dočasně zablokovalo oblíbený portál Twitch. Kvůli jedinému uživateli

Slovenská pobočka mobilního operátora O2 dočasně blokovala přístup na populární streamovací portál Twitch. Důvodem bylo rozhodnutí soudu, který na žádost slovenského Úřadu pro regulaci hazardních her (ÚRHH) zakročil proti jednomu z uživatelů. Protože ale nešlo blokovat konkrétní profil osoby, šla mimo hru celá stránka. Nakonec ÚRHH i O2 přehodnotily situaci a server opět zpřístupnily, uvedl slovenský operátor pro CNN Prima NEWS.

Babiš před summitem EU: S Ruskem jsme na bodě mrazu, od Orbána chci vysvětlení
Nebe, mrak 9. Dojatý pošťák našel dívku, která napsala dopis zesnulému otci
reklama
reklama
Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Další články
reklama
reklama