CNN Prima News Ústí nad Labem

Ústí nad Labem

Výpis příspěvků ke štítku „Ústí nad Labem“

PRIMA ČESKO KVÍZ: Šikmá věž, autonomní vlaky i varhany ze Španělska

3. prosince 2022 14:51

Procestovali jste svět a už nevíte, kde hledat krásy přírody i dobrodružství? Nemusíte jezdit daleko. Česká kotlina skrývá tolik krásných míst a šikovných lidí, kteří je udržují, že by byl hřích nepoznat je blíže. Vydat se můžete do vyhlášených lokalit, jako je katedrála sv. Víta v Praze, která by se už brzy měla dočkat nových varhan ze španělského El Papiolu. Pokud máte rádi méně lidí ale podobnou architekturu, vyrazte do Kutné Hory. Tamní Chrám sv. Barbory navrhoval stejný autor. Nebo si v nejnovějším díle pořadu Prima Česko prohlédněte šikmou věž Kostela Nanebevzetí panny Marie v Ústí nad Labem. A pro technicky zaměřené diváky tu je Švestková dráha, na níž se testují autonomní vlaky.

Česká šikmá věž: Ústecký kostel přečkal za války bombardování a stal se raritou

3. prosince 2022 10:09

Nejšikmější věží v Česku – a dokonce i daleko za hranicemi okolních států – se pyšní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem. Věž vychýlilo bombardování za druhé světové války. Jediný přístup do ní je krkolomný a poměrně nebezpečný. Místní nadšenci ale dělají vše pro to, aby si ji zevnitř mohli turisté i tamní obyvatelé bez rizika prohlédnout.

Spotové ceny sníží účet za elektřinu, míní odborníci. Energetický úřad ale varuje před riziky

1. prosince 2022 07:20

Jsou spotové produkty energostrašákem, nebo ne? Jejich ceny jsou proměnlivé a stanovují je dodavatelé podle aktuálního stavu na trhu. Ještě nedávno byl takový způsob příliš riskantní, teď se ale odborníci shodují, že se může lidem i vyplatit. A to kvůli vládou stanoveným cenovým stropům za plyn a elektřinu. I přesto Energetický regulační úřad před takovými službami varuje.

Chtěl jsem si vyřídit účty se satanem, svěřil se agresor. Za útok nožem skončí ve vězení

23. listopadu 2022 15:02

Krajský soud v Ústí nad Labem ve středu potrestal 37letého Františka K., který podle rozsudku letos na Velikonoce v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku bodl svého známého kuchyňským nožem do krku. Za útok si agresor od soudce vysloužil trest v podobě 6,5letého pobytu ve vězení. Rozsudek však není pravomocný, muž se na místě odvolal.

Zeman: Požár v Hřensku nezpůsobili trampové, ale politici jako Bursík, jenž může za kůrovce

17. října 2022 13:41

Za šíření požáru v Českém Švýcarsku podle prezidenta Miloše Zemana může bezzásahová ideologie, a tedy konkrétně bývalý předseda Strany zelených Martin Bursík. Hlava státu to řekla během své pondělní návštěvy v Ústí nad Labem. Zeman také potvrdil, že s koncem jeho současného mandátu skončí počátkem příštího roku také jeho mnohaleté působení v politice.

Děčínský čaroděj měl obrat klientky o miliony. Neždímu je, pomáhám, vysvětluje v dopise

2. října 2022 23:01

O případu samozvaného čaroděje z Děčína, který měl podle policie za magické rituály z žen vylákat přes internet stovky tisíc korun, jsme vám v Krimi zprávách už říkali. Policie ho obvinila z podvodu. Do naší redakce v Ústí nad Labem ale přišel dopis a můžeme prozradit, že ho nedonesla sova. Samozvaný čaroděj v něm tvrdí, že není žádný podvodník – magické schopnosti prý zdědil po předcích.

Nové podrobnosti ke střelbě v Ústí: Muž měl zaútočit loveckým nožem, říká státní zástupce

29. září 2022 19:59

V ústecké čtvrti Střekov ve středu večer postřelil příslušník policejní prvosledové hlídky, která se mimo jiné specializuje na útoky ozbrojených pachatelů, 20letého útočníka, který následně v nemocnici svým vážným zraněním podlehl. Muž měl zasahujícího policistu napadnout skládacím loveckým nožem, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS náměstek krajského státního zástupce Dan Anděl.