CNN Prima News Ústí nad Labem

Ústí nad Labem

Výpis příspěvků ke štítku „Ústí nad Labem“

Od hádky o špekáčky přes ránu půlitrem až po útok kladivem. Soud v Ústí řeší brutální napadení

Pokračováním v případu obzvlášť surového napadení se ve čtvrtek zabýval krajský soud v Ústí nad Labem. Šestačtyřicetiletý muž se vloni v květnu nejprve kvůli špekáčkům porval se svými přáteli. O chvíli později dostal v nedalekém hostinci půllitrem přes hlavu. Svým pokořitelům se pomstil pomocí téměř kilového zednického kladiva. Konečný verdikt ale stále nepadl, jeden ze svědků nedorazil na soudní přelíčení. V případě uznání viny muži hrozí až dvanáct let odnětí svobody.

Na D5 a D8 jsou před Německem dlouhé kolony kamionů. Zdržely je hraniční kontroly

Aktualizováno

Na dálnicích D5 a D8 stojí v úterý ráno před hraničními přechody do Německa dlouhé kolony především kamionů. Důvodem jsou kontroly na německé straně hranice. Na D5 měla kolona přes 30 kilometrů. Vyplývá to z informací serveru dopravniinfo.cz. Mluvčí policie Veronika Hyšplerová v 8:50 řekla, že se kolony na D8 začaly pomalu rozjíždět. Řidiči by se podle ní měli obrnit trpělivostí. Ke vzniku kolon mohl přispět i pondělní svátek v Německu, kdy platil zákaz jízd kamionů.

Nelíbil se jí dceřin přítel, skončila s nožem v krku. Pár z Chomutova tělo ukryl u garáží

Zrůdný a přitom malicherný. Tak soudkyně popisovala čin teprve sedmnáctileté dívky z Chomutova, která si rozhodla zakázanou lásku vymoci vraždou. Matce se totiž nelíbil dceřin nový nápadník a se vztahem nesouhlasila, proto ji nechala zabít. Dvacetiletého partnera dokázala přesvědčit k tomu, aby její matku chladnokrevně zavraždil. Příběh redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Zemřel světově uznávaný barytonista Dalibor Tolaš. Hostoval i v Japonsku

Ve věku 63 let zemřel v pátek 19. dubna barytonista a bývalý člen opery Divadla Josefa Kajetána Tyla (DJKT) v Plzni Dalibor Tolaš. Hostoval na většině českých operních scén, ale i po Evropě a také v Japonsku. Tolaš byl také držitelem řady ocenění, mimo jiné Ceny Českého literárního fondu, Ceny Svazu českých dramatických umělců, laureátem soutěže Mozartova Praha, dvakrát byl nominován na Cenu Thálie. O úmrtí informovalo plzeňské divadlo na webových stránkách.

Na radnici v Liberci zasahují policisté. Mezi prověřovanými je i náměstek primátora

Aktualizováno

Ve dvou budovách liberecké radnice a soukromém S toweru od úterního rána zasahují policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Prověřují možné korupční jednání, podle informací ČTK je mezi prověřovanými osobami i náměstek primátora Petr Židek (ODS). Od rána byl nedostupný i telefon dalšího náměstka Jiřího Šolce (ANO), odpoledne řekl, že to bylo kvůli tomu, že policistům poskytoval součinnost při vyšetřování.