Seniora u Brna udusili a okradli. Soud dvojici Rusů uložil 17,5 roku vězení

Vražda seniora z Brněnska

Za vraždu čtyřiasedmdesátiletého seniora v Žabčicích na Brněnsku potvrdil dnes pravomocně olomoucký vrchní soud dvojici mužů z Ruska 17,5 let vězení. Jeden z nich je odsouzen jako uprchlý. Vražda se stala před pěti lety, podle rozsudku se muži do rodinného domu seniora vloupali na základě tipu, muže svázali a surově bili a nakonec udusili. S cennostmi z bytu odjeli do Rakouska. Proti původnímu rozsudku dnes brojil Magomed Moldiev Israilov (Magomed Moldijev Israilov), vinu popíral.

Jedenatřicetiletý Israilov a o čtyři roky starší Saidkhuseyn Naurbayev (Sajdchusejn Naurbajev), který byl souzen jako uprchlý, podle rozsudku dostali od neznámého člověka tip na vloupání do rodinného domu v Žabčicích. Po společné domluvě 26. května 2015 přijeli do obce autem s rakouskou poznávací značkou, do domu vnikli se zamaskovanými obličeji a vyzbrojeni krátkými střelnými zbraněmi.

Seniorovi nejprve svázali ruce za zády, nohy u kotníků a přes ústa a kolem hlavy mu dali jako roubík kus látky. Muže podle obžaloby delší dobu fyzicky napadali, kopali ho a bili pěstmi po celém těle včetně hlavy. Muž utrpěl mnohačetná zranění včetně zlomenin několika žeber. Seniora poté podle obžaloby udusili. V šatní skříni pak založili požár a s cennostmi odjeli do Vídně. Pachatelům původně za vraždu hrozilo 20 let až výjimečný trest.

Tagy: