CNN Prima News Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Jihomoravský kraj“

Útočník, který v Brně pobodal školačku, zůstane ve vazbě. Hrozí jeho útěk, obává se soudce

Muž, který ve středu v Brně-Židenicích pobodal školačku, zůstane ve vazbě. V sobotu o tom rozhodl soudce při vazebním zasedání, řekla novinářům státní zástupkyně Iveta Eichlerová. Policisté sedmatřicetiletého muže obvinili z pokusu o vraždu dítěte mladšího 15 let, za což mu hrozí trest odnětí svobody v délce 15 až 20 let, případně výjimečný trest.

Posun v případu pobodání dívky v Brně: Policie útočníka obvinila, chce ho dostat do vazby

Policie obvinila muže podezřelého z pobodání školačky v Brně z pokusu o vraždu dítěte mladšího 15 let. Obrátila se na žalobce, aby podal návrh na vazbu pro obviněného, uvedl mluvčí policie Petr Vala. Pachateli v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let, popřípadě trest výjimečný. Školačku v Brně-Židenicích ve středu odpoledne napadl muž v Táborské ulici, policisté jej zadrželi. Záchranáři dívku převezli k ošetření do dětské nemocnice.

Pobodání školačky v Brně: Pachateli hrozí za pokus o vraždu dítěte výjimečný trest

Pobodání školačky v Brně vyšetřuje policie pro podezření z pokusu o vraždu dítěte mladšího 15 let. Pachateli v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let, případně trest výjimečný. Na policejním webu o tom ve čtvrtek informoval mluvčí Petr Vala. Školačku v Brně-Židenicích ve středu kolem 14:30 napadl muž v Táborské ulici, policisté jej zadrželi. Záchranáři dívku převezli k ošetření do dětské nemocnice.

Statisíce českých dětí nemají pediatra. Lékaři odcházejí do penze, mladých nástupců je málo

Každé desáté dítě v Česku nemá svého pediatra. Věkový průměr těchto specialistů je u nás kolem šedesáti let. V praxi to představuje problém pro řadu obcí, například v obci Veverská Bítýška v okrese Brno-venkov. Tamní pediatrička odchází do důchodu, ovšem najít za ni náhradu se nedaří. Rodiče tak řeší, kdo bude od října jejich dětem poskytovat zdravotní péči. Se stejnou komplikací se potýkají obce po celé zemi. Situace je vážná a vzhledem ke stárnutí obce pediatrů může být v budoucnu ještě kritičtější.

Boskovické gymnázium v šoku: Z okna měl vyskočit jeden z žáků, na místě zasahuje policie

Nezletilý chlapec měl nečekaně vyskočit z okna gymnázia v Boskovicích na Blanensku. Na místě jsou nyní policisté, kteří se případem zabývají. Student byl se středně těžkými zraněními transportován do Dětské nemocnice v Brně, sdělila redakci CNN Prima NEWS mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Tam ho podle mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veroniky Plaché čeká náročná operace. O události informoval jako první web iDnes.cz.

Jako válka. Lidi nedaleko Brna vyděsilo testování pyrotechniky v areálu bývalé základny

Bylo to jako začátek třetí světové války. Tak popisují lidé v Brně a okolních obcích testování pyrotechniky v areálu bývalé raketové základny. Přes osm hodin v kuse se z ní ozývaly detonace, které připomínaly válečné filmy. Zatímco organizátor akce tvrdí, že úřady byly o akci s předstihem informovány, starosta obce Mokrá-Horákov tvrdí opak. O celý případ se již zajímá policie i báňský úřad.

V Brně začali stavět multifunkční halu za miliardy. Černá díra na peníze, zlobí se opozice

V Brně začala stavba multifunkční haly. Jde o aktuálně největší strategický projekt v moravské metropoli, přijde na bezmála šest miliard korun a sloužit má primárně hokeji a kultuře. Podle opozice to bude „černá díra na peníze“, naproti tomu vedení Brna věří, že si zařízení na svůj provoz vydělá. Pokud ale vykáže ztrátu, bude se dotovat z městského rozpočtu.

Hrad Špilberk nepřestává překvapovat. Najdete zde gotickou klenbu i moderní vitráže

Ačkoliv brněnský Hrad Špilberk pochází ze 13. století, i dnes umí svým návštěvníkům nabídnout něco nového. Pojďte díky pořadu Prima Česko nahlédnout nejen do nedávno zpřístupněných míst, kam dříve návštěvník nemohl. Poznejte části, které patří k těm původním, i ty, jež přibyly docela nedávno. Hrad je totiž jednou z mála památek, která se pyšní i poměrně moderními úpravami.

Prudké bouře řádily na Moravě: Velká voda ničila sklepy a garáže, silnice zaplavilo bahno

Hasiči na Moravě a ve Slezsku hlásí rozsáhlé škody způsobené silnými dešti ze středečního odpoledne a noci. Voda se dostala do některých rodinných domů, sklepů a garáží a poškodila také pozemní komunikace. Hasiči v tamních krajích vyjížděli k desítkám případů. V Moravskoslezském kraji bude zřejmě pokračovat odčerpávání vody i ve čtvrtek, uvedl mluvčí Jakub Kozák.

PŘEHLEDNĚ: Když teploty lákají k vodě. Která koupaliště mají otevřeno a na kolik vyjde vstup?

Ačkoliv to vypadalo, že se podzim hlásí o slovo, počasí udělalo zásadní obrat a opět si užíváme sluníčka. O víkendu na řadě míst v Česku vystoupají teploty až k 30 °C, mnozí se proto vydají k vodě. Kde se ještě můžete ve svém kraji zchladit a kolik stojí vstup na koupaliště? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila stručný přehled míst, kam i s rodinou nejen o víkendu můžete vyrazit.