reklama
CNN Prima News Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Jihomoravský kraj“

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí, protestují proti dosazení Onderky

Aktualizováno

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala. Předseda ČSSD Jan Hamáček k tomu uvedl, že ho rezignace některých členů kandidátky mrzí a že si váží těch, kdo respektují finální podobu kandidátky, která podle něj vznikla v souladu s řády.

Dělají si fotky a při tom ničí památky. Restaurátoři zámku u Slavkova jsou zoufalí

Vandalové a nezodpovědní turisté ničí historické sochy v areálu slavkovského zámku. Spousta z nich tak podle správců činí nevědomky ve snaze ukořistit co nejlepší fotku. Radní města jsou zoufalí, proto už posilují hlídky městské policie. Přemýšlí i o zavedení kamerového systému. V krajním případě hrozí úplné odstranění soch z veřejných míst.

Další prodloužení stavu nebezpečí. V místech poničených tornádem potrvá do 23. srpna

Stav nebezpečí v místech, která koncem června poničily extrémní bouřka a tornádo, bude trvat do 23. srpna. Schválila to v pondělí vláda. O prodloužení stavu nebezpečí informoval na Twitteru jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL), který o něj požádal. Stav nebezpečí má pomoci při likvidačních pracích i dokončování oprav nejpotřebnější infrastruktury.

V Brně v jedné ulici hořelo sedm aut, policie zatím neví proč

V noci na sobotu v brněnské Františkánské ulici v centru města hořelo sedm aut, z toho čtyři oheň zničil úplně. Příčina požáru zatím není známá. Přesná škoda ještě není vyčíslená, ale zřejmě bude v milionech, uvedl policejní mluvčí Petr Vala. Policisté na místě stále jsou, povolali i speciálního psa na vyhledávání akcelerantů hoření. Zda šlo například o úmyslné jednání, nebo technickou závadu, budou vědět až v příštích dnech.

reklama