CNN Prima News Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Jihomoravský kraj“

Dva mrtví a další těžce zranění. Na D1 došlo k vážné nehodě, kamion přejel do protisměru

17. května 2022 10:56
Aktualizováno

Dálnice D1 na 14. km ve směru na Brno je téměř po pěti hodinách od nehody kamionu a tří osobních aut plně průjezdná. Nehoda si vyžádala dvě úmrtí a tři zranění. Podle mluvčího hasičů Jana Sýkory přejel kamion do protisměru a srazil se se třemi osobními auty. Policie příčiny nehody zjišťuje, uvedla na Twitteru.

Žák se s pistolí natáčel, třídy se zabarikádovaly. Dívka popsala manévry v Hustopečích

13. května 2022 21:26

Policejní manévry ráno vyděsily obyvatele jihomoravských Hustopečí. Jeden z žáků tam totiž do školy přinesl pistoli. Policisté nemohli nic podcenit a na místo proto vyrazila i zásahová jednotka. Ta nakonec žáka, který měl u sebe plynovou pistoli, odzbrojila. Krimi zprávám se podařilo natočit rozhovor se studentkou, která byla v té době ve škole.

Nečekaný nález válečné munice na Znojemsku. Pyrotechnici objevili 2200 ručních granátů

12. května 2022 10:32
Aktualizováno

V Únanově na Znojemsku se při výkopových pracích našlo značné množství munice ze druhé světové války, a to 92 pancéřových pěstí a zhruba 2 200 ručních granátů. Firma munici našla při budování elektrické přípojky na okraji obce, řekl v pátek starosta obce Jindřich Bulín. Granáty pyrotechnici v nedalekém poli odpálili.

Pár vteřin od tragédie: Roční Lukášek se topil v zahradním bazénu, léčí se dodnes

7. května 2022 16:19

Čeká nás letní sezóna, na kterou se určitě zvlášť těší majitelé koupacích jezírek a bazénů. Především rodiny s malými dětmi ale záchranáři nabádají k opravdu velké opatrnosti. Právě tento týden na jižní Moravě zachraňovali topící se batole a svou smutnou zkušenost mají i blízcí malého Lukáška. Tomu změnil život nešťastný moment v jeho 16 měsících věku.

Vážná nehoda na Znojemsku: Při srážce tří aut se zranilo šest lidí, zasahoval vrtulník

18. dubna 2022 13:39

Při srážce tří aut u obce Citonice na Znojemsku se zranilo šest osob. „Jeden člověk byl v kritickém stavu vrtulníkem přepraven na urgentní příjem brněnské fakultní nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Podle mluvčího policie Pavla Švába dostalo jedno z aut smyk a srazilo se se dvěma dalšími. Nehoda si vyžádala uzavření silnice a odklon vozidel po objízdných trasách.