CNN Prima News severní Afrika

severní Afrika

Výpis příspěvků ke štítku „severní Afrika“

Arabský svět má svou první premiérku. Vládu v Tunisku povede nezkušená inženýrka

Tuniský prezident Kaís Saíd ve středu jmenoval premiérkou Nadžlu Búdinovou a pověřil ji sestavením vlády, informuje agentura AFP. V čele kabinetu severoafrické země tak vůbec poprvé stane žena. Americká CNN upozorňuje, že jde o vůbec první ženu na tomto postu v čele jakékoliv země arabského světa. V červenci tuniský prezident pozastavil činnost parlamentu, odvolal premiéra a ujal se řízení exekutivy. Jeho kritici to označili za puč.

Vraždy ze cti přijatelnější než homosexualita. Podíl věřících klesá. Rozsáhlý průzkum v arabských zemích přinesl zajímavá zjištění

Jste věřící? Jsou pro vás přijatelné vraždy ze cti, homosexualita nebo žena na místě prezidenta nebo předsedy vlády? Která země je pro vás největší hrozbou? BBC News Arabic si nechala udělat průzkum od Arab Barometer napříč deseti arabskými zeměmi a palestinským územím, v rámci něhož bylo vyzpovídáno více než pětadvacet tisíc lidí.

Islamisté podněcují novou vlnu migrace z Afriky. Chtějí sem poslat své bojovníky, varuje představitel OSN

Vůdci Islámského státu (ISIS), kteří uprchli z Blízkého východu, prý připravují ve spolupráci s dalšími islamisty spustit masivní vlnu migrace z Afriky do Evropy. Mezi miliony uprchlíky pak chtějí na „starý kontinent“ propašovat své bojovníky. Tento scénář je alespoň podle šéfa Světového potravinového programu (WFP) Davida Beasleyho velice reálný.