CNN Prima News severní Arika

severní Arika

Výpis příspěvků ke štítku „severní Arika“

Covid cestovní seriál: Přísný sever Afriky. Co potřebujete do Egypta, Maroka či Tuniska?

Chorvatsko či Bulharsko už dávno nejsou jedinou krajinou zaslíbenou českým turistům. Mnoho našinců čím dál častěji cestují do zemí na severu Afriky. Jedná se zejména o Egypt, Tunisko či Maroko. Jaké podmínky musí nyní Češi splnit, aby se do těchto destinací mohli vydat na dovolenou? A jaké kroky musí učinit po návratu do Česka? Připravili jsme pro vás přehledné informace o vycestování právě do těchto dovolenkových rájů.

Arabské jaro 10 let poté: Z demokracie se nenajíme, protestují Tunisané

Deset let uplynulo od okamžiku, kdy se pouliční prodavač obuvi Mohamed Bouazizi upálil před budovou tehdejší tuniské vlády. Jeho čin vyvolal statisícové protesty napříč arabským světem. Předznamenal pád několika diktátorů, ale také nekončící občanské války. Tunisko bývá nyní označované za jedinou zemi, která z arabského jara vyšla jako vítězná. Jeho občané o tom ale přesvědčeni nejsou.

Babiš kritizoval WHO za „matoucí doporučení ohledně nošení roušek“

Premiér Andrej Babiš v pátečním projevu před Valným shromážděním OSN kritizoval Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), která podle něj nedokázala dát jasná doporučení, jež by pomohla zemím bojovat proti koronaviru, což se týká i roušek. Vyzval také k reformě Organizace spojených národů a dalších globálních institucí s tím, že pandemie COVID-19 podle něj ukázala, že spolupráce zemí světa má řadu slabin.